"Radarový" světlo.

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#16 Příspěvek od Otkundes »

Aha, takže čidlo je součástí lampy. To jsem zprvu nepochopil a navrhoval kryt na samostatně instalované čidlo, někde na zdi, kde na něj prší...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Jo, součást. Já snad samostatný čidlo nikde neviděl v chodu tak mě nenapadlo se o tom zmínit. Nakonec název je radarový světlo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#18 Příspěvek od Otkundes »

Když nad tím tak přemýšlím, pokud to čidlo reaguje dokonce i na kapající vodu: jak bude reagovat na poletující hmyz, který v noci svítící lampa přitáhne?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

S hmyzounama kupodivu problém není. Dokonce ani s kočkama, co se producírujou pod světlem. Mám to čidlo seřízený (dost staženou citlivost) aby hlavně reagovalo na otvírání sklápěcích plechových vrat pod světlem. Takže když dálkáčem otvírám vrata, rozsvítí se. Na člověka reaguje jen asi na 3 m.
Dokonce ani nereaguje na stromy ve větru a začínající déšť. Jen ta kapající voda zezhora z parapetu okna v 1. patře mu vadí. Odzkoušeno stříškou z ohnutýho krabicovýho kartónu. Takže stříška řešení je, odzkoušeno, jen ji udělat trvanlivou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#20 Příspěvek od Otkundes »

To je zajímavé. A nezpůsobuje ta kapající voda otřesy, chvění tělesa, nebo krytu (skla) lampy? Stříška nad lampou možná pomůže, ale v zimě z té kapající vody může být padající led, což polykarbonát nad lampou nemusí ustát. Možná by pomohla úprava toho parapetu, aby voda z něj kapala vedle (změna spádu)?

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“