Klešťový měřák CM-2016

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#16 Příspěvek od Kvicala_r »

Já tu 210E kupoval na ebay v roce 2017 za 500, v roce 2018 už za ní chtěli (to bylo pro známého) cca 760.
Dá se počkat a v nějaké akci ji koupit občas výhodně.

Ale pořád po první kontrole žhaviček v OC a šaškování s M3900 už nic jiného nechci..

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#17 Příspěvek od Killroy »

Tak měřák už došel a jak jsem slíbil, trochu jsem ho otestoval.

Obsahem krabice je měřák v plátěném obalu, měřicí kabely standardní kvality, K-termočlánek a pidi-návod v angličtině.
K napájení slouží 2x 1,5V AAA mikrotužka. Mechanicky je velice čistě provedený, displej je překryt dost silným plexi. To mi mile překvapilo. Přepínač funkcí je bez vůle, nekvrdlá se a v každé poloze je dobře zaaretován. Automatické vypnutí funguje v čase cca ¼ hodiny. Podsvícení displeje a osvětlení kleští je v případě potřeby dostačující. Zhasíná samo asi po 15 sec.

Funkce NCV píská kdykoliv si to jen čuchne někde k el.síti a jejímu okolí = tzn. je to zbytečně moc citlivé.

ACA/DCA měření funguje uspokojivě. Zatím jsem s tím měřil do nějakých 30A na několika paralerních H4, živených z autobaterie a střídavinu v HDS. Přesnost jsem zatím nezkoumal. Výrobce udává 2% a to by bylo pro moji potřebu dostačující. Další zkoušky ještě proběhnou. Chybou by snad mohlo být jen to, že při zapnutí měření proudu, je defaultně zapnuto DCA a je nutno jej přepnout na ACA. Divné a bude nutno si zvyknout.

VAC/VDC je standardní měřidlo v kvalitě běžného multimetru, udávaný vnitřní odpor 10MΩ

Funkce měření odporu/diodatest/kapacita/freq/prozváněčka fungují. Zkoušel jsem pokusně přeměřit pár kondů a rezistorů známé (změřené) hodnoty a měří to v toleranci. Ale nejspíš tyto funkce nikdy využívat nebudu. V případě potřeby to můžu změřit jinde a líp. Prozváněčka je vždycky dobrá, jen by mohla být hlasitější.

Měření teploty umí °C nebo °F, do 400°C udává výrobce přesnost 1%. Ale je zajímavý, že i bez toho termočlánku to teď ukazuje 23°C.. Teplota okolí? :roll:

Závěr – je to taková líbivá hračka, celkem pěkně udělaná. Nakolik bude fungovat, to se ještě uvidí. Ale jak už jsem napsal v předešlém příspěvku: vzhledem k pořizovací ceně mi to rozhodně nezruinuje.
Přílohy
vici_cm2016.jpg
Naposledy upravil(a) Killroy dne 03 led 2020, 22:58, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Můj multimetr Husulu měří okolní teplotu pokud na vstupních svorkách není odpor blízkej nule. Stačí udělat šlus a nebo připojit přibalený termočlánek a převrátí se z vnitřní sondy na termočlánek.
Asi tam bude stejná funkce.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Ano, takto sa sprava mnoho multimetrov s meranim teploty termoclankom. Je to asi vedlajsi jav kompenzacie studeneho konca termoclanku.
Přílohy
dvm890l_temp.jpg

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od robo »

petrfilipi: Tak co , došel UNI-T z Ebay. Mě ne, datum doručení byl 15 leden. Požádal jsem o vrácení peněz.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#21 Příspěvek od Kvicala_r »

Mně nedošel, peníze už mám připsané zpět. No což, za pokus to stálo :)

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#22 Příspěvek od doktor365 »

Asi bych potřeboval nějaký klešťák na měření unikajících proudů. Nemáte nějaké zkušenosti?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#23 Příspěvek od Killroy »

Já jsem ho na alíku koupil tady. Došel přímo, bez jakýchkoliv problémů a doplatků. Akorát dopravné bylo tehdy nižší (3,5USD). Ta recenze v čestině je moje.

Ještě jsem ho mockrát nepoužil, protože ho nepotřebuji každý den. Ale zatím slouží dobře.

Mj. všiml jste si někdo plíživého nárůstu cen u klešťáků UNI-T na Ali ?

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#24 Příspěvek od kovka »

Mám něco málo přes rok klešťák UT-210D,který jsem tehdy vybíral kvůli DC-A
Který mně léta chyběl, pro rychlou orientaci a naprostá spokojenost.
Co je asi vlastnost, při zapnutí na DC-A se na displeji objeví údaj kolem 0,3 A
Stačí tlačítkem Zero vynulovat.Kupoval jsem zde
https://www.banggood.com/UNI-T-UT210D-D ... rehouse=CN

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od sis2 »

Kvicala_r píše:Mám UT210E a musím ho pochválit. přesnost překvapivě dobrá i na DC... Dají se s tím rozlišit mA.
Souhlas! Mám ho už cca 2 roky, výborně slouží, mj. při hledání přechodových odporů na fastonech aj. konektorech - třeba u termočlánků, autoelektrika, ke kontrole, co indikují různé zdroje, nabíječky apod - kde se nedá nebo nehodí (kvůli ovlivnění) rozpojovat obvod.

Uživatelský avatar
AlesALF
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2010, 01:00
Bydliště: mezi HK a JC

#26 Příspěvek od AlesALF »

na UT210 se dá ta počáteční chyba na DC-A rozsahu podstatně snížit pomocí magnetizace/demagnetizace toho železa co se schovává v kleštích (číňan neřeší jestli ty plechy z kterých lisuje jsou zmagnetizované )
jinak musím UT210E taky pochválit, když si na to člověk zvykne tak je to momentálně můj nejpoužívanější multimetr

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“