P: Sušené houby (špičkové kvality)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

pesve píše:Skvělý matroš :prst:.
jirkati píše:... A prášek ze směsi by se možná nechal i šňupat.
Tady tě trochu opravím - prášek je čistě "pravákový" - směsku sušených (na přání) jsem ti poslal.

8O Teď už abych se jen obával, že mě sem Zdenda pošle nějaké to protidrogové komando :lol:
Naposledy upravil(a) kokun dne 03 pro 2020, 23:51, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#17 Příspěvek od kovar »

:D
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

kokun píše: Teď už abych se jen obával, že mě sem Zdenda pošle nějaké to protidrogové komando :lol:
No vidíš, zase platí to starý pořekadlo: "Za dobrotu, na žebrotu" :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

No - a ty vidíš, co jsi způsobil? :) :D :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#20 Příspěvek od kokun »

kovar píše:Jendo já dělám houbové koření jinak.Sbírám více druhů(šiškovec černý,stroček trubkovitý,krásnoporka žemlička a pod.)Ale tu směs dělám v mixéru!Je to hodně jemné a nemusíš to přesévat!
Ještě k tomu koření.
Mám ještě nasušeny:
- "Bedlu vysokou" (převážně nožičky, které zbydou, když se hlavičky vysmaží na řízky. Dříve jsem je nechával v lese. Ale taky hodně mladé - ještě nerozvité - hlavičky).
- "Václavky" (rovněž nožičky - které jsou tužší, než "gulášové" hlavičky. Taky se nedoporučuje je vyhazovat - po usušení a pomletí jsou prý rovněž výtečné do koření).
Jen, když jsem až v listopadu mlel ty "praváky", tak jsem to musel dělat na dvoře na chalupě. Už jsem to tak dělal i vloni. Protože když jsem to poprvé předloni udělal v bytě (v kuchyni na lince) - manželka nebyla doma. A když přišla, tak jsem se se zlou potázal. Hned vysávala celou kuchyň a prala záclonu :D
A protože toho bylo tentokrát poměrně hodně a já jsem "zatměl" - na tyto pak už nedošlo. A později už to zase nedovolovalo počasí. Takže dosud zůstaly nepomleté. A pomelu je až napřesrok, až jich bude trochu víc :wink:

Mám ještě z minula uložené toto:
EDIT:
Možná bude kdysi této mé vzpomínky škoda, že se tady za měsíc zase smaže - už jenom proto, že mně chvíli trvalo, než jsem to celé "sesmolil" :wink:

No, "houbový prášek" někdy dělám jenom ze "stročků trubkovitých" - to se pak používá spíše jako ochucovadlo (koření). Taky jsou hodně aromatické - stačí použít jen málo. Může se použít třeba do zeleninové polévky, pod dušené maso (pokud tam někdo "nechce viděl" houby vcelku), apod.. Můžou se buďto pomlít, anebo třeba i podrtit (dobře usušené, spíše přesušené) v "hmoždíři".
Moc to ale neděláme, hl. manželka to nechce dělat :cry:
Když ale ještě žil jeden můj známý (mmchdm byl o něco mladší než já) - bydlel až za městem "na vyhnálově" (od něj už bylo blízko do lesa - nechával jsem si u něj za brankou, ve dvoře, babetu) - tak jemu jsem je často nosil.
Když jsem se nabídl, že mu přinesu nějakého "tvrďáka", tak vždy říkal: "Dones mně radši stročky".
I když bydlel poblíž lesa, tak už si na ně sám nezašel - při jeho silné cukrovce dostal navíc "bércák" (bércový vřed) - později kvůli tomu přicházel nejprve o prsty, později o celou nohu.
Tak ten "toto koření" (ze stročků) používal velmi rád a často. Od něj (vlastně ještě od jeho matky, pokud ještě žila) jsem se naučil to "koření" dělat i já.
Já teď (to malé množství "stročků", co jsem doma měl) poslal právě hafcovi :wink:
No - a ukládal jsem si to tehdá proto, že jsem tam psal příhodu, jak jsme v lese viděli rodit srnku - což jsem viděl prvně v životě a zřejmě již nikdy zase neuvidím :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jen buď v klidu. Pořád mám před sebou toho borca, co dvě hodiny seděl na zemi a smál se radiátoru. O to je přece nemůžu ochudit. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#22 Příspěvek od stanimir »

Tak houby konečně doma, jelikož jsem už jednou bral a kvalita byla vynikající, nemohl jsem odolat a musel objednat letos znovu.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Habesan »

ZdenekHQ píše:seděl na zemi a smál se radiátoru.
Často je v televizi tak špatný program, že je lepší koukat se na radiátor.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#24 Příspěvek od Celeron »

Za bolševika jsme často koukali na program v automatce Tatramat. Později se přešlo na program v krbovejch kamnech. Zajímavý, už tenkrát to bylo obojí v rozlišení 4K. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#25 Příspěvek od Mysteri »

kokun píše:No - a ty vidíš, co jsi způsobil? :) :D :lol:
Tak to priznaj! Máš ich, alebo nie. Ak áno, sadám do auta a za chvíľu som u Teba. Mám to blízko, však vieš :lol: Tráva nemá na mňa žiadny vplyv, tak treba skúsiť niečo iné.... :lol:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#26 Příspěvek od kokun »

Máš smůlu - nemám a ani jsem se nikdy po nich nepídil :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Hubert_79 »

Mysteri píše:Tráva nemá na mňa žiadny vplyv, tak treba skúsiť niečo iné.... :lol:
No, vliv nemá, ale při testu na přítomnost omamných látek bys měl policii co vysvětlovat. I celkem dlouhou dobu po užití :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#28 Příspěvek od kokun »

Pánové ("feťáci" :lol: ) - dobře mě tady to vlákno plevelíte ( předmětem je: nabídka sušených hub - nikoliv vaše neřest) 8O :lol:
Naopak kvituju kladné příspěvky od VÁS, co jste si ode mě něco objednali.
Těch několik z vás jsou v převážné většině (až na 2 výjimky) ti, co si objednali už minule, protože věděli vo co go
("do čeho lezou"), proto asi šli vesměs do cca dvojnásobného množství, než minule :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ignaciusjreilly
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 146
Registrován: 30 čer 2020, 02:00

#29 Příspěvek od ignaciusjreilly »

Zdravim vsechny zucastnene v tomto vlakne.

Vcera jsem vyzvedl od ID Kokun zasilku.

Kvalita je naprosto luxusni, vrele doporucuji.

Jen tak dodatek, jestli jste chteli strocky a lisky, tak mate smulu, vse jsem vykoupil.

Pro vsechny co vahaji, doporucuji. S kvalitou v obchode se to absolutne neda srovnat.

Uživatelský avatar
ignaciusjreilly
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 146
Registrován: 30 čer 2020, 02:00

#30 Příspěvek od ignaciusjreilly »

Jinac pro ty vsechny co tady resi houby rodu Psylocibe.

Uz jsem zde psal o jednom vojaku z povolani, ten furt resil tyto veci. (jmeno a bydliste uz bylo dodano)

No a ted mi napiste kdo je vetsi fetak, ten kdo to porad resi a nebo par lidi kdo je sni parkrat do roka:)))

Rad se pobavim.

Pripada mi to, jako ty baby co chtely v emerice prohibici, tak dlouho, az tam vznikla mafie, kterou vlastne vyrobily.

Ted je na snade, kdo na tomhle zase vydelava. (zas budu smazanej:))))))

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“