Vhodná strava pro důchodce

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#16 Příspěvek od Kremik »

Tak to je opravdu divné. Taky mám domek 130m2. Taky topím jen tam, kde je třeba. A momentálně tu mám 27°C. Ráno ale bývá i zima :D

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#17 Příspěvek od danhard »

Jenom jsem opsal částku z faktury, popelnice+biopopelnice.
A platím to za dům.
To víš, Jesenice je u Prahy :D

ps. topení a ohřev vody dělá asi 60%.

Termostat topení mám na 22°C, ale když topím v kamnech, tak musím přidat na 24°C, aby mě nezdechlo topení pro zbytek baráku.
Naposledy upravil(a) danhard dne 10 led 2020, 22:52, celkem upraveno 1 x.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#18 Příspěvek od Kremik »

Americké kamna, to je ta pyrolýza? To bych chtěl někdy vyzkoušet. Opravdu vysypáváš popelník jednou za dva měsíce? :D
Jo, v Praze je draze...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

Jestli by to nechtělo změnit (směnit) lokalitu. Tu Jesenici nechat nějakýmu mediálnímu nebo uměleckýmu zázrakovi a přesunout se do zdravější oblasti, kde se platí čtvrtina. A budeš si vařit křepelky na chřestu.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Hubert_79 »

No jó, když pán bydlí v rezidenční lokalitě :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#21 Příspěvek od danhard »

Pánové, nemohl jsem si před 15. lety moc vybírat, vybíral jsem asi 2 roky a šlo to čím dál víc do prdele.
Stěhoval jsem se z Prahy ven, ale aby bylo únosné dojíždění do práce a nebydleli jsme u dálnice.
Nakonec manželka dojíždí asi hodinu a dálnici nám postavili 500m za brákem :)
Naposledy upravil(a) danhard dne 10 led 2020, 23:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Hubert_79 »

Pražský okruh? Tak ona ještě nějaká silnice přibyde, obchvat (přeložka II/101) a možná i D3.
Zas ti ta nemovitost celkem stoupla na ceně, ne?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#23 Příspěvek od danhard »

Jo stoupla, pozemky tu byly za 2k za metr, teď jsou za 8k :(

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak to prodej a odstěhuj se na tu chatu co máš někde u Sázavy :lol: Za utržené peníze tam budeš moci snídat křepelčí vejce a obědvat humry :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#25 Příspěvek od danhard »

Ta už částečně spadla, někomu bych jí věnoval, tak jsem rozhazovačnej důchodce :lol:
Chaty poblíž (Jirčany, Psáry) obyvatelné, 80m2 jsou tak za 4 mega.

A taky tu se mnou bydlí dcera a její přítel, oba jsou chudáci nezaměstaní :)
A taky manželka, kdo myslíš, že ten bordel drží po hromadě :lol:

Jde jen o to, abych se dostatečně uskromnil a abych vydělal dostatek merglí na akciovém trhu, aby tento model byl dlouhodobě provozuschopný.
Naposledy upravil(a) danhard dne 10 led 2020, 23:18, celkem upraveno 1 x.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#26 Příspěvek od Kremik »

Jo, dálnice, to by člověk nevěřil, jak daleko je ten rachot slyšet. Asi 3 roky zpět jsem u Brna hledal místo, kde rozdělat stan... K nezapomenutí...
Ale když jsme tamma loni projížděli, byla to nádherná vzpomínka. Člověk by i zastavil a ten stan znovu rozdělal. Ale už byly jiné plány :)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Hubert_79 »

No jo, tak někudy to vést musí... A JV od Prahy je hodně husté osídlení, tam se nic nenadělá. S D3 to bude taky veselé, to tam nikdo nechce. Ale nikdy proti dálnici neprotestují ti, kterým vede stávající přetížená komunikace pod okny.
Pěkný rachot umí i železnice. Kdysi jsme byli na čundru u Mže, jak je kousek Černošín a podobně. To byla romantika jednokolejné elektrifikované tratě :) Přes den převážně osobní doprava a když jsme si mysleli, že bude v noci klid, tak jezdily náklady. Jak se to tím údolím hezky neslo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#28 Příspěvek od danhard »

Když jem to kupoval, tak tu dálnice nebyla.
Po 10 letech jsem si už zvyknul.
Veškeré protesty jsou jen plýtvání vlastních sil.
Kdyby udělali aspon jen omezení rychlosti okolo obytných zón, ale to si budem muset ještě vybojovat, to by mělo být obecně.
V Německu to je bez problémů, nakonec by měli ideální místo k inkasování pokut :lol:
V Dolních Břežanech je další sjezd, ten ale místní aktivisti zablokovali, takže se dopravní situace u nás s dálnicí jenom zhoršila.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#29 Příspěvek od MiraSt »

Kremik píše: A momentálně tu mám 27°C. Ráno ale bývá i zima :D
Pánejo.. Ty fakt topíš na 27°C nebo to je jenom dočasně? Já bych zdechnul v takovém horku. Já topím na 22,5°C a to mám trenýrkovou teplotu a v noci 22°C.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#30 Příspěvek od Osmdesat »

K tomu jídlu - ovesné vločky jsou vysoká hodnota (pro tělo) za nízkou cenu. Namočené přes noc ve vodě, ráno slité, dochucené rozinkami, medem, ořechy. Dají se ale jíst i bez ničeho, jen namočené, i když chuťově to není nic moc.
Dá se z nich udělat kaše, dají se upražit nasladko na pánvi (i kdy zde záleží na stavu chrupu).
Mají vysoký podíl vlákniny, vyvážený poměr sacharidů a bílkovin, jsou bezlepkové.
Mnohem zdravější než nějaké rohlíky.
Na vločkách namočených ve vodě fungovala jedna saharská expedice. Po návratu jim byly lékaři naměřeny hodnoty, které by jim záviděl leckterý mladík. Jakože ti expedisté už mladíci nebyli.

Pak tu jsou další zajímavé věci, které jsou levné a přitom výživově hodnotné - luštěniny (čočka, hrách, sója) a další obilniny (pohanka, rýže).
S přiměřeným přídavkem zeleniny a ovoce a pár vejci týdně lze fungovat i bez masa - tělo ti poděkuje. S bílkovinama to netřeba přehánět, v důchodu určitě ne. Pokud tedy neděláš kulturistiku.

Co je ale fakt důležité nepodcenit, je bohatý přísun vitamínů a minerálů - důchodcovská trávici soustava už je tak dobře ze stravy neumí separovat, jako za mlada.

Pokud jsi alergický na laktózu, zjisti si, které další potraviny krom mléka obsahují vysoký podíl vápníku a fosforu, a ty vyhledávej.

A jinak pozor na dostatečný příjem tekutin - ve stáří již tělo tolik nevnímá žízeň. Nejlepší a nejlevnější je kohoutková voda - jako základní tekutina pro celodenni pití. Z teplých nápojů je dobrý zelený čaj, neslazený. Pomáhá srovnávat krevní tlak. Na ten také pomáhá česnek.

To je jen takový nástin, pro konkrétní jídelníček bude asi třeba vyhledat nějakého dietologa.

P.S. určitě jsem na něco zapomněl - na ty tuky, ty jsou potřeba. Ale ty nenasycené.
Naposledy upravil(a) Osmdesat dne 10 led 2020, 23:37, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“