LG 42lb679v REŠTART

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#16 Příspěvek od JozefVT »

p32 píše:Teď mě ještě napadá, jaký tam máš firmware?
Verzia softveru 05.05.70

Ono je to zvlastne ze ta TV vlastne po zapnuti robi restarty,niekedy sa vypne na minutu potom sa znova zapne hned nato sa v kuse restartuje a potom uz funguje cely den ok.
Vcera kedze som PN som doma a vcera sa restartoval aj vecer asi 3x co sa predtym nestavalo,ale potom zasa fungoval v pohode.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Selským rozumem by to ukazovalo na studeňák nebo špatný kontakt a to kdekoliv. Může zafungovat ochrana i na podsvitu, ale to by se muselo rozdělat a změřit LEDky podsvitu po jedné, abys zjistil tu špatnou. Taky se zaměř na spodek konektorů na deskách, jestli tam nejsou studeňáky.
Nebo najít možnost jak tu TV restartovat, kdyby jsi to sám chtěl. Většinou a nejrychleji by to šlo v okolí procesoru na hlavní desce (nevím, jaké má dostatečné chlazení).

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#18 Příspěvek od rayx »

FW má poslední, ten projev podle mě s podsvitem nesouvisí, tam bude něco kolem MB, nebo třeba jen lokálka se svodem ... Používáš jen dálku nebo zapínáš/vypínáš přes tlačítko na telce?
Zkusils tovární obnovení, to jen pro sichr? To blikání konrolní ledky při neuspěšném restartu a tahání natvrdo ze sítě, to je její labutí píseň ...
A jen jako zajímavost, co vidím tu MB, to je na chladiči procíku ještě guma, tedy se opírá do šasí nebo je na tom další plech?

Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#19 Příspěvek od JozefVT »

rayx píše:FW má poslední, ten projev podle mě s podsvitem nesouvisí, tam bude něco kolem MB, nebo třeba jen lokálka se svodem ... Používáš jen dálku nebo zapínáš/vypínáš přes tlačítko na telce?
Zkusils tovární obnovení, to jen pro sichr? To blikání konrolní ledky při neuspěšném restartu a tahání natvrdo ze sítě, to je její labutí píseň ...
A jen jako zajímavost, co vidím tu MB, to je na chladiči procíku ještě guma, tedy se opírá do šasí nebo je na tom další plech?

Na tom chladeniu procáku je guma a je aj na šásí takže sa neopiera o plech. Factory reset som skusal nepomohlo. Zaujimavost teraz beží TV v kuse od 7:30 bez reštartu čiže 7 hodin .

Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#20 Příspěvek od JozefVT »

JozefVT píše:
rayx píše:FW má poslední, ten projev podle mě s podsvitem nesouvisí, tam bude něco kolem MB, nebo třeba jen lokálka se svodem ... Používáš jen dálku nebo zapínáš/vypínáš přes tlačítko na telce?
Zkusils tovární obnovení, to jen pro sichr? To blikání konrolní ledky při neuspěšném restartu a tahání natvrdo ze sítě, to je její labutí píseň ...
A jen jako zajímavost, co vidím tu MB, to je na chladiči procíku ještě guma, tedy se opírá do šasí nebo je na tom další plech?

Na tom chladeniu procáku je guma a je aj na šásí takže sa neopiera o plech. Factory reset som skusal nepomohlo. Zaujimavost teraz beží TV v kuse od 7:30 bez reštartu čiže 7 hodin .
A TV zapínam len ovládačom..nie tlačidlom na TV.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

To JozefVT
Jsi tu nový - právě proto bys mohl mít naše PRAVIDLA čerstvě načtená (která ale asi nečteš-nerespektuješ :( ).
Jenže ty téměř pokaždé cituješ celý předchozí příspěvek - dokonce takto cituješ i sám sebe.
Je to proti Pravidlům:
4f ) Necitujte zbytečně celý předcházející příspěvek, nebo v odpovědi zdůvodněte, proč jste ho celý citovali.
Taky tu máš 2 fotky (received_1014581882391043.jpeg a received_1114033415682332.jpeg) duplicitně.
Obojí můžeš totiž smazat pouze ty sám anebo moderátoři - udělej to.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od rayx »

Reset nepomohl ani KO lokální klavesnice není pravděpodobná.
S ohledem na to, jak moc řešili chlazení bych tipl, že to stejně neuchladili dostatečně a budou tam prasklinky na BGA. Ještě tak prověřit napájení od zdrojové desky, ale víc asi doma nezvládneš.

Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#23 Příspěvek od JozefVT »

rayx píše:Reset nepomohl ani KO lokální klavesnice není pravděpodobná.
S ohledem na to, jak moc řešili chlazení bych tipl, že to stejně neuchladili dostatečně a budou tam prasklinky na BGA. Ještě tak prověřit napájení od zdrojové desky, ale víc asi doma nezvládneš.
Myslis,ze je to chladenie? Neviem mozno,len nechapem preco TV bezi cely den OK a restarty sa vacsinou objavuju po zapnutí TV,ojedinele sa stane,ze je jeden restart aj po niekolkych hodinach.

Uživatelský avatar
bardot13
Příspěvky: 153
Registrován: 01 črc 2007, 02:00

#24 Příspěvek od bardot13 »

Přeji hezký den. Před měsícem mě přestala jít televize. Náhle černá obrazovka. Nereagovala na dálku, ani na klávesnici. Měřením jsem zjistil, že někdy nepravidelně vypadává napětí 3,5V STBY. Když napětí zůstalo, tak televizor běžel a všechna napětí byla OK. Při kontrole zenerek ZD503 a ZD504 jsem zjistil ,že reagují na teplotu. Mírným zahřátím se zdroj rozběhl. Měřením diody byly dobré. Pečlivým prohlédnutím plošných spojů a propípáním jsem zjistil studený spoj na IO501 3BR4765JZ pin 8 GND. Spoj reagoval na mírnou změnu teplot i když je od diod vzdálen asi 3 cm. Přeletováním spojů TV OK.

Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#25 Příspěvek od JozefVT »

bardot13 píše:Přeji hezký den. Před měsícem mě přestala jít televize. Náhle černá obrazovka. Nereagovala na dálku, ani na klávesnici. Měřením jsem zjistil, že někdy nepravidelně vypadává napětí 3,5V STBY. Když napětí zůstalo, tak televizor běžel a všechna napětí byla OK. Při kontrole zenerek ZD503 a ZD504 jsem zjistil ,že reagují na teplotu. Mírným zahřátím se zdroj rozběhl. Měřením diody byly dobré. Pečlivým prohlédnutím plošných spojů a propípáním jsem zjistil studený spoj na IO501 3BR4765JZ pin 8 GND. Spoj reagoval na mírnou změnu teplot i když je od diod vzdálen asi 3 cm. Přeletováním spojů TV OK.
Zdravim no skusim to zajtra skontrolovat potom dam vediet.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

No, kdybys to udělal jak jsem ti radil hned ve druhém příspěvku, tak bys to mohl mít už vyřešené. Na dálku z fotek v té kvalitě se nedá nic najít. A nemačkej furt to "Citovat", jsou tady i tlačítka "Zaslat odpověď" atd.

Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#27 Příspěvek od JozefVT »


Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#28 Příspěvek od JozefVT »

Nejaké nápady?
Naposledy upravil(a) JozefVT dne 12 lis 2020, 12:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#29 Příspěvek od JozefVT »

Tu je odkaz na video. Niekedy TV po pár reštartoch urobí len to čo je vidiet na videu.
Nereaguje na dialkové ani klávesnicu. Pomože len odpojenie zo siete a nasledne po cca 3 minutach
https://youtu.be/EM9mZ0GaFPA
Naposledy upravil(a) JozefVT dne 12 lis 2020, 12:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od otakarv »

Mi nejde toto video přehrát na mobilu, vypisuje mi to že video je soukromé. Uvidím jak doma na notebooku.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“