Jaký Switch / router - 8Port + Wifi?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#16 Příspěvek od warp »

Unifi UAP AC-LR (ne Lite), 2-pásmová jednotka, øízení uživatelù, možnost napájet z routeru pøes PoE, nebo pokud stejná zanèka tak napø. https://www.i4wifi.cz/cs/211098-mikrotik-cap-ac

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od pocitujlasku »

ja mam doma ako hlavny router mikrotik 750 s Gbit portmi a na nom pichnuty obycajny 2x8 port switch.
mam asi 12 zasuviek + 2x mikrotik AP (nastavene Capsman, takze vsetko sa nastavuje na hlavnom) a uz vyse roka som okrem aktualizacii do toho nesahol, ani neresetol.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#18 Příspěvek od Lojzek »

díiky za reakce. potřebuju rozšířit porty hlavně kvůli IP kamerám a TV které by byly přes LAN ( aktuálně jedou TV na wifi)
Chtěl jsem rozšířit wifi signál s WL5460 kterého mám ve skříni.. Nicméně asi jsem pochopil že to bude k ničemu.
Aktuálně mám TL-WR941ND + 3 x 8db všesněrové anteny - signál je většinou ok. Na konci baráku jsem si chtěl dát onen WL5460 aď signál letí dál. ( až na zahradu ( cca 60m)
Pochopil jsem tedy, že když nastavím oba dva routery na stejnou wifi + kanál + heslo, budou fungovat současně?
Pochopil jsem tedy, když to takto udělám tak je to vlastně vzhledem k rychlosti toho WL5460 k ničemu?
Warpe, díky za tip na AP :)

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#19 Příspěvek od piCZus »

Z tebe to leze jak z chlupaté deky, tak jako ses doteď ani nevyjádřil, jestli potřebuješ menežovatelný switch s trunk porty a VLANy, když sis v prvním příspěvku vybral Cisco SG250-08.
Pokud má 5460 vyplnit nějaké hluché místo, tak budiž, akorát ho nedávej na stejný kanál.

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#20 Příspěvek od Lojzek »

ano, omlouvám se, špatně jsem napsal první příspěvek. Beru switch jako switch.
Hodně věcí o čem se mluvilo jsem musel googlit aď mám trochu přehled.
Nicméně menežovatelný switch s trunk porty a VLANy taky momentálně zjišťuju co to vlastně znamená :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Ked nevies, co to znamena, tak to nepotrebujes.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“