Podporovač neklidu

Klasické bastlení z domácích zásob

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Lukas-Peca »

p32 píše:Zkus se podívat na pár TV reklam a poslouchej ten zvukový doprovod. :wink:
Mě by zajímalo, jak reproduktory v televizi přenesou 7-16 Hz. Čeho jsem si ale všiml, tak jednu dobu se v reklamách objevoval zvuk vibrujícího mobilu, bez souvislosti s dějem na obrazovce. Asi moc dobře věděli, že jsou lidi na tento zvuk vycvičení a okamžitě zpozorní. Jak je to teď, to nevím, protože jsem se na televizi už dlouho nedíval, rozhodně ne na takovou, která by tak nízké frekvence zahrála a současně na ní běžela nějaká reklama.

Nedávno jsem řešil dost nepříjemný problém, v noci mě budil zvuk, jako kdyby měl někdo o ulici vedle hodně ohulený subwoofer a poslouchal přes něj nějakou sračkovou muziku. Bylo to na hranici slyšitelnosti, ale právě tím to bylo hrozně protivné, vůbec jsem se nevyspal. Druhý den jsem šel vypátrat zdroj, nejprve mi přišlo, že to jde ze sousedova baráku, už jsem jej chtěl dořvat, ale pak jsem si všiml, že to má na ulici více maxim, a to vždy u kanalizační vpusti. Tak jsem hledal dál a nakonec jsem zjistil, že to dělala jímka na dešťovou vodu, co má velký skladový areál asi 500 m daleko. Je v ní čerpadlo a zlobil hladinový spínač, takže čerpadlo občas běželo naprázdno. Přímo u toho byl ten zvuk takový, že by šel z fleku použít jako podkres pro horor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

sinclair píše:Zesílit 12-14Hz se dá do určité míry přinutit každý dobrý HiFi zesilovač i basáky s volným závěsem.
Nojo, ale aby to mělo vlif na člofeka potřebuješ aspoň 120-130 dB. To se asi basáky servou, né? :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#18 Příspěvek od sinclair »

Samozřejmě.
Ale ona ta vibrace vzduchu, je sama o sobě, zrovna na tomto kmitočtu nepříjemná, nemusí to mít ani velký tlak.
Však to zkus, ale sundej si šprcky z beden, ať vidíš na basáky.
Nebo ať vidíš, kterým směrem ty membrány letí :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Lukas-Peca píše:
p32 píše:Zkus se podívat na pár TV reklam a poslouchej ten zvukový doprovod. :wink:
Mě by zajímalo, jak reproduktory v televizi přenesou 7-16 Hz.
No, tak to jsi to vůbec nepochopil, ale nemusíš se za to stydět. Byl to příklad k tomu zvukovému doprovodu a ne k neklidu. Kdyby ten tam pouštěli, tak by snad byli sami proti sobě. Pouštějí tam právě opačné signály, aby tě k té reklamě přilákali.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#20 Příspěvek od sinclair »

Ježííš - tak snad jsme na elektronickým webu.
Tak nějak všichni tušíme, že repráček s membránou o ploše dlaně, asi tech 14Hz nevyzáří.
To zabzučení-zavibrování mobilu z obrazovky - posloucháme z něj jen trochu harmonických, mozek si ten zvuk domýšlí.
Viz nápodoba basů, zesílením a zkreslením harmonických u systémů Bose.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#21 Příspěvek od mi-ro »

..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

Kup to, vyzkoušej a dej vědět k čemu to je. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#23 Příspěvek od mi-ro »

To víš, já to zapnu a teleportuje mě to v čase kdoví kam.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#24 Příspěvek od tomasjedno »

Těch 7,83 Hz by měla být základní rezonanční frekvence vlnovodu tvořeného zemským povrchem a ionosférou (Schumannovy frekvence - viz https://en.wikipedia.org/wiki/Schumann_resonances ).
Někteří esoterici zřejmě soudí, že ti to optimálně načechrá čakry :D

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#25 Příspěvek od sinclair »

Tak tomu já říkám vyplněná mezera trhu. Páni. Kolik lidí na světě, může něco podobného potřebovat? Za 30 babek?

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#26 Příspěvek od tomasjedno »

V tom vlnovodu jich žije skoro 8 miliard, ale většina o tom, že to nutně potřebují, ještě neví.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od PotPalo »

Ja by som tu radšej ničím nevlnil. Jediná výnimka: hadie ženy.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#28 Příspěvek od tomasjedno »

Ale musejí se vlnit na subharmonické!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#29 Příspěvek od Crifodo »

Lukas-Peca píše:v noci mě budil zvuk, jako kdyby měl někdo o ulici vedle hodně ohulený subwoofer a poslouchal přes něj nějakou sračkovou muziku. Bylo to na hranici slyšitelnosti, ale právě tím to bylo hrozně protivné, vůbec jsem se nevyspal.
Jeden čas jsem měl souseda, v době kdy u specifické skupiny konzumentů frčelo tzv. domácí kino, po nocích od něj šel ten kravál na infrazvukových frekvencích, ostatní zdi moc nepustily ale ten infra ze subu ano. Někde si postahoval zmíněné kinematografické sračky a pouštěl to na sebe. Pak jeho manželka usoudila jaká asi je perspektiva s takovým týpkem, rozvedli se a zmizeli i s tím kraválem.
O pár let pak se zase krajem nesly v letních nočních vedrech takový rytmický infrazvuky, typicky okolo druhé ranní, to zas kdesi jiná specifická skupina holdovala africko strojovýmu dusání a kouři. Oblbující infra rytmy, ale 🤐 dlouho, třeba 40 minut. To už snad ani nešlo o "skladby" ale programy z nějakýho generátoru.
Je příznačné, jak se bílá "kultura" oklikou vrací, po určité civilizační epizodě, k negerským pramenům.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#30 Příspěvek od Artaban001 »

Kolikrát stačí blbě otevřený okna v rychle jedoucím vlaku a je z toho tak silný "požitek", jako když se několikrát za sekundu ponoříš a vynoříš z vody

Odpovědět

Zpět na „Zapojení ze šuplíku“