Amatérská náhrada soundbaru k TV Panasonic

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#16 Příspěvek od sinclair »

Nikdy nic nestavěl..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Kupil by som pouzity receiver s digitalnym vstupom a nejake repraky.
Za 100 korun to ale nebude.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#18 Příspěvek od Osmdesat »

Byl bys schopen do té TV vniknout, odpojit přívody k vnitřním reprákům a vyvést je ven? Pak nebudeš potřebovat žádný zesilovač, vnější repráky napojíš místo těch vnitřních. Odpadne tím pádem i obsluha toho vnějšího zesilovače. Jen je potřeba, aby souhlasila ohmáž.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#19 Příspěvek od konosuke »

no nápad to je a mohou se použít volné (nezapojené) planžety - kontakty scartu, vzhled aparátu vizuálně neutrpí
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Uz vidim odpaleny zosilnovac v TV.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

sinclair píše:Nikdy nic nestavěl..
A ještě, aby otevíral televizi, to už je kvadratický nesmysl.
Právě proto doporučujeme sehnat něco postaveného a připojit to na některý existující výstup.
Vždyť i tady se nabízely a možná ještě nabízejí některé dost až velmi slušné přístroje za odvoz případně výměnou za něco jiného, prostě za nikterak finančně zničujících podmínek:
použij vyhledávání, stačí do hledání dole zaškrtnout "Příspěvky" a do prvního řádku napsat třeba NZC142, nebo 816A, AZS217, nebo třeba i Moderato, a kliknout na "Hledat". A pak se přes SZ spojit s autorem příspěvku.
A, když k tomu budou reprosoustavy, tím líp. Jestli ne, podobně se po bazarech dají sehnat nějaké hrající ARS820, RK15 nebo i modernější. Většina těch zesilovačů je dělaná na 4 Ω zázěž, tak v pohodě k tomu jdou připojit bedýnky šesti nebo osmiohmové.
Pak by stačilo jen koupit propojovací šňůru stereo jack 3,5 mm na DIN, jacka vrazíš do sluchátkového výstupu televize, DIN do konektoru pro magnetofon na rádiu či zesilovači, pohraješ si s nastavením hlasitosti v televizi a je to.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

pokud je přípoj jack 3.5mm stereo pro sluchátka navázán přes sériové rezistory 100-1500Ω (po bulharsku) na repro výstupy tak jejich vyřazením z obvodu získáš audio signál pro přímé připojení externích repro bedýnek, pro jistotu 8Ω coby kdyby (z vraku TV Samsung jsem kuchnul dva elipťáky YDP511-2C 16Ω to není však typické)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#23 Příspěvek od Hill »

Kono, neraď tady takové blbosti, vždyť jasně píše, že tomu nerozumí. Do televize tedy nepoleze, to by riskoval, že si bude muset koupit novou, protože ty odpory stejně nenajde, v horším případě je najde, ale už to celé správně neposkládá dohromady tak, aby všechno fungovalo.
Sluchátkový výstup připojit jako zdroj signálu pro vnější zesilovač nebo aktivní bedny, to přece není nic proti ničemu a hrát to bude rozhodně příjemněji, než samotné repráčky v televizi. Navíc ve správném synchronu s obrazem.

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#24 Příspěvek od zachranar »

Díky za rady.
Asi nemá nad tím moc špekulovat.
Dostal jsem nějaké love, tak bych dal asi přednost nákupu profi soundbaru před nějakou ametérsokou bastleniřou. Mám sice starší TV Panasonic TX-42AS650E ale nějaký levnější sound bar bych kpoupil, aby mi to neutrhlo kapsu. Aby uměl vykreslit správně zvuk při filmech, ale také pořádně to osolit při muzice (!). Je možné něco pořídit třeba bez dalšího dálkového ovladače a hlavně to pověsit pod těloTV (už nemám místo). Máte někdo nějaký nápad?
Díky všem

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#25 Příspěvek od sinclair »

Zajdi do Alzy, oni už ti tam něco poradí..

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#26 Příspěvek od zachranar »

sinclair píše:Zajdi do Alzy, oni už ti tam něco poradí..
Nech toho sinclair! Alza je ode mne 50km, proto kupuji přes e-shopy. A od prodavače si mám nechat radit o věcech co tam ani nemají??
Vůbec nevím jak to pracuje a jak se s tím zachází..jak se to připojuje a ovládá? ...co třeba tento?
https://www.eberry.cz/soundbar-samsung-hw-t420
Myslel jsem, že tu má někdo o tom zkušenosti a znalosti. Za ně díky. Mám možnosti rozměrů: šířku TV dole 96 cm. Širší tam nedostanu. Reprobednu mohu zašít jen s jedním minimálním rozměrem 13 cm, nebo pak k zlosti manželky mezi knihy 24x24x... cm ...Oni tam rozměry neuvádí? Jak je velká te reprobedna? Uf!

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#27 Příspěvek od Eleman »

Rozměry basové bedny jsou (Š x V x H) 181,5 × 343 × 272 mm
viz zde
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Thales »

Mno, ne že bych tě chtěl svádět na nesprávnou stranu víry (ve spotřebku), ale jestli ona by ta amatérská "bastlenina" nehrála znatelně lépe (pokud by byla dobře udělaná). Osobně soundbar považuju za sprosté slovo, tudy cesta kvalitního zvuku nevede, ale chápu že ani bastlení není cesta pro každého.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#29 Příspěvek od sinclair »

zachranar píše:(netroufám si nějaký sám sestavit - nikdy jsem to nedělal)

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#30 Příspěvek od Mysteri »

Ovládanie zvuku zo slúchadlového výstupu je dosť ,,nekomfortné", nakoľko na ovládanie slúchadlového ,,Volume" treba vliezť vždy do menu Zvuku a až tam pridávať - uberať. Takto to je aspoň u mojej plazmy Panasonic. Okrem toho, na tento výstup nemá vplyv nastavenia korekcií hlavného zvuku, na to treba pamätať, aby túto možnosť malo to externé zariadenie. Dá sa to overiť po pripojení slúchadiel, či korekcie na TV majú, alebo nemajú vplyv na ten výstup. Stretol som sa totiž s ,,lacnými" (okolo 70-140€) soundbarmi, ktoré tie korekcie tiež nemali a ten zvuk bol príšerný. Horší než z TVP.
Tiež som toto pred cca 6 rokmi riešil, keď som si kúpil jednu z posledných plaziem, lebo sa už dopredávali. Moje prvé dojmy po vyhodení OVP CTV214 z nábytku a umiestnení Panasonicu na to isté miesto a pustení hudobného DVD: obraz super, zvuk v prdeli... Tak som si povedal: vydržím záruku, potom ho otvorím, nabastlím k reprákom kábliky s repro DIN pičkonektormi s rozpojiteľnými kontaktami pre pripojenie externých repro (aj som ich kúpil). Čo myslíte? Ubehli roky, lenivosť stúpla, všetko je v pôvodnom stave, už som si na ten zvuk zvykol... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“