dnes jsem se stal přinejmenším poručíkem

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#16 Příspěvek od ZVUK2000 »

Já jsem WDečkem a zapalovačem likvidoval sršně :)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#17 Příspěvek od mi-ro »

Takhle prý filmaři natočili známou scénu Maršál Malinovsnkij z Pelíšků. A Pro Jardu, kdy to bylo? Mlýny v Bydžově už ani nepamatuju. Natož nějaký takový průšvih. Jo pamatuju, jak vyhořela Mileta ve Smidarech. Snad taky nějakej prach nebo co bylo. Ale to už je taky snad 30 roků.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od Zaky »

Nepoužívejte WD40 jako mazadlo, nemaže to vůbec dobře a rychle to vyschne. Obecně moc nechápu, na co je to vlastně dobré, než jsem pochopil důvod, tak jsem parkrát při povolování něčeho vzdorujícího a nastříkaného WDčkem dotyčný šroub docela slušně zadřel. Mazací film nemá únosnost, což je u něčeho, co má fungovat jako mazadlo docela problém :-) Je docela blbé, že zřejmě přestali dělat MD speciál s molykou, dělají místo toho něco stejně se jmenujícího, ale bez molyky a je to od té doby ve stejné škatulce, jako WD40, ten původní výrobek byl ale vynikající.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Na vrzgajuci spojkovy pedal v aute to pred par rokmi pomohlo, doteraz je ticho. Este je to dobre na ostranovanie niektorych lepkavych veci - ked izopropanol aj lieh zlyhaju.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Stejne funguje nafta nebo petrolej, coz je prakticky to same jako wd40.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

Ve Smidarech 1986 to už nebyla Mileta, ale Triola, byly tam šicí dílny, tak usazený prach nebyl pokládaný za příliš nebezpečný. Prý mohl v tom nánosu doutnat i několik hodin, než se to rozjelo.
Mlýn v Novém Bydžově bouchnul někdy před rokem 1960, taky to osobně už nepamatuju (protože srážku vlaků u Stéblové už ano) , jen to varování před hořlavým prachem. A to nám vyprávěli už při školeních bezpečnosti práce (od roku 1975 mě hořlavý prach profesně provází dodnes, ale, co jsem před 15 lety odmítl prodlužovat si papíry revizáka, stejně jsem to už pár let dělal jako vedlejšák, jsem celkově ve větší pohodě).
Tehdy se do tisku a rádia o podobných neštěstích pouštělo jen to nejnutnější, co se před laickou veřejností skutečně utajit nedalo. Tak i ten mlýn byl světoznámý jen v okruhu několika kilometrů.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

A pamatuješ srážku nákladních vlaků na trati Chlumec HK u Sedláka? Byl jsem se na to s dědou ajzlbónem podívat. Zajímavý je, že o tom nikde není ani čárka. Odhadem 1965-1970. Možná v tom figurovala armáda, pamatuju že to bylo obšancovaný vojákama, jindy jsou u toho policajti.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

Hill píše:Mlýn v Novém Bydžově bouchnul někdy před rokem 1960,
Myslíš tím Kláskův na Starý Cidlině a nebo Nový mlýn u skláren? Ten 1979 vyhořel a dnes na jeho původní turbínárně stojí vodní elektrárna mýho kámoše V.M.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#24 Příspěvek od mi-ro »

Jj, asi Triola. Si pamatuju, když jsme tam ještě před požárem tahali nějaký sdělováky, asi rozhlas, tak v meziprostoru mezi sníženým stropem, kde se to tahalo byla snad 10cm vrstva-chuchvalce prachu. Už tehdy mě napadlo, že kdyby to blaflo tak ani neutečem. A ty mlýny v Bydžově fakt nepamatuju, nemůžu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

Takhle se oholil borec, co prakticky všechen benzín z flašky nalil do letlampy, natlakoval, zapálil a pak tím plamenem přejel nad tou otevřenou flaškou.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#26 Příspěvek od milosak »

Zaky píše:Nepoužívejte WD40 jako mazadlo, nemaže to vůbec dobře a rychle to vyschne.
WD40, ale není přeci žádné mazadlo :D

WD40 je pouze uvolňovač, můj postup při servisu je, že měchem přizvednu
dveře, potom nastříkám penetrant a odcházim. Za týden se postup opakuje
akorát místo penetrantu použiju vazelínu třeba ve spray, silikon. olej

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“