Úsekové silniční radary

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#16 Příspěvek od milosak »

No a okolik jezdíte víc ?

Já jezdim na 30 - 30km/h na 70 - 74 (většinou v Blance)
Na Pr. okruhu 80 - 84 , naposled jsem v MOdřanech spletl mezi 3 kamerama
a na 50 jel 66 no ty kurv- mně poslaly do datovky 6 kilo :twisted:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Hubert_79 »

Je to (trochu) jinak. Město vyzve provozovatele, aby buď:
- napráskal řidiče vozidla
- zaplatil částku (což je v podstatě výpalné)
Když částku zaplatíš, úřad to dál neřeší. Není to pokuta, není to postih za přestupek, tedy nikdo nenafasuje body.
No a pak můžeš částku nezaplatit a pošleš to do správního. Tam v souladu s ústavním právem odmítneš podat vysvětlení a majitel vozidla dostane pokutu, neboť spáchá tzv. správní delikt, nikoli přestupek. Bez bodů.
No a nebo se napráskaný řidič přizná, dostane pokutu za přestupek a body.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#18 Příspěvek od Sandal »

milosak píše: na 50 jel 66 no ty kurv- mně poslaly do datovky 6 kilo :twisted:
Kdybys jel o 2km/h míň pokutu už praděpodobně nedostaneš :lol: Na 50ce totiž v drtivý vštšině ještě tolerujou 64km/h. Z těch 64 se automaticky odečítají 3km/h. Kdyby to tak nebylo, bude systém zahlcenej pokutama a úřady by nestačili posílat pokuty.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Hubert_79 »

Pozor. Takovou toleranci (tedy vyšší) mají radary používané státní policií; obvykle někde z roští na trojnožce. Ty úsekový jsou 🤐, tam ti odečtou taky něco, ale když vyjde 54 km/h, tak ti to pošlou.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#20 Příspěvek od milosak »

Kdysi mně soused povídal, že na dálnici dostal od dop. policie pokutu za rychlost.
Kolik jel už nevim, ale pro zájimavost mu policajti řekli, že pokud si na
tempomatu nastaví 145/h tak je pro ně v normě - je to reálné tvrzení ???

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Hubert_79 »

Těžko říci. Ono záleží čím měří, jestli z jedoucího vozidla. Tam by pak měli "toleranci" 10%.
Ty úsekové měřiče jsou velmi přesné a tu toleranci mají malou.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#22 Příspěvek od tomasjedno »

Záleží na tom, čím měří policajti a čím měří řidič.
Jezdím dvěma auty, a to tak, že na bezpečných úsecích jedu skutečnou rychlostí o 5-6 km nad oficiálním limitem. To ve skutečnosti na dálnici znamená, že
- u 1. auta si nastavím tempomat na 90 mph (= 144,8 km/h) a to auto pak jede ve skutečnosti 136 km/h.
- u 2. auta si tempomat nastavím na 139 km/h a to auto pak jede ve skutečnosti 135 km/h.

Jezdím tak už léta a neměl jsem s tím nikdy problém ani u úsekových měření.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#23 Příspěvek od Achab »

Na rozstřelené skříni radaru z odkazu od termita mě zaujaly plechové příchytky na DIN liště. Dodává je někdo samostatně, nebo byly součástí zničeného přístroje? Podobné jsem nedávno sháněl.
Přílohy
sc-001.jpg

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od robo »

Ta krompáčem provedená revize měřičů by se měla rozšířit víc po republice. Zvůle mocných překročila hranici akceptovatelnosti.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#25 Příspěvek od sinclair »

Podle následků to vypadá spíš na cvičný RPGčko, než klasickou výbušninu.
Nějak si nedovedu představit borca, co leze na stožár k bedně, aby tam položil dvě deka Semtexu spolu s dalším nutným..

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#26 Příspěvek od Hill »

Není snad důležité čím, ale proč. Město si z toho udělalo výnosný byznys, minimálně jeden z těch radarů byl v místě, kde není živá duše, jen označník obce se posunul v porostu před ním. Těch pokut muselo být strašně moc, nakonec trvalo 10 měsíců, než přišla pokuta. Mně odtud přišla v září 2019, fotka byla z prosince 2018. Netušil jsem, že by tam byl radar, a, i kdyby, za 57 km/h risícovka, to tam muselo zaplatit 9 z 10, a nejhůř na tom byli asi ti, kdo jezdí denně - prý, když přišla první pokuta, nečekali, že jich přijde dalších dvaníct až patnáct, fotilo to asi nenápadně. Pak se to tam konečně rozneslo, tak si začali dávat pozor.
Tyhle výbuchy ale tipuji na někoho, komu po měsíci od prvního průjezdu začaly chodit pokuty za každý průjezd. A jezdil tam denně předtím 10 let a nikdy ho ani policajti nezastavili, a to tam měřili často.
V letech, kdy jsem tam jezdil tak jednou týdně, tam žádné měření nebylo. Pak jsem tam nějaký rok neměl co dělat, teď už sotva jednou za rok.
Ale ono je to jedno, přibylo rychlostních omezení. A přibylo úsekových měření, kamer na buzeračních semaforech a foticích radarů, nevím, co v důsledku čeho. Je to daleko levnější, než obchvaty, a navíc to vydělává. A, když přestanou vydělávat v Dehtově a Chvalkovicích, kde se už o nich dlouho ví, přestěhujeme je jinam, řekli si ve Dvoře Králové. A za výtěžek pořídíli další.
Mimochodem: ještě pořád je v Klimkovickém tunelu šedesátka s úsekovým měřením, když před ním i za ním je ne té čtyřproudovce osmdesátka? Jen, že jsem nechápal, proč Poláci v půlce tunelu najednou brzdí na čtyřicítku. Dnes už je mi jasné, aby nabrali čas. Nějaká plynulost provozu? Na co? Však to městu sype...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#27 Příspěvek od EKKAR »

Dvě deka C4/Semtexu jsou málo. Ty tak urvou dvířka u tý bedny, víc nezmůžou, protože na to mají moc velkou detonační rychlost. Lepší by bylo takovejch 10 deka ANFO neboli "selskýho dynamitu", to by i přes jeho menší brizanci hledali kousky celýho radaru po polích půl kiláku dokola ... A kdybys jo trval na pentritu neboli C4, tak takový 4-5 deka, rozdělenejch na poloviny, uplácanejch do šištiček, ty podélně naříznout do půlky průměru a do řezu vložit do "véčka" ohnutej kousek plechu. Tím plechem to pak přiložit na bednu, připevnit páskou a odpálit rozbuškou umístěnou na vnější straně bouchavýho - vznikne řezná rázová vlna, něco na způsob protitankový kumulativní nálože, která prorazí v podstatě jakejkoliv materiál až do tloušťky rovný zhruba 300% svýho průměru. Kdyby se jedna taková šištice položila na dno bedny a namířila vzhůru, druhá šikovně někam na bok - a iniciovaly obě naráz, tak by to asi bez velký újmy vydržel i ten sloup na kterým je to pověšený, akorát ta bedna by uvnitř vypadala jak krámek navštívenej příznivcema "bleklajfmátr"...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#28 Příspěvek od sinclair »

Furt mi to neštymuje s tím sloupem a taky s tím, že tento konkrétní sloup s bednou určitě byl v trvalém záběru některé kamery. Instalátoři sice s útokem asi nepočítali ani teoreticky, ale úplně blbí asi taky nebyli, aby to nechali naprosto nechráněný. To by jich bylo v tom případě zničených/ukradených daleko víc.
Musel to někdo sundat ze země, z mrtvého úhlu kamery. Místní člověk, nebo blízko bydlící, který to tam zná.
Já bych to tak udělal. Žádný lození na sloup, ani v masce, kdepak.
Kromě toho - dnes si odněkud neodneseš ani špínu z plastiku či nějaké důlní věci, natož tak vyšší jednotky deka.
Na vojně nám předváděli ženisti, co svede pět deka plastiku v zadním blatníku kastle Š100. Takhle ustřelenou celou prdel auta, jsem ještě neviděl ani ve filmu vole..

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

Jenže 5dkg je 50gramů, dvě deka jen 20. A u trhavin záleží jejich účinek hodně na tom, jakej odpor klade tlakový vlně ten matroš, kterým se má šířit - prázdnej prostor ji paradoxně tlumí, protože ji rozptyluje, kdežto tam kde se může šířit pevným matrošem se naopak soustřeďuje. I proto se plastik nepoužívá jen tak "naplácanej na povrch" - to dělají naprostý diletanti, co splácají kilo plastiku a odpálí ho najednou, přičemž má 10x tolik "collateral damages" než požadovanýho účinku. Rozumnej bouchač ho mechanickým tvarem nálože nasměruje požadovaným směrem a pak se zpovzdáli tlemí. Jinak směrovaná nálož se dá k tý radarový bedně i jen přiložit třeba pomocí opřenýho klacku, poodejít 20-25 metrů daleko (to popoběhneš za pár vteřin) což v případě směrový nálože bohatě stačí - a PRSK ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#30 Příspěvek od weed_smoker »

Taky v tom klidně mohla křápnout baterka,lithiovky dokážou dělat docela bordel.Zkuste si prostřelit třeba baterku z mobilu nebo z tabletu.Tady bych čekal baterku podobnou těm do nářadí nebo do sekačky.Taková bude mít efekt mocnej a opakovanej(podle počtu článků),tipuju podobnej jako např.kompakt "černá mamba" zavřenej v bedně(např.stará lednice,pračka,trouba...).Nezkoušel jsem to,zatím nemam žádnou takovou,která by byla až tak mizerná,že bych do ní střílel.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“