VU+ Zero 4K pro příjem pozemního DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukas-1
Příspěvky: 40
Registrován: 12 říj 2014, 02:00

#16 Příspěvek od Lukas-1 »

judeware píše: Ta (ne)objektivnost měření úrovně v dBµV mě samozřejmě velmi zajímá!
Změřil jsem parametry set top boxu TechniSat DIGIPAL ISIO HD a došel k následujícím výsledkům: Hodnoty přijímané úrovně zobrazované set top boxem v dBµV víceméně sedí se skutečností. Citlivost přijímače je dobrá, STB zvládá zpracovat signál až do úrovně cca 29 dBµV. Měřeno na šířce kanálu 8 MHz, s modulací 256 QAM a poměrem kódu 2/3.

Při pokusech jsem narazil na zajímavost, ruční ladění sice detekuje signál na zvoleném kanálu, zobrazuje i jeho kvalitu v %, ale pokud jsem chtěl z vybraného kanálu vyzobat stanice, tak se mi to podařilo jen na jednom. Síla signálu neměla vliv, nevím proč to na většině kanálů s dostatečnou úrovní RX nešlo. Při automatickém ladění nebyl žádný problém a STB normálně vyhledal a zobrazil stanice na všech kanálech s dostatečně silným a jakostním signálem.


Přehrávání z PC jsem už zprovoznil také a funguje. Původně jsem trochu válčil s nastavením sdílení složky ve win10 (jsem spíš radiář, než počítačník...), no nakonec se mi to podařilo, STB složku i její obsah viděl, nicméne se její obsah po jakékoliv změně strašně dlouho aktualizoval. Bylo to neúnosně zdlouhavé a prakticky nepoužitelné. Nejspíš byla chyba v nějakém nastavení win10, nicméně jakmile jsem nahrál film do jakékoliv uživatelské složky třeba c:\users\default\videos, tak se to v STB aktualizovalo okamžitě. Nechtěl jsem nad tím dál bádat, takže jsem instruoval rodinku, kam mají filmy i fotky nahrávat a dobrý.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“