1 KHz PWM na Arduino UNO

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

@FHonza: Dřív všichni psali, že to píšou v assembleru. Pak přišel někdo moudrý a začal prudit, že assembler je překladač a ten jazyk je JSA. A protože jádra x51 se používají dodnes, tak to používám. Jestli mě něco přivádí k šílenství, tak je to matika, ale tu plovoucí čárku jsem na osmibitu dal. I když jen relativně omezeně.

Bylo by to hezký psát to v céčku, ale já mám raději tu ženskou pod sebou pod kontrolou a nechci se spoléhat na prezervativ. Tolik k tomu céčku. :D

Včera jsem musel vyhrabat skripta z roku 1991 ohledně turbo pascalu, potřeboval jsem zjistit, jak si poradí starej pascal se signed integer, když už ten SW mám napsanej a má přes 3000 řádků. No nakonec jsem si poradil sám, protože věta "záleží to na počítači" mě dostala. Tímto zdravím Jana Maxmiliána Honzíka.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od FHonza »

Člověk má tu jednu pod kontrolou. A je to super, rozumíš jí čím dál tím víc, velmi dobře víš co a jak, kam a kde. No ale ta stárne. A pak jsou ty mladý. Dobře, jinak než s prezervativem se k nim nedostaneš. Ale jsou mladý. A výkonný. Ale vlastně ve většině případů už s tím nechceš strávit tolik času. Stačí ti, že to funguje a je to rychle.
Kvůli tomu už jsem program napsaný v JSA velmi dlouho nepřekládal v assembleru. :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Máš pravdu, je to jen lenost. Třeba ten program pro minohled končí na řádku 54362. A to jsem ještě neskončil. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#19 Příspěvek od bdn »

Postavil som troj-fázovú 11kW nabíjačku
To vychází, že nabíjíš 16A*230V*3 fáze=11e+3 [W]. Tak hlavně opatrně. S těmito výkony není legrace.

Uživatelský avatar
Last_HighLander
Příspěvky: 51
Registrován: 07 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ždiar

#20 Příspěvek od Last_HighLander »

bdn píše:
Postavil som troj-fázovú 11kW nabíjačku
To vychází, že nabíjíš 16A*230V*3 fáze=11e+3 [W]. Tak hlavně opatrně. S těmito výkony není legrace.
...to máš pravdu. Auto má 50kWh baterku a pri 11kW by ho dobilo za necelých 5 hodín. Len vodiče v baráku neboli na tento výkon stavané, mohli by sa prehriať. Ističe to zvládajú. Preto som tomuto wallboxu softvérovo dal na možnosť nabíjať výkonom 2.4kW, 6kW, 8.8kW a 11kW. Dá sa to prepínať tlačidlom, riadi sa to šírkou PWM impulzu. Stačí mi dobiť za noc na 80% kapacity, preto môžem použiť nižšie výkony.
Na Alze stojí 11kW 3-fázový wallbox niečo cez 660e, domáce zapojenie niečo cez 100e - plus nadšenie niečo vytvoriť. :-)
Přílohy
Clip0001.jpg

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#21 Příspěvek od misocko »

moyes dat schemu, kludne aj tu chybnu y webu
dost by yaujimalo ako sa v domacich podmienkach riadia take vykony
Ďik

Uživatelský avatar
Last_HighLander
Příspěvky: 51
Registrován: 07 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ždiar

#22 Příspěvek od Last_HighLander »

misocko píše:moyes dat schemu, kludne aj tu chybnu y webu
dost by yaujimalo ako sa v domacich podmienkach riadia take vykony
Ďik
Výkon neriadiš ty, ale mikrokontrolér povie autu koľko watow si má vziať.
Pripájam schému, ale ja som si ju upravil na 3 fázy - auto to musí dovolovať.
Preto som použil 3fázový stykač a spína ho arduino cez relé. Display je dobre použiť s I2C zbernicou. Použil som Arduino UNO namiesto Nano a zdroj z PC.
V schéme chýba odpor 220ohmov z konektora vývod PP na zem. Bez toho auto odmieta komunikovať. PWM signál neberiem z vývodu 10, ale 5 - tam je frekvencia 988Hz. Na vývode 5 je iba 500Hz a auto potrebuje 1kHz.
Pridal som ledku ktorá bliká počas nabíjania - už z diaľky vidíš či sa nabíjanie skončilo.

Ostatné súčiastky:
U5 - LF353
TVS - P6KE16A
R1 - 1kOhm
R2 - 200kOhm
R3 - 100kOhm
R4 - 56kOhm
R5,R6 - 2x 10kOhm
Přílohy
Clip0008.jpg

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“