Když používáte věci co to pořád jde... :)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

To ale vůbec není o kvalitě rozdvojky, ale o kvalitě uživatele. Rozdvojka je vlastně té nejvyšší kvality, když to doteď vydržela.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

rnbw píše: Pokym nespadne na dlazbu alebo beton
Mám dost koncovek z bakelitu na prodlužkách, vlastně je už sbírám. Sem tam absolvuje pád ze stolu a vydrží. S talířema a půllitrem člověk taky nehází.
Naproti tomu modrý bubínky 4x 16A, prodlužka s oranžovým kabelem sice není z bakelitu, ale sračka nehorázná. Pero se vytrhne, dutinky v zásuvkách vymačkají, oranžová izolace popraská do půl roku na 20 místech a prosvítá tam jednotlivý vodič=vyhodit. To radši snad ten bakelit.

Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#18 Příspěvek od mojza »

Také mi ty bubínky se zásuvkami a ještě nějakou pojistkou (tepelnou či elmag.) návinu s růžovým kabelem nepřirostly k srdci a radějji se jim vyhýbám -:(

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Pár "bubínků" používám taky. Ale koupil jsem je prázdný, kovový a náplň zvolil sám. Používám dva druhy, oba mají náplň od Helukabelu a zakončení Legrand/Schrack. Byl jsem spokojen i s černou CYSY 3x1,5, ale vadilo mi, jak v chladnějším počasí rychle tuhla.
No jistěže, že to takto vyjde dráž.
Ale pak jsem zcela ušetřen potíží, případné ostudy a stěžování si na nekvalitu. Například u kompletního 35m bubnu za celkových 600,- bych byl naprosto zticha, protože za tuhle cenu prostě nemůžete dostat nic, než šunt.
Pokládal bych za malý zázrak, kdyby v té deklarované oranžové 3x1,5 bylo aspoň 3x1 mědi.
Už jsem měl v ruce i jeden takový hezký, žlutočerný 50m bubínek, co měl asi 3x1,8mm2 hliníkového lanka, žíly izolované mléčně-barevným PE recyklátem. Ne, nepletu to, byl to PE, ne PVC.
Plášť začal praskat kupodivu podélně, ne příčně. Vyvrcholilo to zavčasu, než to mohlo někoho ohrozit. Výbuchem v místě jedné rozlámané žíly. Pod velkým zatížením tam hořel oblouk, ale díky odporu těch Al poměděných žil to jistič nevypnul. Doslova vybuchl přetlakem plášť asi na 10cm délky. Jako unavená a podélně bouchlá, tlaková hadice.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Nejlepší bubínek, co jsem kdy měl, byl 35m gumák vojenskej kabel koupenej v Excalibru někdy 1994. Možná rusák nebo něco našeho z cca 60-tých let. Dal jsem na něj naše pogumovaný koncovky a namotal ho na drátovou špuli od CO2 svářečky. Sloužil 20 let, snesl nesčíslně přejetí vysokozdvihem s tvrdejma gumama, přejetí náklaďáky, přiražení do dveří, mráz, slunce, nikdy nezpuchřel ani nedělal vlnovky a to jsem ho motal na cívku z boku, ne odvíjením. Vůbec nevím, co to bylo za typ kabelu, vevnitř byl 3 žíly něco mezi 1,5-2,5mm2 zelená, černá, červená, papír, klouzek a jedno žlutý kapronový lano. Po těch 20 letech někomu stál za to mi ho ukradnout...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

Tyhle vojenský věci se vyprodávaly krátce po 90 za pár korun, skoro nikdo to nechtěl, protože lidi kterak kokůtci byli unešeni cestama do Vídně, friťákama a VHS kazetama.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#22 Příspěvek od Milan_F »

No ono tyhle vojenský uleženiny nejsou žádná výhra. Jeden pantáta přines vojenskou prodlužku, že mu vyhazuje jistič. Po rozholení pláště kabelu se izolace žil doslova sypala...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

To záleží jak byl matroš skladovanej. Pokud někde v naftovým smradu, tak se nediv.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#24 Příspěvek od Kremik »

Název tohoto vlákna na mě přesně sedí :D Ta rozbočka už ale ne :-) Věc musí samozřejmě fungovat. Mě to tak prostě baví.
Jsou z toho samozřejmě výjimky. Pokud jsou už příliš na úkor bezpečnosti nebo jejich provozem už je přeťežováno něco jiného.
Mám to tak v podstatě u všeho, nejen u elektroniky. Pračku mám prakticky novou ale peru ve staré, "dokud jede". Pláště na kole sjíždím až do okamžiku, kdy už reálně hrozí že už bych se vrátil pěšky, jeden VCR už bych v podstatě rád vyhodil, ale pořád funguje, atd, těch věcí je spousta. Měl jsem to tak i s počítačovými monitory, ale tam jsem to postupně vzdal, protože jejich životnost je taková a je jich tolik, že než bych vypoužíval "sračky" a došlo na něco pořádného, byl bych už dávno po smrti.

Tenhle postoj mi dává ohromnou svobodu, protože se nemusím strachovat že mi něco odejde, ale žasnout a radovat se nad tím, že to pořád ještě funguje :-)

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#25 Příspěvek od Ruprecht »

No kapitalismus na tebe nemůže být hrdý, někdo musí roztáčet ta kola :)
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#26 Příspěvek od Kremik »

Už jako malého mě mrzelo, když jsme třeba někde jeli autobusem, stavěli na nějaké zastávce která byla z kopce a řidič pak nenechal rozjet autobus samospádem a i z kopce se rozjížděl za vydatného přispění motoru.
Takže už jsem se s tím asi narodil :-)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Protože musí ten motor nastartovat a podle předpisu použít motorovou brzdu.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#28 Příspěvek od Achab »

Kremik píše:Pračku mám prakticky novou ale peru ve staré, "dokud jede".
Někdo zas pere ve staré, protože na novou nemá. Někdo zas proto, že u nové nemůže čekat výdrž dalších 30 let. Ale udržování staré se vyplatí jenom v případě, když je majitel schopen sám opravit závady, které se časem nevyhnutelně vyskytnou. Po delší době už je potřeba mít v rezervě kritické náhradní díly.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#29 Příspěvek od Kremik »

To je právě ono. Potíž je v tom, že dokud mi přímo nevyběhne buben z pračky, můžu ji opravovat do nekonečna :-) Nic velkýho ji zatím nebylo. Člověk, od kterého jsem ji dostal, si tehdy pořídil novou. Ta už mu taky dosloužila a pořídil si další. No a já pořád jedu na té původní... :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Mam stary Whirlpool FL5103 a menil som len dvakrat cerpadlo (hucalo) a raz manzetu (tiekla). Uhliky a loziska su stale povodne. Ale hniju plechy.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“