Tiskárna inkoust - identifikace součástky

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Ja se bavil o tech snimacich z tiskaren. Pokud jsou fototranzistory hned vedle sebe, tak to problem neni. Z tech cinskych IRC leze takova zmet impulzu ruznych sirek a chaotickych fazovych posuvu, ze by v tom pri pohledu okem kvadraturni signal nikdo nehledal. Ale dekoder si s tim bez problemu poradi protoze i pres ten gulas, logika sledu signalu je vzdy spravna.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#17 Příspěvek od ronoda »

Je tam UV LEDka nebo normální?

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#18 Příspěvek od Ruprecht »

Možná IR, možná ve viditelním spektru, UV asi ne. Rozsviť si ji (a třeba koukni foťákem)
https://docs.broadcom.com/doc/AV02-3652EN
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#19 Příspěvek od ronoda »

Ruprecht*** díky za odkaz. Konečně nějaké informace. Sice je to jiná hlava než ty co mám, ale spousta věcí bude shodná. Dík Zatím jsou na deskách, k měření přijde, až je vybagruji, doufám že nejsou k deskám přilepené

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

ronoda píše:Je tam UV LEDka nebo normální?
Ja mam bedynku ceskych IRC125 kde je zarovka :-)
Ale kupodivu nejsou prilis poruchove ani na strojich s velkym chvenim a otresy.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#21 Příspěvek od marshal »

když už rozebíráte jak funguje snímání otáček připojím se s dotazem, jak to funguje na kolečku myši.
Starší měly nějaké kolečko s optikou ale mám na stole myš Genius která si občas splete směr. Díval jsem se do ní a je tam něco co vypadá jako odporový trimr a mám dojem že má tři vývody, ale nejsem si jist.
Tipuji to na nějaký Hall ale pouze hádám.
Nevíte o tom něco ?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#22 Příspěvek od keemo »

rotacni enkoder. v podstate to same jak opticke snimace s deravym koleckem az na to ze tady se mechanicky spinaji kontakty. nektere se daji rozdelat a vycistit. obvykle byvaji pouzite v hifi vezich jako ovladace hlasitosti nebo ruzne jogy pro dalsi ovladani... casto vysazuji, preskakuji...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Pri mechanickych enkoderoch je problem, ked sa mazivo z osky dostane na kontakty.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od workhard »

Já to mažu schválně, suché to zoxiduje a pak dělá bordel.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#25 Příspěvek od patrikvarga »

marshal píše:... jak to funguje na kolečku myši.
Starší měly nějaké kolečko s optikou ale mám na stole myš Genius která si občas splete směr. ...
Přílohy
pc.jpg

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#26 Příspěvek od marshal »

díky, mám to navrtat a prostříknout nějakým kontaktolem ?
Protože přístup ke střevám nevidím
anebo nového hlodavce ?

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#27 Příspěvek od ronoda »

termit256 píše:
Ja mam bedynku ceskych IRC125 kde je zarovka :-)
Ale kupodivu nejsou prilis poruchove ani na strojich s velkym chvenim a otresy.
Ano, byly opravdu spolehlivé. Ale nebylo to zadarmo. Žárovka byla vybíraná už z výroby a její provoz hlídala jedna celá deska. Žárovka byla podžhavená (4V) a hlídalo se jak napětí tak proud, v tý době byl obrovský problém napěťové špičky. Ale úplně hlavní fce ty desky bylo zastavit stroj v okamžiku přerušení vlákna žárovky, jinak by jel až na doraz se všemi důsledky.
Princip byl takový, že z děrné pásky zapsal hodnotu pojezdu (programovalo se pouze přírustkově) a impulsy z IRC ji vyprazdňovaly.
Necucám si to z prstu ani nemám tak dobrou paměť ale mám tady manuál na řídící systém DAPOS, který byl vyvinut na kreslení map pro armádu, byl ale tak těžký a energeticky náročný že skončil ve strojírenství na řízení soustruhu SPT16. Stejný princip se používal i u systému NS315

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“