"Nádražní" venkovní hodiny - oprava.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#16 Příspěvek od Artaban001 »

Jak jsem psal výše, tikot odstraníš olejem. Namažeš osku krokovýho motorku a následujícího kola a vteřinovýho. Magnet tam nebude mlátit a strojek bude potichu. I některý strojky z plynulým chodem jsou hlučný a hlavně víc žerou baterie.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#17 Příspěvek od MiraSt »

Můžu potvrdit, že i Elton to maže. Proto jsou takové tiché. Jeden se mi pořád pozastavoval tak jsem ho rozebral a v něm maličké plastové špony v kolečkách Tak jsem ho vymyl a namazal olejem co tu mám. Maže i motorek. Ale.. Jak někdo podotknul, olej na holící strojky by mohl být ono. To mám a nenapadlo mě to.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“