TV Samsung UE32D4003 hor. proužek

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kolkatikum
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 109
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#16 Příspěvek od kolkatikum »

p32 píše:Ano, to je fakt velmi nízký počet
Tento počet zavisí od toho koľko za spomenutý rok máš za sebou opravených TV, tak ja som si to u seba zrátal bolo ich 250 ks. Nemienim zvlášť rátať Samsungy, nechce sa mi to ale určite to nebolo 5 ks (tipujem nad 30% ). A priznám sa Samsungy mi "nechutia" doma by som to už nechcel (hoci som jedného mal).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Abys to nějak pochopil, tak oprava TV není moje hlavní živnost. A nehodlám se ničím chlubit atd., ale prostě to tak je, že když je čas, tak nějakou spravím. Samsungů bylo asi sedmina z ostatních. Není to o tom, kolik jich děláš, ale o tom, kolik se jich sere. Některé výrobce nedělám vůbec, protože to ani nemá smysl. No a ti asi budou podle tvých počtů ti nejlepší.

Uživatelský avatar
kolkatikum
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 109
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#18 Příspěvek od kolkatikum »

p32 píše:Není to o tom, kolik jich děláš, ale o tom, kolik se jich sere.
Dva protiklady v jednej vete, to koľko ich robíš - práve z tohoto máš prehľad a osobné skúsenosti, čiže z toho si vypočítaš koľko sa ich "serie" ako píšeš.
Keď sme u Samšunta dnes mi dorazil jeden 55" (skoro nový len trojročný). V displeji boli zabudované mušky (také tie vinné mušky, pozná každý, môžem nafotiť, ak bude treba). TV došiel s tým že spodná časť obrazu je tmavšia (vieme prečo nebudem rozpisovať). Takže konzultácia so zákazníkom ohladom ceny podsvietenia a hneď som sa ho spýtal či TV bol opravovaný - on áno jasné v záruke po roku a pol - prišiel technik - vymenil displej. Táto "oprava" vydržala rok a podsvit zase nejde a čom je pointa ? V tom že mu dali repasovaný ktovie z čoho poskladaný displej (s muškami) čo vydržalo rok, takže záruka na TV skončila. Podotýkam že sa jedná o TV ktorý stál vtedy (tri roky do zadu) 1000 € a Samsung Vám bežne dodá diel ktorý deklaruje ako nový ale nieje nový, je to ich bežná praktika, párkrát som sa s týmto stretol u základných dosiek čo mali byť akoby nové ale neboli. Takže za mňa Samsung - už viac nie a hlavne kôli ich praktikám.

Uživatelský avatar
kolkatikum
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 109
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#19 Příspěvek od kolkatikum »

Tie mušky som radšej nafotil hneď, aby sa niekto nečudovať "o čom točím" Na foto sú dve ale to je len časť displeja, je ich tam. Čiže ak sá niekto v záruke opraviť Samsung tak tam môže toto zbadať (ja to vidím už druhýkrát, proste ten expert čo repasoval displej tam mu tam napadali mušky ktoré neriešil. Fuj.
Přílohy
P1170273.JPG

Uživatelský avatar
kolkatikum
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 109
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#20 Příspěvek od kolkatikum »

p32 píše:Sám jsem tuzexovou Sony měl a bylo to více jak 20 let než šla pryč. Ale to jsi asi neměl na mysli.
ešte aby som toto uviedol na pravú mieru, doteraz poznám "v okolí" dva tieto kusy, to bolo v čase keď sa trinitron robil ešte poctivo, spomenuté TV sa používajú už len príležitostne, ale keď to vidím zapnuté, tak biela je skutočne biela. Neviem čo sa stalo s výrobou týchto obrazoviek, kde tie neskoršie mali už pár rokoch problémy so slabnúcou zelenou kadódou a tie čo boli vyrobené po roku 2000 tak tomu sa už radšej nevyjadrujem. Splnili si síce svoje ale na krátku dobu a neboli to lacné telky.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#21 Příspěvek od miroja »

Trchu OT: Mam v paneli tiez jednu musku, samozrejme, ze v sulade s Mutphyho zakonom, takmer v strede. Moj telkac (uplne Noname - Modra bodka z Kauflandu) som este nerozoberal, takze tato moja muska sa tam ubytovala z vlastnej iniciativy. Nejako sa tam prepracovala asi pred dvomi rokmi. Mozno sla za teplom a potom zakapala :-(

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Tieto male musky nie su vinne (octomilky), ale ziju v zemi v kvetinacoch izbovych rastlin. Dokazu sa dostat vsade.

Uživatelský avatar
kolkatikum
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 109
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#23 Příspěvek od kolkatikum »

Tak dnes dorazila sada podsvietenia a dostal som sa k jej výmene. Displej samozrejme nový nebol, ale minimálne jedenkrát rozoberaný. V displeji bolo kopec nečistôt pritom samotný TV (všetky dosky, zadný kryt boli čistučké). Tak nech mi niekto vysvetlí ako sa do "nového" displeja tieto mušky dostali ? Len tým že tento displej nebol evidentne nový.
Bežne v displejoch sa stretávam zo zadymením (cigarety) ale tieto mušky som tu ešte nejak nemal a rukami mi toho prejde dosť, preto ma tento prípad prekvapil. Podobný prípad mal môj bratranec, ktorý reklamoval TV v záruke s tým že bzučí, prišiel technik TV zobral a o týždeň mu doniesol TV akože opravený. Ten opravený bol - nebzučal, ale mal v displeji mušky, takže ktovie čo mu vlastne dali. Vtedy keď mi to hovoril som tomu nevenoval pozornosť, napadlo ma to až teraz keď som to videl na vlastné oči. Pochopil som jednu vec s ktorou sa stretávam - že záručné opravy sú odfláknuté a prečo asi ? Aby si zákazník hneď kúpil nový TV pretože výrobcovia potrebujú vyrábať a nemajú záujem o to aby sa čokoľvek opravovalo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Tie opravy displejov robi asi nejaky chudak za minimalnu mzdu v nejakkej diere plnej musiek :D

Uživatelský avatar
kolkatikum
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 109
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#25 Příspěvek od kolkatikum »

No ono to nieje na srandu, treba si zobrať to z pohladu zákazníka - ten dá kopec peňazí za TV v záruke sa pokazí a opravu získa dosť pofidernú. O tejto skutočnosti sa dosť málo vie, lenže ja viem, to čo viem :-) (Ale celkovo je to smutné). Keby mám začať vysvetlovať ako boli opravené rôzne TV rôznych značiek v záruke ale takmer tesne pred jej skončením, tak to by mi nikto neveril, preto to robiť ani nebudem..

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#26 Příspěvek od Heno »

kolkatikum píše:
Bendy píše: spíš pech nebo častý problém?
Typická vada Samsungov, už v čase staršich TV (CCFL) mali podobné a povedal vy som že ešte hošie problémi s vadami v displejoch.
Preto by som si ja osobne Samšunt TV nekúpil (to radšej akéhokoľvek Turka).
Aha tak, keď turek kupuje lcd sady od Samsungu, tak podľa tohoto by nemali mať rovnake chyby?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“