Kompresorová lednice - podivné chování

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#16 Příspěvek od Vlafig »

Některé chladničky měly i "přitápění", které fungovalo, když neběžel kompresor a bylo spínáno termostatem. Měla to být jakási podpora přirozeného odtávání výparníku v ledničce. Ze všech těchto experimentů se postupně upustilo. Ke spirále musí být nějaký přívod, buď od termostatu nebo zezadu. Jiné ledničky Gorenje mívaly i jakési čidlo venkovní teploty v podobě válečku, umístěného vzadu vedle kompresoru (nesplést s rozběhovým kondíkem), je menší. Od tohoto čidla se pak záhadně spínalo to topení uvnitř lednice. Doporučuji odpojit topnou spirálu a bude klid.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#17 Příspěvek od jardafiala »

Jiné ledničky Gorenje mívaly i jakési čidlo venkovní teploty v podobě válečku, umístěného vzadu vedle kompresoru (nesplést s rozběhovým kondíkem), je menší. Od tohoto čidla se pak záhadně spínalo to topení uvnitř lednice. Doporučuji odpojit topnou spirálu a bude klid.[/quote]
Přesně, taxem ledničku okouknul a našel váleček který na jiných lednicích néni. Odstřihl jsem ho štípačkama a je pokoj!

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#18 Příspěvek od Vlafig »

Sice trochu svérázný přístup k opravě, ale hlavně, že se výsledek dostavil. :D

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#19 Příspěvek od jardafiala »

Vlafig píše:Sice trochu svérázný přístup k opravě, ale hlavně, že se výsledek dostavil. :D
Vzhledem k tomu jak mě to s..lo jsem se zachoval tak jaxi zařízení zasloužilo. Samozřejmě tam přijde trochu izolační hmoty a smršťovačka.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#20 Příspěvek od jardafiala »

[quote="jardafiala"]Jiné ledničky Gorenje mívaly i jakési čidlo venkovní teploty v podobě válečku, umístěného vzadu vedle kompresoru (nesplést s rozběhovým kondíkem), je menší. Od tohoto čidla se pak záhadně spínalo to topení uvnitř lednice.

Já si to vysvětluju tak, že jednokompresorová lednice má termostat v horní (nemrazicí) části. Pokud by byla lednice umístěna někde kde je okolní teplota třeba 4 stupně tak by nemrazila a proto termostat sepnul vnitřní topení. Akorát že u té mojí to vypadalo, že topila imrvére, sviňa.

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#21 Příspěvek od Vlafig »

Tvé vysvětlení je naprosto správné. Některé ledničky GORENJE měly manuální přepínač pro zapnutí topné spirály, některé ji spínaly automaticky podle venkovního NTC čidla, které jsi amputoval.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“