Settobox T a jeho využití/zneužití

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Habesan »

Viz.: t=94900.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Uvažoval jsem o využití krabičky od settopboxu na něco jiného. Ale buď jsou příliš malé nebo neforemné (Hyundai, Strong 5301), nebo by rozměrem na zesilovač slušely, ale zase mají válcový čelní panel...
Snad ještě Sencor SDB1066T by se dal vykuchat, ale to by byla škoda: má zase dobrý modulátor se syntezátorem laděnou nosnou obrazu, je mnohostranně využitelný ke sbírkovým analogovým televizím, ať už jako USB přehrávač, nebo vysílač signálu z DVD, dokonce poskytuje lepší obraz i z leckterého VHS videa, i když to vlastní modulátor má, podobně, jako DVB-T2/HEVC settopbox Alma, který má modulátor nepoužitelný, se přes něj dá honit scartem.
Dokonce poslouží i jako generátor monoskopu z flešky a pomocí analogové televize a proměnného útlumového článku usnadní předladění propustí a zádrží používaných pro příjem DVB-T2 (o způsobech srovnání úrovní do použitelné tolerance jsme tu plkali v jiném vláknu). Využil jsem letos několikrát, když se v obsazení kanálů škatulata hejbala. Na tom analogu je to naladění vidět i při hodně slabém signálu, kdy digitální přijímač ještě o ničem neví. No, a kdo něco takového na půdě měl, potřeboval přeladit. Na místě se jen jemně "dotáhly" propusti na minimální chybovost.
Takže toho Sencora si ještě nechám.
Naposledy upravil(a) Hill dne 24 říj 2020, 07:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#18 Příspěvek od mojza »

Daruji za odvoz z F-Místku téměř nepoužitý STB Sencor SDB 1009T. Tak do 1.11.t.r., pak to vidím na odvoz do SD.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#19 Příspěvek od witt »

Mně se je všechny podařilo prodat necelý rok před vypnutím vysílání - po 100,- Kč/kus. Vlastně jsem to jen zkoušel, než je hodím do popelnice. Večer jsem dal inzerát, ráno v mailu několik nabídek. Před polednem byly všechny tři z domu. Zjevně jsem dal moc nízkou cenu. A předesílám, že všichni kupující dobře věděli, že to za pár měsíců přestane fungovat. Tenkrát mi problesklo hlavou, jestli se z toho třeba nedají vyrábět drogy nebo tak něco, protože jinak si ten zájem vysvětlit neumím :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Využít se to dá, ale jen některé. Já bych to zatím nevyhazoval, když je možné to vyhodit kdykoliv. :wink:

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#21 Příspěvek od witt »

p32 píše:.... když je možné to vyhodit kdykoliv. :wink:
Zajímavé, také to často říkám. Ale když dojde na lámání chleba, tak to nějak nejde. A musím přiznat, že to má zásadní vliv na to, jak to u nás doma vypadá :D

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#22 Příspěvek od Mysteri »

pepik9 píše:Můžeš zkoumat, jestli samotný čelní panel může fungovat jako hodiny, nebo k tomu potřebuje procesor.
V časoch, kedy má aj ,,hajzelmisa" hodiny, tak to stráca zmysel... :lol:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#23 Příspěvek od mi-ro »

A navíc, hodiny mají většinou autoset z teletextu. Takže v T2 smolík.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#24 Příspěvek od ZVUK2000 »

Tak jsem si po dlouhé době zahrál na bastlíře a starého STB předělal na stolní hodiny.
Přílohy
STB HODINY 1.jpg
STB HODINY.jpg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

Šikula. :lol:

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#26 Příspěvek od Kvicala_r »

Super, jen jsi ještě mohl nastavit napětí zdroje a vyhodit pryč to topení :)

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“