Varianta zapojení dvou rezistorů (HP)

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#16 Příspěvek od Klob1 »

ZdenekHQ píše:Ovšem metoda, že si doma zatopíš nabíječkou aku je špatná. Navíc, pokud ji zapojíš proti PE u mě doma, tak jsme potmě.
Opravdu nebudu topit u tebe, pak ještě platit někomu za odběr? Tak u tebe třeba potmě, zde by to nebylo.

Šlo jen o variantu ze dvou. Nic jiného. Ale odpověď už konečně mám a s celým vyjádřením, protože vzal to o co mi šlo. Ale zde to není, to spíš, každý polemizoval nad jinými odpovědmi. Ale o podstatném v otázce, ne. Takže odpověď nebyla.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ale my se rádi pobavíme. Když vydržíš s dechem, tak klidně několik dnů. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

Tohle jsem teda přehlídl. Takový klenot jsem snad ještě neviděl.
:D

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#19 Příspěvek od Klob1 »

ZdenekHQ píše:Ale my se rádi pobavíme. Když vydržíš s dechem, tak klidně několik dnů. :D
Tak ono, když sčadlo v nabíječce trafo a i přesto, že tam byla slabší pojistka nežli 10A. Tak tam dali, teď nevím jestli 5K6 10W nebo 6K8 10W. A nabíjeli tu baterku, mají to tam dodnes. Také v dílně tím napájejí z toho radio s kazeťákem.
No, třeba to není na autobaterii, ale na sousedovi krávy či přímo souseda, aby stále nelezli na pozemek krást.
Ale i ta baterka byla v pohodě.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#20 Příspěvek od Klob1 »

masar píše:Tohle jsem teda přehlídl. Takový klenot jsem snad ještě neviděl.
:D
Prostě masakr. Aby sousedka zůstala.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Verzi 6K8/10W, i když napojený natvrdo, jsem ochoten uvěřit. Ten proud je tak malej, že velkej aku snad neuvaří.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#22 Příspěvek od masar »

Ty voe, vono je to fakt živý! :DObrázek

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#23 Příspěvek od xsc »

Nedělal bych si z toho srandu. V ruském metru Ečs se baterie nabíjely z trakčního napětí 750V taky přímo přes srážecí odpory = žárovky osvětlení vozu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

A patrně se přehozením žárovek v serii měnil i nabíjecí proud.
Klob1 píše: varianta 1 150R srazí na 80V 300mA ztráta na R 13,5W dává 24W a 270R srazí 13,8V 245,19mA ztráta na R 16,231W dává 3,384W

varianta 2 270R srazí na 55V 259mA ztráta na R 18,148W dává 14,259W a 150R srazí na 13,8V 274mA ztráta na R 11,316W dává 3,79W
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#25 Příspěvek od Klob1 »

ZdenekHQ píše:Verzi 6K8/10W, i když napojený natvrdo, jsem ochoten uvěřit. Ten proud je tak malej, že velkej aku snad neuvaří.
Tak ta aku vůbec nevaří oproti nabíječce. Ani kapka ven elekrolytu a to ještě ani nebyla odvíčkována. A při nabíječce vařila jak o život a i při odvíčkovaném aku, se vždy dokázal se elektrolyt dostat ven.
A jak zatím to, že déle baterka vydržela, protože není zatížená tolik. jen o to je časově delší nabíjení.

Jednak jde jen půlvlnou, a v první variantě je 245mA a v druhé variantě 259mA tedy, když by bylo 13,8V. Jistě, že se asi pravděpodobně to mění podle Ohmova zákona. napětí vs. proud.

Tak s tou, co dali místo trafa rezistor, tak měli i úplně aku na nule. To napojili a nabíjeli. A pak, když aku už měli nabito na to, aby mohli dát nabíječku, tak jí jen dobili. Jinak nabíjí i na celou hodnotu nabití. To pak záleží, jak na to spěchají.

Ne a už mám po sousedech a jejich kravských návštěvách.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#26 Příspěvek od Crifodo »

EB asi nemá problém s kapacitou uložiště, když tu na takový hnoje místo je.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#27 Příspěvek od Soemtron »

Tak tohle by nedal snad ani číňan.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#28 Příspěvek od makak »

Přátelé, zkuste si ještě jednou přečíst příspěvky Klob1 a přitom zcela vynechte technickou stránku problému. Sledujte pouze utváření vět, slovosled, způsob vyjadřování.
První dojem je, že jde o hodně sofistikovaný automatický překladač. Ale musel by být sakra dobrý, google translator to opravdu takhle nezvládne.
Nesnáším konspirační teorie, ale taky mě napadlo, jestli nejde o test velmi vyspělého poloutomatického trola, určeného pro informační hybridní válku.
Normálně myslící tvor by nejenom nevymyslel tu blbost s nabíjením, ale hlavně by neformuloval svá sdělení takhle podivným šroubovaným způsobem.
Může ovšem také jít o nějakou méně obvyklou duševní poruchu, která ztěžuje vyjadřování a současně potlačuje racionální myšlení a základní pud sebezáchovy.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#29 Příspěvek od Crifodo »

edit
ba ne, robot to nebude. Je tam jistý vývoj.
Ale velmi specifické rysy taky.
Klob1 2019 píše:Nabilo to i úplně prázdnou aku. Tak světe div se. Já nevím jak jsem měl rezistory za sebou poskládané... Bylo to síť fáze dioda 1N4007 pak jeden R + druhý R a na +aku. PEN na - aku. Jen vím, že rezistory byli 150R 20W a 270R 20W jen nevím, jak jsem je měl za sebou dané. A to bylo ještě jednou udělané, aby to dávalo více.
Toto není návod! Takže to nedělejte! Je to životu nebezpečné! Jde o teorii.

Kecáš, že teorie.
Klob1 2017 píše:l, když na baterii bylo třeba 11,5V a vypnul 12,8V? Běžně to nabíjím přímo ze zásuvky půlvlnou přes diodu a dva výkonné rezistory a kondenzátor, to funguje bezvadně 13,8V.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#30 Příspěvek od sinclair »

Potom je to sofistikovaný, poloautomatický trol, ale vyvinutý v ČR.
Protože jedině český trol zná něco jako PEN. Ten se v ČR vztahuje i k vnitřním soustavám TN-C, což je tak trochu místní specialita..:D
Fakt je, že se v textu nevyskytuje ani jeden slangový, nebo nějaký typicky český, nepřeložitelný výraz :D
To bude ještě oříšek

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“