WIN 8.1.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od xsc »

Bylo lepší tam nechat ty Win8.1.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

jardavysocina píše:škoda že neumím LINUX , nemám na učení čas .
Jarda
Na Linuxu nemusíš nic umět pokud ho budeš používat jak Wokna, tj. na internet. Jen ho instaluješ a používáš. Bude ti samzřejmě chybět to zdržování a bonzování od W10, ale to nějak přežiješ.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#18 Příspěvek od Osmdesat »

U Linuxu existuje mnoho uživatelsky přítulných distribucí s klikacím rozhraním imitujícím classické Vindousy, kde i instalace je stejně jednoduchá. Navíc existují i balíčky imitující skvělé metro, pokud po něm touží. Možná i nějaká bonzovací aplikace, zpomalovač CPU, obsazovač RAM a generátor BSOD by se do Linuksu daly nainstalovat :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vy si z toho děláte prdel, ale já jsem zjistil, že někteří lidi jsou na tom vyloženě závislí. Autor posledních woken není programátor, ale nějakej doktor z oboru psychiatrie. Právě jsem práskl wokenní "how(no)-now".

Pokud pochybujete, mám pravdu, nebo máte Linux. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jardavysocina
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2012, 01:00
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

#20 Příspěvek od jardavysocina »

Jo , už je to jasný ; byl jsem u syna na oslavě , je programátor a má doma nějakou tu odrůdu LINUXu a když jsem něco hledal , bylo to rychlý a mašina je 9 let stará , tak to dostane i můj notes a šmytec . . . .

Jarda

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#21 Příspěvek od PixelOrgy »

I kdyz jsou dnesni distribuce uzivatelsky privetivy, i tak bych doporucil prekrocit svou komfortni zonu, a neco se o tom naucit, nebo alespon precist.
Ten system se od Windows dost lisi a to skoro ve vsem - organizaci filesystemu pocinaje, pres opravneni, ovladace hardwaru (a jejich nekdy specificka instalace) az po moznosti integrace ke zbytku sveta...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Presne tak. Inak moze velmi rychlo prist sklamanie. Napriklad ak pouzivas nejaky program, ktory je len pre Windows.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od termit256 »

Pokud to ma na internet, filmecky apod, nevidim v linuxu problem. Na seriozni praci je to ale nepouzitelne. I kdyz uz v tom program spusti, nejede polovina veci ktere jsou navazany na sluzby win a technicka podpora daneho sw tohle resit nebude, takze je to stejne nepouzitelne.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od PixelOrgy »

Proc je linux na seriozni praci nepouzitelny? V cem je windows pouzitelnejsi? Nebo myslis, ze vsichni vyrobci SW vyrabi SW pouze pro Windows? Ale no tak :-)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

Pokud mi nebude fungovat byt jen jediny programek ktery pouzivam na praci, tak je nepouzitelny. A ze jich je.
Abych prepinal linux kde funguje jen neco a windows kde funguje vsechno na to bych se mohl vys... Zas takovy fanousek linuxu nejsem, abych ho mel jen proto abych mohl vsude tvrdit ze mam linux :-) Ale matce jsem ho nahral, je v duchodu, takze uz jen internet, filmecky, mp3, maily. Z jejiho pohledu je uplne jedno jestli si ma zvykat pri prechodu ze 7 na desitky nebo linux. Jedine co ji nefungovalo byla komunikace meteostanici a nahravani predpovedi, ale to uz nejak ozelela a kouka na to v PC.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od PixelOrgy »

:-) Tak to je jasny, ze kompatibilita a "use case" je zaklad pri rozhodovani. To ale rozhodne neznamena "nepouzitelny na seriozni praci" ... jasne, kdyz budu potrebovat k praci treba XCode, tak je pro me cokoliv krome MacOS nepouzitelny :-)

Stejne tak je me Lambo Huracan k nicemu v Krkonosich :-)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#27 Příspěvek od termit256 »

No firemni system na jinou platformu prepisovat nebudu, to same plati o CADu apod. Ja chci pouzivat soft ktery dela co potrebuju a ne takovy co jde spustit na linuxu, :-) jak si predstavuje spousta fanousku teto platformy.
Verim ze tam existuji skvele prehravace filmecku, ucetnictvi v nich ale neudelam :-)
Treba u toho ucetnictvi potrebuji udrzet kontinuitu dat i z dob, kdy o linuxu jeste nikdo neslysel.
Proto je linux pro praci nepouzitelny. Kdyz pouziju prirovnani s auty, je to jako jezdit s traktorem po dalnici...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Hubert_79 »

Ale ten traktor je svobodný a open source :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#29 Příspěvek od termit256 »

Njn, to je mi prd platny, kdyz vsichni co jeli autem budou mit uz davno pole zorane, ale ja se budu jeste svobodne plouzit po dalnici :-)

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#30 Příspěvek od PixelOrgy »

Ok, porad se bavime kazdej o necem jinym - nikdo tu nikoho nenabada k tomu se prizpusobovat Linuxu, nebi jinymu OS. Jasne, ze kdyz ti na tom nejede to, co potrebujes, tak to asi nebudes pouzivat.

Debata byla o tom, ze jsi psal, ze na linuxu se neda pracovat. To, ze tam nejdeou veci, ktery potrebujes je ale uplne neco jinyho. Taky tu nikdo nepsal, ze mas prejit na linux.

A to, ze ti na tom nejede ucetnictvi neznamena, ze "Proto je linux pro praci nepouzitelny", nybrz "Proto je linux PRO ME nepouzitelny". Ne kazdy dela na PC ucetnictvi :-D Ale hlavni je zustat v opozici :-D

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“