ATX zdroje

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#16 Příspěvek od breta1 »

Standa99 píše:Jak nahodit ATX zdroj bez PC. Mam nejaky moc chytry a nepomuze ani nahozeni pres PS_ON + nasledne spojeni PW_OK s 5V. Zatez jsem tam dal starsi CD-ROM. Ono tam neni ani trvale 5VSB. Ty se tam objevi na chvilku pri zastrceni sitoveho kabelu a odpadnou. Zkousel jsem i tam dat zatez (zarovku na 6V) a nic. Zdroj je jinak fukncni.
Abychom to shrnuli- po přivedení 230V do zdroje ATX se musí na drátu +5V SB /fialový/trvale objevit +5V. Zdroj ATX lze poté samostatně zapnout spojením drátu PS-ON /zelený drát/ se zemí /libovolný černý drát/- zdroj zůstává zapnutý, pokud toto spojení nezruším. Ještě poznámka k běhu naprázdno - ATX zdroj MUSÍ jet i bez jakékoliv zátěže /jakési předzátěže jsou vždy uvnitř zdroje/, jednotlivá výstupní napětí ale budou trochu "ujetá". Pokud nejede, je v něm jakási chyba.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#17 Příspěvek od Standa99 »

breta1 píše:
Standa99 píše:Jak nahodit ATX zdroj bez PC. Mam nejaky moc chytry a nepomuze ani nahozeni pres PS_ON + nasledne spojeni PW_OK s 5V. Zatez jsem tam dal starsi CD-ROM. Ono tam neni ani trvale 5VSB. Ty se tam objevi na chvilku pri zastrceni sitoveho kabelu a odpadnou. Zkousel jsem i tam dat zatez (zarovku na 6V) a nic. Zdroj je jinak fukncni.
Abychom to shrnuli- po přivedení 230V do zdroje ATX se musí na drátu +5V SB /fialový/trvale objevit +5V. Zdroj ATX lze poté samostatně zapnout spojením drátu PS-ON /zelený drát/ se zemí /libovolný černý drát/- zdroj zůstává zapnutý, pokud toto spojení nezruším. Ještě poznámka k běhu naprázdno - ATX zdroj MUSÍ jet i bez jakékoliv zátěže /jakési předzátěže jsou vždy uvnitř zdroje/, jednotlivá výstupní napětí ale budou trochu "ujetá". Pokud nejede, je v něm jakási chyba.

Jinak ten zdroj je Asus. Byl pouze vymenen za silnejsi a bylo mi receno, ze normalne jel. Co tam je navic (viz. obrazek), je tripinovy konektor (jako u ventilatoru) a na nem dva draty, ktere zatim netusim co budou. Mozna ovladani ventilatoru zdroje z desky nebo nejaka jina vazba? A jak jsem psal, tak tech 5VSB se tam na chvili objevi.
Obrázek

Edit:
Ty dva draty jsou snimani otacek ventilatoru zdroje.
Naposledy upravil(a) Standa99 dne 08 pro 2006, 14:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#18 Příspěvek od sr71 »

ten 3pin by mìl být opravdu pro ovládání ventilátoru zdroje deskou, pøedpokládám, že vodièem PW-OK se myslí obvykle šedý vodiè na 20/24pinovém konektoru, který je hned vedle +5V SB - nevidím dùvod proè by se na nìj mìlo pøivádìt +5V, je to TTL výstup, který se pøeklopí z 0V na +5V po nabìhnutí všech napìtí zdroje a "dává" informaci zákl.desce, že je zdroj OK

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#19 Příspěvek od Standa99 »

Asi jsem nejak podrazdil ten komparator. Pokud na nej pripojim CD-ROM a dva stare disky tak nabehne jenom pres PS_ON.

Ale ten co s nim zapasim mozna bude fakt divny, zkusim se podivat proc neudrzi tech 5VSB.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Ked nejde +5VSB, tak to treba rozobrat (a pripadne aj opravit :D )

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“