České elektronky

⭐ Zde budou výběrově umístěny vzpomínky, manuály a popisy dnes už vesměs neaktuálních zařízení a další historické materiály, které se tématicky nevejdou do sekcí "Opravy a restaurování starých elektropřístrojů" či "Návody, schémata, manuály, literatura, katalogové listy"

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od xsc »

sinclair píše:Existuje i spousta filmových dokumentů o výrobě v Rožnově a Třinci, jenže na tom sedí ČT a v přístupném archivu to není.
Jestli to byl filmový dokument, ne televizní, tak je to v NFA, ČT má jen to, co vyrobila ČT/ČST. V NFA by taky měli udělat převod, ne v ČT. Tam ho dělají, jen pokud to potřebují zařadit do vysílání a kvalitní převod neexistuje. Ale NFA nestíhá ani převádět/restaurovat klasické filmy.
Kdysi tu bývala i stanice Kinosvět, která tyhle staré dokumenty vysílala, ale zjevně se moc neuživila. Dnes je z ní CS Mystery a staré dokumenty už tam moc nejsou, stejně jako na sesterské History. Zato přibyly konspirační bláboly...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#17 Příspěvek od sinclair »

Jo, CS Film si nějak pamatuju a bylo to dobrý, ale asi málo sledovaný.
Ty dokumenty, který já myslím, byly tématický a kousek jednoho z nich, o výrobě polovodičů, jsem zahlédl v rámci jiného dokumentu o ČSVTS.
Zcela určitě se to točilo jako tématické dokumenty, primárně pro televizi.
Jistěže to je v nějakém archivu, pokud to po převratu rovnou nezničili, nebo nevyhodili jako neaktuální.
Kdyby existovala podrobná a přístupná databáze NFA, určitě by bylo možný to najít. Jsem přesvědčený, že jsou tam zachycený kolikrát unikátní metody a přístupy, kterými si bolševik, při tom všeobecném embargu na pokročilejší technologie, musel pomáhat.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#18 Příspěvek od xsc »

NFA má i studovnu (nyní zavřenou) a on-line katalog, ale názvy těch dokumentů stejně nikdo nezná. Tohle mi to vyhodilo na dotaz Tesla:
https://arl.nfa.cz/arl-nfa/cs/vysledky/ ... ATE&guide=
Film žádný...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

Technologické nebo patentové problémy, potíže s rozběhem výroby asi úplně každý ve filmu neřešil, zvlášť v době kdy filmové kamery i materiály byly dost drahý špás a filmy se nedaly v zásadě pořizovat diletantsky.
Takže k tomuto tématu asi moc dekadentního videa nebude.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Crifodo píše: Takže k tomuto tématu asi moc dekadentního videa nebude.
A k období, který popisuje počátky výroby elektronek v Elektře Hloubětín už vůbec ne. Jedině že by to kamerou na kliku točil nějakej Honzy Kříženeckýho žáček. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#21 Příspěvek od kutilmil »

Tak pre sniclara: To teda neboli moc rychli keď robili fotku do 5 hodín. Ja som robieval ako chlapec (mohol som mať tak 13 rokov) fotku do pol hodiny od ofotenia. Do foťaku som si dal jedno okienko filmu, hodil do vývojnice na tušim 4,5 minuty sa mi zdá potom do ustalovača na pár minut, potom oprať pár minut, fénom usušiť a šup do zväčšováka.

Pre OK1: Film to je pekný ale do dokonalosti mu chýba ešte dabing. Síce pochopím čo tam hovoria ale dosť nad tým musím rozmýšlať.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#22 Příspěvek od ok1hga »

kutilmil píše:Pre OK1: Film to je pekný ale do dokonalosti mu chýba ešte dabing. Síce pochopím čo tam hovoria ale dosť nad tým musím rozmýšlať.
. . . ty si neumíš pustit automatický překlad do titulků ?
Přílohy
elektronky2.jpg
elektronky.jpg

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#23 Příspěvek od kutilmil »

Ok1. Zaprve neumim a za druhe naco by mi to bolo ked neviem citat. Ale budem rad ked mi ukazes ako sa to pusta. Poprosim moju aby mi to citala.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#24 Příspěvek od ok1hga »

kutilmil píše:naco by mi to bolo ked neviem citat . . . . Poprosim moju aby mi to citala.
. . . ale hovadiny psát umíš . . .
no, škoda . . .

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#25 Příspěvek od kutilmil »

Ako to mam zapnut? Pise mi to len anglick
y.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#26 Příspěvek od kutilmil »

Ako to mam zmenit. Pinuka mi len aj.
Přílohy
Screenshot_20200516-230551.png

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#27 Příspěvek od ok1hga »

. . . hledej šmudlo
Přílohy
elektronky4.jpg
elektronky5.jpg
elektronky6.jpg

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#28 Příspěvek od kutilmil »

Hledam hledam ale mam tam furt iba AJ

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#29 Příspěvek od kutilmil »

Tak moja mi to už zapla. dík

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#30 Příspěvek od sinclair »

Máš unikátní dar, totálně zajebat naprostýma sračkama jakékoliv vlákno, i kdybys měl kváknout sebevětší hovadinu.
Pět až sedm tvých postů je tady naprosto zbytečných - přestaň laskavě zasírat.
Na moje a Láďovy příspěvky laskavě vůbec nereaguj - nikde. Dokud nebudeš schopnej pochopit psaný text, ani pořádně přečíst nicky, na který reaguješ.

Odpovědět

Zpět na „Historie a vzpomínky na doby dávno minulé“