Transceiver Kenwood TS-520, doladění

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od jade »

Edit: Tak jsem doladil VFO podle instrukcí v papírové servisní dokumentaci, t.j. že na začátku stupnice má mít VFO rovných 5,5 Mhz, ale s obtížemi, protože kond. trimr v útrobách krytu VFO je zalit kalužinou barvy a nejde jím proto pohnout. Se šroubkem cívky pohnout šlo, ale o nějakém jemném doladění nemohlo být řeči, nakonec se mi podařilo nastavit začátek a konec stupnice s chybou asi 1 khz, přičemž vprostřed stupnice chyba dělá 3 khz.
Řešením by bylo, jak jsem kdesi zahlédl, připojením čítače do zadního konektoru. Nepoznamenal jsem si kde jsem to viděl, k příslušenství čítač bylo možno dokoupit a vzadu připojit.

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od jade »

Tak se dívám, že se dělaly dvě verze TS 520. Já mám tu verzi s DC-DC měničem, která nemá vzadu výstup VFO. :(

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#18 Příspěvek od microlan »

To VeFO běžně ujíždí o 300 Hz jen vlivem teploty. Mechanickou stupnici nenaladíš nikdy přesně. Na to je tam kalibrátor a měla by tam být nějaká možnost provozního docejchování stupnice. Mám 820ku s digitální stupnicí a to rýhované kolečko na ladicím knoflíku slouží k nastavení přesné hodnoty na mechanické stupnici.

//520ka se bude justovat určitě tou 100kovou stupnicí na ladicím knoflíku, určitě tam není napevno.
Přílohy
dial.jpg

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od jade »

U TS-520 jsem podobnou možnost mechanické kalibrace nenašel, manuál radí kalibraci kondenzátorovým trimrem ve VFO, kterým, díky mocnému zalití barvou, nepohnu. :(
Rozebrat VFO znamená rozebrat celý TRX, do toho asi nepůjdu.
Zatím ladím na přesno pomocí generátoru funkcí, je to, pravda, trochu zdlouhavější...

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“