Anténa FM - SV Total

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PetrTT
Příspěvky: 93
Registrován: 16 pro 2018, 01:00
Bydliště: Police nad Metují

#16 Příspěvek od PetrTT »

no cestování přes Náchod je pro nás co bydlíme ještě za ním opravdu očistec.Nic se nedá plánovat kdy a kam dojedeme.Náchod vždy určí jestli někde budeme brzy nebo pozdě,Jinak co se týče příjmu VKV tak to v Polici opravdu není žádná hitparáda.Ale dá se to doladit.Já se před 4 roky v Polici přestěhoval vzdušnou čarou asi o 700m jinam a přijímací zařízení co jsem měl na původním baráku tak tady na novém nijak moc "nefungovalo.Chtělo to jinou anténu,tam stačil kruhový dipol a tady mám HB9CV včetně jiného zesilovače a stejně ještě u stejných stanic nemám stejnou kvalitu příjmu.Asi to bude chtít anténu na ještě vyšší stožár nebo zkusit "chlumeckou 9 prvkovou".Vím,že dnešní generace by řekla,vyřeš to internetovým rádiem a máš klid,ale když já vyrůstal na FM příjmu, tak je to v mé generaci asi už taková deformace,že to chceme tak jak dříve a nová technika nás trošku minula.Když si vzpomenu na tu radost, když jsem někdy v roce 1980 dal dohromady systém antén a dosáhl toho,že mi téměř celou zimu šel v obstojné kvalitě rakouský vysílač Jauerling,někdy v nočních hodinách a za příznivých podmínek naprosto čistě stereo tak to je taková pohodová vzpomínka.Ale to už je minulost,ale "lovení vln" mě stále baví.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“