Přestat kupovat Canon?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#16 Příspěvek od breta1 »

Je to tak - a u starších tiskáren většinu zničení válce i folie udělaly baby-sekretářky, které se pokoušely uvíznutý papír v peci vydloubat vším, co našly v manikúře

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#17 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Páni, keď sme už pri tlačiarniach, akú by ste odporúčali na tlačenie predlôh na fotocestu?
Používal som Minolta PagePro1100, no tie sa už nedajú rozumne rozchodiť pod Windows 7.
Ivan

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Ja mam OKI MC352 a delam bez problemu SSOP pouzdra a ani velke plochy nedelaji potize. Nekde jsem tu daval fotky. Jenze uz se nevyrabi, takze bud bazos nebo najit neco kde se pouziva stejny toner.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

PagePro 1100 podporuje jazyk PCL, takze by mala fungovat v kazdom OS. Ak nie je driver priamo pre tento typ, staci nainstalovat ako Generic PCL alebo nejaky vhodny LaserJet.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Hubert_79 »

Na počtách máme OKI a ty dostávají někdy celkem pokouřit; když v tom fiflena mění toner a/nebo válec.
Jen tedy nevím, jak na tom jsou s cenami spotřebky…
Sám mám taky OKI, myslím typ 14ex koupený asi před 12 lety jako repas za osm stovek. Maká to dosud, jen tedy ne pod Win 10. U tiskárny z roku asi 1995 to není nic divného.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#21 Příspěvek od xsc »

Já mám HP LJ1100 a ta maká i pod Win10, přestože je někdy z půli 90. let. Jen najít LPT na nových deskách už bývá trochu problém, ale stále jsou...
Tiskárny z práce bych asi nesrovnával, pokud jde o business modely. Ty vydrží podstatně víc než běžná spotřebka.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Hubert_79 »

Pravda, teď na to koukám, co to stojí. Barevná multifunkce stojí 38 tisíc a ta běžná černobílá do kanclu čtyři.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od robo »

Mám od nova 8/2016 čb Epson WorkForce AL-M200DW , wifi, lan, plný duplex. Musel bych se podívat kolik stránek jsem vytiskl ale furt jedu na toner co tam byl když jsem ji koupil. A na barvu mám později koupenou multifunkci samsung s wifi. Ta byla koupená jako jetá s víc jak 50 procenty toneru na barvu. Byla za hezký peníz tak jsem ji vzal kvůli té barvě. Pokud potřebuji barvu nebo kopii, sem tam, tak Samsung, na vše ostatní Epson. Inkoustovky jsem zavrhnul, votravovat se s inkoustem, čištění hlav když to zaschlo, nucený tisk aby to nezaschlo. Dostával jsem inkoust zadara z míst kde se vyráběly neoriginální kazety do tiskarny a tak mě ta spotřeba nebrala. Po čase vyschnul zdroj inkoustu a tím skončilo i trápení s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“