Vodotěsné NTC Čidlo v akváriu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#16 Příspěvek od samec »

Vodotesnosť spojov bezpečne zaručí len medvedie hovno. Všetko ostatné časom pretečie.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#17 Příspěvek od dobrman »

jasmin píše:..... bude ponořena jen kovová část....... jako havarijní termostat......
Tak není co řešit, ta kovová čast rozhodně toxická nebude...
pro sichr ten přechod na kabel můžeš omatlat tím akvaristickým lepidlem.

jako havarijní stačí jen minimální ponor, pokud by se něco stalo s topením, nejteplejší voda bude u hladiny.
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od forbidden »

Řešil jsem vodotěsnost běžnýho DS18B20 v akváriu, třívodičový spojení telefonní čtyřlinkou. Na všechny nohy s pájeným spojem přišla běžná smršťovačka a pak na celý čidlo a několik cm kabelu taky. Celý jsem to pak řádně opatlal akvarijním silikonem. Vypadá to sice hnusně, ale už sedm let to slouží bez nejmenšího problému.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

Kdysi dávno aw dávaly jak vyhřívací odpory, tak obyčejné termistory do zkumavek nebo zatavených skleněných trbiček. Samozřejmě jak topení, tak termistor měly každá svou zkumavku,
Po připojení vývodů se to zasypalo pojistkovým pískem. A nahoře to spravil gumový špunt a dál se to nijak zvlášť neřešilo, protože ten už čouhal nad hladinou.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#20 Příspěvek od Achab »

Tepelnou setrvačnost jsem odstranil naplněním zkumavky trafoolejem, přívod k termistoru natěsno přes plastovou zátku. Před termistorem jsem dokonce používal běžný bojlerový termostat, seřízený na potřebnou teplotu. Sonda opět ve zkumavce s olejem. Fungovalo to naprosto bez problémů, regulace asi ± >1°C.

Výkon topného tělesa má být stanovený podle objemu vody a největšího možného rozdílu teplot voda - okolí, případně s malou rezervou. Pojistný termostat je pak zbytečný (co pamatuju jsem ho taky nikde neviděl).

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#21 Příspěvek od weed_smoker »

Do zkumavek z pískem se zalejvaly tělíska,skládaly se z 15W dráťáků jako TR636 a podobný,po zasypání pískem se vršek zalil asfaltem,termistory a jiný čidla se zalejvaly do epoxidu a na kabelu se dělal uzel,kterej byl zalitej.V jednom termostatu byl jako čidlo KC507 naletovanej do trubičky za klobouk a ta trubička s drátama se pak zalila silikonem.Bylo to ovládání na zavařování do sklenic,mělo to na panelu klasickou 16A zásuvku a DIN pro to čidlo,2poťáky a 3 LED,pochází to z AR okolo roku 1990.

Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

#22 Příspěvek od jasmin »

Děkuji všem :) Já jsem i zklamán tedy z té kvality celkově :( Koupil jsem jej z obchodu Hadex, stál cca 150kč+ pošta...Ovšem hned dnes při prvním zapnutí sem byl neštastný. měřená hodnota na displeji (tedy údaj z NTC čidla )se velmi rychle mění. (na displeji hodnotu přeblikává o cca 0,5- 1 stupeň. Je to velmi rušivé. nehledě na to, že musí být chyba někde v zobrazení na displeji. když mi místo číslice 24 přeblikává mezi 24 a 29 atd.... Spínací teplotu má nastavenou na test na 26st. Celsia., ale termostat nesepne, čili si myslím, že je chyba mezi displejem a DPS. Nevím jestli je zde taková ta vodivá guma.,



Zajímavé že v minulosti jsem kupoval ten stejný , ale z obchodu Arduino shop a ten je parádní.

Samozřejmě ten tu nechci brečet. Mám možnost vrátit, Akorát pošta zpět bude dražší než samotný termostat....

https://www.youtube.com/watch?v=_fjYsrI ... janrokycan

Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

#23 Příspěvek od jasmin »

Tak po týdnu vypadá čidlo takto.. To vypadá jako když obal je z mědi a je tam jen stříbrný nástřik :(

To nevím jestli mohu nechat v akváriu :(

Anebo ta pokovená mosaz? jak tu někdo zmínil? ale mosaz má takový jinou barvu oproti mosazi. Toto co prosvítá je spíš barva do mědi :(
Přílohy
idlo.jpg

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#24 Příspěvek od kutilmil »

šak sem ti to rikal co si mas kupit a aj označeni sem ti poslal

Odpovědět

Zpět na „Poradna“