Soundking S115SA prepínač GND

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#16 Příspěvek od Syron »

Sinclair, to nevím. Nevím ani, proč se mě na to ptáš. Já jsem ani o tobě vůbec nepsal. Přečti si laskavě moje příspěvky. Popsal jsem tam svoje osobní zkušenosti. Pokud si myslíš, že se něco z toho týká tvojí osoby, podívej se zpátky, cos kolem NADu napsal. A to nemyslím jen dnes, ale i dřív ses k NADu vyjadřoval. Mimochodem nejsi jediný, kdo ty krámy opravoval.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#17 Příspěvek od Syron »

Ty červené trafa byly v Blaupunktech s obrazovkami A67-701X. Odcházuely houfně a téměř programově na vnitřní zkrat. Já jsem se snad nesetkal s vnějším průrazem. A že jsem jich měnil, minimálně deset nebo dvacet. Neměl jsem ty Blaupunkty rád. Pokud nepřišla TV s vadným trafem, většinou na vadné trafo dřív nebo později umřela. A trafo bylo pořádně drahé. S uhnilými vývody jsem se setkal možná jednou nebo dvakrát.

Předchozí řada se staršími obrazovkami měla trafo + násobič, a u nich naopak trafa odcházela jen výjimečně.

Trafa zalitá v hmotě podobné epoxidu měly např. staré Philipsy. Ale ta byla stabilní. A neměnil jsem asi ani jedno. Tyto TV měly ale vynikající zvláštně tvarované basreflexové bedýnky s vynikající reprodukcí, zvlášť basů.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#18 Příspěvek od Kremik »

Jedno to červené bych tu snad ještě někde měl i mít, ale dalo by práci ho najít. Ty vnější průrazy jsem několikkrát zapatlával epoxidem, většinou to pak i jelo.
Asi jsi ty telky opravoval dříve než já, když byly mladší, a projevovaly se tam jiné závady. Měnit VN trafo za nové bylo už v mé době nebo situaci nerentabilní. To by mi nikdo nezaplatil a telku vyhodil nebo mi ji ponechal.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#19 Příspěvek od Syron »

Ty televize skončily s nástupem Makra a supermarketů. někdy koncem století. Vzpomínám si, že ke mně jel pán pro dřevěného Grundiga. Pak mi volal, že se zdrží. Ukázalo se, že se zastavil v Makru v Olomouci, a když nakonec přijel, neměl už peníze. Utratil je právě v Makru za to, co původně koupit vůbec nechtěl.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“