Bojler zapojený do zásuvky HDO

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#16 Příspěvek od Achab »

Až uživatel zjistí cenu opravy, možná bude následovat aktualizace na klasický termostat...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

Achab píše:ms&file=viewtopic&p=1061226#1061226]stanovisko správy měření E-Onu[/url].
Nevím jak EON, ale u ČEZu se to už stalo fraškou vzhledem k cenám tarifů.
Téměř není rozdíl mezi VT a NT. Pokud mě stojí NT dneska už 94% ceny VT (D45d), nejspíš pro mě bude mít větší přínos odběr i v neblokovaných časech. A možnost přepojit si spotřebič z tzv. blokované zásuvky do jiného okruhu z toho dělá ještě větší frašku. Prodejci energií tím zatím nepřímo signalizujou, že je nějaká kázeň v odběrech u domácností vůbec nezajímá a z energetického hlediska pro ně není podstatná.

Uživatelský avatar
klikorka
Příspěvky: 41
Registrován: 02 lis 2010, 01:00

#18 Příspěvek od klikorka »

To platí pouze pouze pro přímotopný tarif.U nejpoužívanějšího běžného tarifu VT/NT D25d je cena za VT více než dvojnásobná

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#19 Příspěvek od Achab »

@Crifodo: blokování je opatření nutné k regulaci energetické soustavy. I když z ostatních zásuvek budeš odebírat jakýkoliv výkon, blokovaný spotřebič je pevně daná regulační rezerva, se kterou distributor může počítat.

Když přijde na věc, cena NT a VT může být jednotná a blokování budou stejně vyžadovat. Odběratel je většinou zvýhodněn už tím, že ve dvoutarifních sazbách je kWh levnější než v jednotarifních. Dvoutarifní nedostane bez splnění podmínky blokování. Vyřazení blokování se považuje za odběr v rozporu se smlouvou.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

Dejme tomu, že nechám ukázněně blokovaný přímotopy 2 + 1 kW, ale protože je mi zima, po dobu blokování si v neblokovaných zásuvkách zapnu 3x 1kW topítko DeLonghi, což mi smlouva umožňuje a pro peněženku je to skoro jedno. Co tím distributor získá pro regulaci soustavy?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#21 Příspěvek od Achab »

V daném odběrném místě a čase pak odběr neklesne, ale s tím se počítá. V celé oblasti zároveň vypnou třeba 1 MW dalších spotřebičů, takže plus mínus pár kW u jednotlivců není podstatných.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“