Pevodník optika - audio

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#16 Příspěvek od Ondra2 »

Mírný OT: Já teda používám digitál pro spojení zesáku a PC pro domácí kino. Mám tu nejsprostší čínskou USB zvukovku s cinch a opto výstupem a používám ovládání hlasitosti jak v systému, tak v přehrávači. Co mě ale zaráží, že když je hlasitost na PC nízko a vyženu to poťákem na zesilovači, tak neslyším ztrátu kvality zvuku. Měl jsem za to, že přes spidf leze jenom holé PCM, takže s nižší hlasitostí ubírám bitové rozlišení. Ale i když to dám na 5 procent a pak zesílím analogově, tak rozdíl kvality neslyším. Je v tom datastreamu i údaj o zeslabení, takže se rekonstruuje správně?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#17 Příspěvek od xsc »

Ve SPIDIF by tam být neměl, je to prostě jen výstup zvuku. Ale jestli ti zvukovka jede ve 24 bitech, tak to zas tak divné není. Podívej se, jak máš nastavený výstup.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Tak ten můj Samsung SPDIF ještě nemá.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#19 Příspěvek od cabernet »

Mohol by som nejak vyrobit z lokalneho repro vystupu TV nizkourovnovy vystup, ktory by som potom mohol pripojit na LINE IN konektor koncoveho zosilnovaca? (aj na ukor prijatelneho skreslenia reprodukovaneho signalu...)
Dakujem.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#20 Příspěvek od cabernet »


Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#21 Příspěvek od Kvicala_r »

Sice nevím, co tím chceš získat. Je třeba si uvědomit, že další zesílení může být chvilkově zpožděno proti zvuku z repro a dělal by Ti to "ozvěnu". Záleží, co chceš jako externí zařízení připojovat.
"obyčejný" zesilovač bez inteligence nejspíš na takové zpoždění nebude až tak tragický. Něco mající např DSP (digital siganl processing) už by mohlo hrát roli.

Řešením by byl přepínač v Tv interní rerpo / pouze externí výstup. Pro externí připojení bys musel odladit nějaký napěťový dělič, aby nebyl přebuzený externí zesilovač a současně nezesiloval zvuk z úrovně šumu. Chce to ale dávku znalostí, umět pájet a taky je třeba rozdělat telku.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“