Tester svítících diod (HP)

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Crifodo píše:vìtšina publikovaných vìcí má úroveò slabomyslného dementa.
Pretoze kazdy slabomyselny dement tam dokaze to video priamo z mastnej placky na dva kliky nahrat...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#17 Příspěvek od keemo »

No, a niektori uzivatelia niesu schopni zadat do google ani model svojej tv aby zistili ci podporuje DVB-t2... Radsej otravuju telefonom na servise.

Uživatelský avatar
josek
Příspěvky: 162
Registrován: 01 črc 2012, 02:00

#18 Příspěvek od josek »

Crifodo píše:Nepřipadá vám že je ten svět nějak naruby?
před 60 lety připravovali 3 měsíce AR do tisku, kreslička to smolila šablonkama, redaktoři psací stroje, korektury, pak to vyšlo jednobarevně, ale technicky to mělo hlavu a patu a nějakou úroveň.
To je pravda, ale zabudol si dopísať, koľko % takých konštrukcií naozaj na prvý raz fungovalo a v koľkých nasledujúcich číslach vychádzali opravy a úpravy. Tak asi.

A áno, dnes hocijaký 🤐 nakreslí schému aj DPS v nejakom CADe a potom to prezentuje ako overenú konštrukciu. Pritom nemusí mať jediný merací prístroj a ani súčiastku, to už je zvrhlosť

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#19 Příspěvek od JoDiK »

Neniu píše:Na zkoušení LEDek používám tento super udělátor http://www.zajic.cz/ledtest/ledtest.html Je to sice komerční výrobek, ale můžeš si to poskládat i doma.
Zaujalo mě to časové zapínání a zkusil jsem si to udělat zvlášť a nefungovalo - bylo furt zaplé. Bez přemýšlení jsem totiž zapojil ty tranzistory dle schématu a teď jsem zmaten. Podle mě má špatně značku tranzistoru MOSFET P-channel.
Škoda, že se u nás neujala ta americká verze se zobrazenou body diodou, pak by to každého trklo hned...

Prostě na naší značce je vývod S vždy ten, který je uvnitř spojen se základní destičkou, on má ale ve schématu ty dva vývody prohozené a protože nejsou popsané G-D-S vývody, zapojil jsem to blbě!

Obrázek
Přílohy
badpmosfet.gif
(31.33 KiB) Staženo 95 x

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#20 Příspěvek od Neniu »

Zajímavý a užitečný postřeh, moje zkoušečka fungovala na první pokus, ale to proto, že je dobře nakreslená deska a její osazení, kontrolovat ji proti schématu mě nenapadlo.

S tou značkou máš pravdu jen částečně, občas jsou ty americké vidět i u nás, asi je to věcí zvyku ale tentokrát souhlasím s tím, že co je americké, to je lepší :)
Jsem na cestě k šípku.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“