Koupě notebooku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#16 Příspěvek od milosak »

No vidíš tohle mě nenapadlo, ten obraz mě připadal takovej divnej
oproti těm mým menším Latituďákům

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Nizsie rozlisenie je vhodne pre starsich ludi, co blbo vidia.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Tak po platném druhém upozornění na cenovou relaci sdílím, že na to nemá a doporučuji výběr staršího NB jak ostatní. :wink:

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#19 Příspěvek od Kvicala_r »

RNBW: já bych spíš řekl akceptovatelné. Větší ikony si nastavit můžeš, ale rozlišení panelu už nic nenarovná.
Tehdy sem mu nabízel i koupi a oživení stejného modelu s vyšším rozlišením - byl asi o 2k dražší. Nechtěl... :roll:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

rnbw píše:Lame sa to tak casto, ze novy spodny plast som kupil na Bazosi, ani som nemusel ist na eBay...
Tak bohužel spodní víko na Lenovo G50 na Bazoši není.
Zkusím to nějak slepit a panty povolit.
Je to fakt hovno, jedna hovnoidní plast, jednak hovno v hlavě toho konstruktéra. Zeslabená bočnice která zachycuje páku otvíraného displeje, široká 15 mm, je z plastu síly snad 1.5 mm, to by dítě navrhlo líp.
Oni jsou taky posedlí módou co nejvíc plochých ntb, kdyby to bylo líp dimenzované a ve výsledku o 5-8 mm vyšší, by už asi žádný frikulín nevydejchal.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Neoplati sa s tym srat - kopa zbytocnej roboty a zlomi sa to znovu. Kup novy, v obchodoch to maju, akurat nie na sklade, napr.
https://www.notebookdily.cz/spodny-kryt ... -45-g50-70
Nalepky zo stareho na novy kryt sa daju prehodit po nahriati teplovzdusnou pistolou.

Ak je na pantoch matica, tak ju staci povolit. Ak nie je, tak je to problem.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

Matice tam byly, seřídil jsem to na hodně volno, v otevřené poloze to v nejhorším podrží ten kovový doraz.
Blbý je, že pro demontáž plastového dna je potřeba kompletní rozborka. Nebo skoro kompletní, MB, hdd, dvd může zůstat.
Opravil jsem to takovou kajakovou metodou, pryskyřice, skelná tkanina, materiál plastu je opravdu strašná sračka.
Přílohy
plast lehovno.jpg
matice M2.jpg
dno1.jpg
foto 026.jpg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

Ano, ten plast je sice sračka, ale pleteš si pojmy s dojmy. Na vině je síla v pantu, který po čase nikdo zavčas nepromáznul a neseřídil. Prostě, aby bylo jasno, tak kdyby i místo 1,5 mm byla ta síla 3 mm, tak se to naprosto stejně zlomí. Už jsem jich pár opravil a bylo nejlepší to rozdělat vždycky všechno než se s tím patlat v polorozdělaném stavu. Původní panty se musí vždycky nastavit do té správné síly. Když to uvolníš moc, tak ti padá všemi směry. :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Pred 50 rokmi sme lietali na mesiac a dnes je problem vyrobit pant, ktory nezatuhne za 3 roky a plast, ktory sa hned nezlomi...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

p32 píše:Ano, ten plast je sice sračka, ale pleteš si pojmy s dojmy. Na vině je síla v pantu, který po čase nikdo zavčas nepromáznul a neseřídil.
...
Původní panty se musí vždycky nastavit do té správné síly
Kdo?? někdo někdy řekne kuchařce nebo učitelce, že si má po dvou letech nosit jinak funkční ntb do servisu, aby ho komplet rozebrali a seřídil nějaký panty?
Kromě toho, ten zális mosazný matice v plastové sračce neměl s namáháním od pantu co do činění a vyštípl se taky. Síla těch "přepážek" je asi 0,9 mm z černýho recyklátu. To nikdo příčetný tak nenavrhne.
Mám tu prastarý ntb Olivetti, TI a tam se neláme nic. Věk 25+.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Hubert_79 »

Jo, takhle se roztáčí kola ekonomiky... A vy jim do toho sypete písek, když takové šunty opravujete, místo aby si hejl koupil nový podobný šunt.
Je fakt, že čím starší notes, tím to je lépe navrhnuté a odolnější. Jenže tenkrát taky notebook nestál třetinu platu, že.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od workhard »

Ty plasty se lámaly už v záruce, pochybuju, že by to někdo ještě v záruce rozebíral, promazával a povoloval.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#28 Příspěvek od Sandal »

Přilepím sem můj dotaz.
Máte nějaký zkušenosti s Panasonic Toughbook? Konkrétně tento: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/11601 ... touch.html
Chtěl bych ho na diagnostiku automobilů. Dotykový displej je pro toto praktická věc.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#29 Příspěvek od kejki »

Spodní kousek na Lenovo g50 za 200,- číňani

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“