Plastové plotovky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Pracujem s tim prakticky kazdy tyden v mnozstvi mnohem vetsim nez by mi bylo mile (casto i desitky m3 mesicne), takze opravdu vim co to dela a mam to napsano v reklamacnich podminkach (resim reklamace typu ze se nekomu po roce udelala na tramku prasklina a pryskyrice znicila sedacku za x tisic apod.

Borci z Brna by ti mohli vypravet... :-)
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/molo-b ... pravy_linv

Pokud ho nalakujes a neprsi na nej, zustane cerveny, ale venku na slunicku zcerna jak bota a to na nej ani nemusi prset.

Muzu ti zitra na firme udelat fotky modrinoveho dreva ktere bylo cerstve narezano a do ktereho nejen ze zavrtas klic jak je zhnile, ale dokonce i prst.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Michal22 »

Termite, musíš si ten modřín koupit z prověřeného zdroje.
Potom se ti nestane, že natrefíš na takový shit, jaký popisuješ.
A ta tmavá barva dřeva na slunci - však podle něho modřín nejspíš získal svoje pojmenování...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Michal22 píše:Termite, musíš si ten modřín koupit z prověřeného zdroje.
Ja to nakupuju z lesa... :-)
To neni zadny shit, to je proste vlastnost toho materialu.
Kdyby tam ta pryskyrice nebyla, melo by to stejnou zivotnost jako smrk.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem sundal všechny laťky a roztřídil shnilý, netknutý, načatý. Mám na plotě 72 ks 30 x 40 x 1100 a 68 ks 30 x 80 x 1100. Z toho je shnilejch pouze 8 ks užších a 16 ks širších. Myslel jsem, že to bude mnohem horší, shnilý byly hlavně podélníky i když byly seříznutý na šikmo any voda sjížděla a ze spoda měly řízlou okapničku.
Ty načatý zkusím jestli to je jen povrch nebo to jde hloub. Zajímavý je, že laťky čím jsou těžší, tím jsou v lepším stavu. A rozdíl hmotnosti je i v ruce docela hodně znát. Co vím, tak to byl jeden druh dřeva ale nepoznám, co to je.
Zítra vylezu na půdu, mělo by tam být 20-30 ks náhradních. No a co nebudu mít, donesu ten těžkej vzorek, co vydržel nejdýl do spřízněný truhlárny ať mi udělaj nový. Ty použitý laťky trochu přeblafnu vibračkou a překytuju díry po starých šroubech mahagonovým polyesterákem a pak přetřu starým Luxolem. Vydrželo to skoro 40 let, pokud to vydrží jen půlku, tak mě to nejspíš už trápit nebude.
Na plast teda kašlu po tom, co mi to tu pár lidí rozmluvilo.
Díky za názory.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od Michal22 »

Termite, kdyby byla vlastností modřínového dřeva hniloba, kterou popisuješ, tak mi vazba rodinného domu, kde jsem vyrůstal, spadla na hlavu už před 40 lety.
Takže opakuji - buď si kup opravdu modřín, a kvalitní, nebo neposuzuj.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Pokud je to jeden druh dreva, tak ty lehci jsou ze stredu kmene, ty tezsi z okraje. Stredove rezivo je ridke a hnije rychleji, poznas to podle letokruhu. Taky trochu zalezi jestli je to narezane radialne nebo tangencialne.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od Michal22 »

Fládr se nikdy nepoužívá jako konstrukční dřevo.
Pokud ti jej někdo prodal, tak jej běž vrátit.
Fládr je dobrý jen na dekorační účely.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od termit256 »

Michal22 píše:Termite, kdyby byla vlastností modřínového dřeva hniloba, kterou popisuješ, tak mi vazba rodinného domu, kde jsem vyrůstal, spadla na hlavu už před 40 lety.
Takže opakuji - buď si kup opravdu modřín, a kvalitní, nebo neposuzuj.
Ale prd, pokud ti drevo nenavlhne, nehnije. Nevim proc by ti mela vazba nekam padat. Ja tu jen vyvracel famy ze modrin nehnije. Hnije pakticky stejne jako kterekolv jine mekke drevo. Jen hniloba na nem neni videt, protoze ma stejnou barvu jako to drevo.
Naposledy upravil(a) termit256 dne 14 črc 2020, 23:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#24 Příspěvek od Celeron »

Michal22 píše:Fládr se nikdy nepoužívá jako konstrukční dřevo.
Pokud ti jej někdo prodal, tak jej běž vrátit.
Fládr je dobrý jen na dekorační účely.
To je na mě? Jestli jo, tak to vrátit nejspíš nepůjde, ta organizace co mi dříví prodala už 30 let neexistuje a lidi z ní už jsou většinou v penálu či v hrnci. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

Fladr je kresba na drevu zpusobena letukruhy. Je v kazdem drevu a neda se koupit samostatne :-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

Třeba záměna pojmů, co třeba běl a jádro? :wink:
No a fládr podle mě vznikne pokaždý po tangenciálním řezu, což je většina prken z katru.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#27 Příspěvek od Michal22 »

Za dřívějších dob se říkalo fládr řezivu, které bylo řezáno v podélné ose kmene, ale bylo z povrchové vrstvy.
Díky tomu bylo nepevné, nehomogenní, nevhodné jako konstrukční dřevo.
Vidím, že se dnes terminologie změnila.
Stejně tak je nevhodné i jádro, dnes by řekli řezivo s tření.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#28 Příspěvek od termit256 »

Z te povrchove vrstvy mas to nejtezsi a nejhustsi rezivo. Bavime se tu o drevu smrk, jedle. U drevin ktere maji bel je to neco jineho.
Nazyvat fladrem druh dreva muze byt nejaka krajova/firemni/rodinna specialita, v tomto oboru je dost bezne ze o 100km dal lidi mysli stejnym vyrazem neco uplne jineho.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

Kdysi jsem dělal s jedním, co byl vášnivý výrobce všeho na chalupě ze dřeva a že tomu dost rozuměl. Modřín byl podle něho jedno z nejkvalitnějších dřev na výrobu obložení, podlahových prken a nábytku. Co si pamatuji, tak tvrdil, že nejlépe používat jen uvnitř a vždy uzavřít vhodným nátěrem olejem na dřevo. A šlo mu to. :wink:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#30 Příspěvek od termit256 »

Jo, uvnitr pokud to natres tak zustane pekne cerveny.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“