Fabia 1 univerzalne centralne zamykanie

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Maxipes_
Příspěvky: 135
Registrován: 06 led 2017, 01:00
Bydliště: Litovelsko

#16 Příspěvek od Maxipes_ »

V tomto případě tam budou jen ty vnější mikrospínače, co ovládají stropní lampičku a co se rozesírají, protože to tak konstruktér schválně zprasil a vytvořil kurvítko. Na Tebou extra montované zamykání budou mít vliv nefunkční mikrospínače jen pokud bude mít přijímač (řídící jednotka zamykání) zapojený vstup se signálem od těch mikrospínačů (aby věděla, jestli jsou dveře zavřené) a bude mít funkci auto-znovuzamčení, v případě že dostane povel k odemknutí, ale třeba do půl minuty nedojde k otevření dveří, v tom případě znovu zamkne a to i tehdy, když se otevřou dveře s nefunkčním spínačem. Například Jablotron CA 320 tuto funkci má, ale nevím jestli se ještě vyrábí, slouží mi už skoro 20 let, centrální zamykání jsem ve Fabii měl, ale bez dálkového ovládání.

Uživatelský avatar
pavel71
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2011, 01:00
Bydliště: Karlovarsko

#17 Příspěvek od pavel71 »

Tak pokud tam neni origo centrál tak ty mikrospínače který sou v každých dveřích a slouží pouze k tomu aby ti to signalizovalo stav dveří na přistrojovce a u řidiče navíc to dava povel bzučáku když zapomeneš zhasnout světla
Na uni central budou mit vliv pouze pokud bys chtěl mít funkční funkci znovuzamčení při náhodném odemknutí
Pokud bys tu funkci měl aktivní a zapojenou a mikrospínač by byl nefunkční tak se ti auto zamkne i když otevřeš dveře cca po minutě
No a stači malo deš z nakupu otevřeš dveře hodíš tam tašky omylem i s klíčema a najednou cvak a ty stojiš bez kličú u zamčeného vozu 😂😂😂

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Toto sa stalo kedysi otcovi - tiez na Fabii 1 a bol tam originalny central. Mal aj nahradne kluce - tiez vnutri. Potom podla rad nejakeho experta znicil zamku na dverach a aj tak sa mu nepodarilo odomknut. Nakoniec rozbil okno. Velmi vyhodna funkcia :D

Uživatelský avatar
magadafagada
Příspěvky: 49
Registrován: 18 led 2008, 01:00

#19 Příspěvek od magadafagada »

zdravím, sice to není felicie, ale nechtěl jsem zakládat nové téma...
kamarád má Renault Avantime. Samozřejmě k tomu autu nic neseženete(schémata, popisy čehokoliv....).
Přestal fungovat centrál, chci připojit univerzální. vzhledem k tomu, že naprosto nevím kde je co v řídící jednotce a jak to vlastně fungovalo, když chodil centrál, rozhodl jsem se připojit paralelně k relátku ovládajícímu motorky z tlačítka v kabině.
na schématu je jednoduše nakresleno kontakty relé zleva od tlačítka zprava od univerzálního centrálu. motorek je ovládaný přehazováním polarity, tzn. aby se mi to nepotkalo, vložil bych tam diody. je moje úvaha správná nebo něco přehlížím? díky

koukám, že mi tam chybí ještě diody z druhé strany od toho originál tlačítka...
Přílohy
IMG_20210915_193043.jpg

Uživatelský avatar
magadafagada
Příspěvky: 49
Registrován: 18 led 2008, 01:00

#20 Příspěvek od magadafagada »

tak už jsem se poradil, a je to blbě. musím to spojit sériově, nikoliv paralelně

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“