Sdílení souborů v síti Windows 10 problém

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#16 Příspěvek od aligator »

Dobrý den, obracím se bohužel s prosbou na to stejné znovu. Jsem trochu v koncích. Jde o stejný problém. Dnes jsem byl nucen přeinstalovat Windows na tom Server PC, kde je připojen ten hard disk ,který potřebuji sdílet.
Jinak sdílení šlapalo.

Ovšem již mám novější verzi Windows 10 Home 20H2
Na tom druhém PC, se kterým zkouším spojení mám Windows 10 home 2004.

Věc se má takto :
a) nastavil jsem na obou PC stejnou pracovní skupinu.
b) u toho HDD zapnul sdílení
c)pomocí services.msc aktivoval vše co minule až na položku : uPNP device host,
který jsem tam už nenašel

d) mám zapnuté zjistování sítě , sdílení souboru a tiskáren, .
na server PC vytvořen účet klasický i Host , oba dva jsou chráněné heslem,

Na server PC vidím i ten druhý PC (nedostanu se na něj) , na tom druhém PC ani nevidím ten SERVER PC,

na mobilu mám aplikaci X-plore file manager...A normálně se přes tuto aplikaci (přes WIFI) dostanu na ten mnou sdílený HDD. Jen jsem trochu upravil Firewall na server PC.


Pokud je novější varianta jak sdílet obsah složky v síti tak klidně použiji něco jiného. Předpokládám, že ONE DRIVE funguje tak, že soubory nahraji fyzicky do toho úložiště, ne že mi zprostředkuje cestu k tomu HDD

Sít na obou PC je na obou nastavena jako privátní

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#17 Příspěvek od Hejnicek »

Zkusil bych pokus pres IP adresy tech PC

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od hafca »

Bojoval jsem s připojením sítě po aktualizaci W10 také. Po dlouhém hledání jsem našel řešení. Třeba to zabere i u tebe.
https://social.technet.microsoft.com/Fo ... dd7d03-2bc... ze které vypadly tyto řádky:- Win+R (Run), type "optionalfeatures" and hit enter to bring up " Turn Windows features on or off".- Scroll down to and expand "SMB 1.0/CIFS File Sharing Support" and check "SMB 1.0/CIFS Server" (Client was already checked for me) and hit OK.restart a je to !!!

Zjednodušeně řečeno, příkazový řádek spustit jako správce. První řádek povoluje a druhý vrací změnu zpět.

sc.exe config lanmanworkstation depend= bowser/mrxsmb10/nsi

sc.exe config mrxsmb20 start= disabled
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#19 Příspěvek od aligator »

Děkuji moc, tak bohužel u mě bez úspěchu . Na obou PC jsem ten příkaz použil.

Zkusil PING a zjistil následující :

na druhém PC když dám ping a IP adresu server PC tak ztráta je 0% - spojení je. V položce síť ve Windows ovšem tento PC vůbec nevidím.


Na server PC když dám ping a IP toho druhé PC, tak jsme bez spojení (ztráta 100%)

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#20 Příspěvek od aligator »

Zjistil jsem , že na druhém PC mi antivir ESET změnil nastavení mojí sítě z privátní na veřejnou. Po úpravě zpět na privátní se stalo to že pokud na server PC dám PING a IP adresu druhé PC je již spojení ,.. Na server PC již dokonce v položce SÍŤ vidím druhý PC a i se dostanu do něj..

Ovšem na druhém již v položce síť nevidím ani ten vlastní počítač ani ten server PC.

přitom když dám zase příkaz ping a IP adresu server PC tak spojení je .Mám tedy problém asi s nějakým zabezpečením ve WIndows 10


Zkusil jsem na druhém ve Firewall udělat výjimku pro domácí skupinu (privátní) ale bez úspěchu ).. Jediné , co nechápu je, že v nastavení sdílení viz. foto když dám povolit sdílení souborů a tiskáren a potvrdím změnu, tak při příštím otevření je to zase vypnuto. (to dělalo i před tou výjimkou ve firewall.. Ani odinstalace ESET nepomohla


ta položka sdílení se mi vždy sama vypne i v privátním profilu i v host)

EDIT: jen blbá otázka : mohl bych nějakým vhodným SW na server PC spustit program , který by mi vytvořil v síti pro ten jeden mnou chtěný HDD port a já mohl na druhém (v rámci stejné sítě. sdílet obsah HDD.

Např.: na server PC mám přidělenou IP ADRESU 192.161.1.233... já třeba pro ten sdílený HDD vytvořil port 80 a tedy bych na druhém PC zadal cestu 192.168.1.233:80 bude něco fungovat?

nevím jestli nějaký SW by toto dokázal :( vlastně přehodnotit ten ,,port" na samotnou jednotku
Přílohy
235.png

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#21 Příspěvek od Hejnicek »

V Pruzkumniku nejdriv provest (nyni uz po uspesnem pingu)
v jeho adresnim radku pokus pripojeni primo pres IP adresu (bez laborovani s porty) na cilovy PC.

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#22 Příspěvek od aligator »

Bohužel to nejde. viz.foto . Připojuji se z druhého PC na server PC

Přes ping ale spojení je viz.foto 2
Přílohy
foto2.png
chyba.png

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#23 Příspěvek od Hejnicek »

SMB jsi odebrat a znovu pridat Zkousel?

V seznamu sitovych adapteru je povolen jen fyzicky adapter? Neni tam neco virtualniho?

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#24 Příspěvek od aligator »

SMB přídat a odebrat jsem zkoušel pomocí těch příkazů výše sc.exe...........

Mám tam i virtuální. viz.foto.. Mám v PC hardwarově jen integrovanou sítovou kartu.


SMB1 mám nastaveno takto.....foto pochází z druhého PC. na server PC nevím jak je to nastaveno - zjistím-. Nevím jestli bych neměl na druhém PC mít zapnuto ,,klient SMB1"
Přílohy
lan.png
smb1.png

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#25 Příspěvek od vladodyno »

Stiahni a nainštaluj ovládače Realtek zo stránky výrobcu MB. Mne to pomohlo pri nefunkčnosti WOL.

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#26 Příspěvek od aligator »

zkusím díky. Na server PC (tam kde jsem teď instaloval znovu OS) jsem nechal ovladač ,který našel sám WIndows. Nainstaluji ze stránek výrobce. Na druhém PC jsem nic ne-přeinstalovával , ale můžu také zkusit driver ze stránek výrobce

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#27 Příspěvek od Hejnicek »

I v krajnim pripade do volneho slotu na MB jinou sitovku.
Drive se sitovky valely po skrinich a byly volne sloty. Dnes se vse zmensuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

S driverom to predsa nema nic spolocne.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#29 Příspěvek od Hejnicek »

No to fakt ne.
K jiny karte jiny driver a "Vo tom to je"

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Ani s inou kartou.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“