Kamera + nahrávání

Kamerové a video systémy. Kamery, multiplexery, HDD videa, kvadrátory, videoservery, ochranné a dohledové systémy

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

robo píše: Koupil jsem si wifi kamerku s baterii a solárem který dobíjí tu baterii a podle recenzí to i funguje. Nechtělo se mě tahat někudy kabel.
Dej vědět v zimě, zda ten solár stíhá za krátkýho dne se stále zataženou oblohou, případně namrzlým sněhem dobíjet baterku. Jeden známej si pořídil podobnou kameru a prosinec-leden mu to nechodí, prostě se to nedokáže nabít.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od robo »

jak to bude v zimně asi nezjistím protože ji do té doby sundám a střelím :) Záznam stačí z dejme tomu max 24 hodin zpět, víc netřeba.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#18 Příspěvek od scorpions-cz »

24 hodin by neměl být problém.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#19 Příspěvek od DedVseved »

Karta by měla mít pro jistotu "wear leveling", aby se buňky opotřebovávaly rovnoměrně. Určitě ho mají řady Industrial, ale i jiné.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od robo »

Prosím o model kamery která by byla pro moje potřeby vhodná.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od robo »

Co prosím říkate na parametry, je to bazarovka Amiko. Nikdy jsem nefotil tak o tom vím velmi málo. Není wifi a nemá sd kartu což je pro mě technická komlikace. Jak a kam ukládat záznam? Nebo návrh dobré kamery se záznamem na kartu a wifi. Zatím jsem se nikam nepohnul. Díky.
Přílohy
kamera.jpg
20-08-2022_00242.jpg

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#22 Příspěvek od DedVseved »

Na co WiFi, když k tomu musíš stejně dotáhnout napájení. PoE nemá, takže jedině přes LAN kabel, kde 2 páry budou data (100 Mbps) a zbylé dva páry napájení. Akorát ne moc dlouhý, protože potřebuje 3A. K tomu nějaké NVR z diskem pro záznam. Dá se koupit i nějaký kit např. z AE https://www.aliexpress.com/item/1005004023376532.html , ale podívej se tam pořádně, tohle na mě vybaflo jako první. Kamera umí H265, takže moc stará nebude a má 10x optický zoom. Akorát asi ta celková spotřeba nebude zrovna malá. Podle typu kamery si k ní najdi na YT nějaké video, kde bude zřetelné, jaký má obraz přes den a v noci.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#23 Příspěvek od scorpions-cz »


Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od robo »

Kamera je Amiko PTZ100S500 a hledal jsem video a nic což mě i překvapilo. Ohledně linku na ali tak jsem se díval na parametry a nevidím technický problém. Ale budu rád když mě to někdo zkušený potvrdí. Prodáva to i s tou krabicí? Vyobrazená tam je.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#25 Příspěvek od DedVseved »

Moc asi ty Amiko kamery nefrčí a ani ten jejich web https://www.amikohome.com . Na YT je nějaká 4MP se 4x zoomem https://www.youtube.com/watch?v=QCOGEQk_uB8 .
Ten kit je bez krabice, až po kliknutí na tu krabici se zobrazí další nabídka i s napájecím adaptérem, ale za jiné ceny (hlavně za poštovné). Škatule by se dala vymodelovat a vytisknout na 3D tiskárně. Také by se dalo podívat po nějakém NVR u nás, klidně bazarovém.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#26 Příspěvek od robo »

Ta TA41ZPL5-MD-2812 doporučovaná nevypadá zle. Umí nahrávat ve smyčce? Jestli jsem to správně zjistil tak má 5+optický zoom.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#27 Příspěvek od scorpions-cz »

Má slot na SD kartu a v nastavení si zvolíš, zda má nahrávat ve smyčce a při a plný kartě začít přepisovat nejstarší data, nebo při plný kartě ukončit záznam. taky můžeš nastavit zda má nahrávat jen při pohybu, nebo trvale či to kombinovat.
První spuštění můžeš udělat přes IE nebo jinej prohlížeč. K dispozici je mobilní apka i soft pro stolní PC.
U toho objektivu jak jsem psal, čím větší přiblížení, tím menší úhel záběru.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od robo »

" čím větší přiblížení, tím menší úhel záběru" z mého neodborného pohledu to ani jinak být nemůže.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#29 Příspěvek od scorpions-cz »

Jasně, že to jinak bejt nemůže, ale měl jsem zákazníka, kterej to nějak nemohl pochopit :roll:

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#30 Příspěvek od DedVseved »

Dnes jim ten web funguje a PTZ100S500 https://www.amikohome.com/api/file/f/20 ... 180801-pdf PoE podporuje.

Odpovědět

Zpět na „Kamerová technika“