LG 42LM670S nestartuje

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#16 Příspěvek od mi-ro »

Jestli jsem správně pochopil, tak po zapnutí stavová LED stále vyblikává nějaký kód a telka nenabootuje. Pokud nenačte paměti, podsvit nepustí. Pak se nabízí SPI, NAND, reflow MCU...
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#17 Příspěvek od Syron »

Co myslíš v tom příspěvku že led 7 krát zabliká a tv se vypne? Rozsvítí se červená led nebo zhasne? Pokud led zhasne, je tv zapnutý. A naopak, zůstane- li svítit, je tv vypnutý.

Mám podobnou tv (řada 620) na stole. Zdroj je podobný, včetně podsvitového zdroje. Rozdíl je, že problikne logo a podsvit zhasne. Scart tv nemá, ale na hdmi jde zvuk a obraz po osvětlení taky. Odběr cca 20W
U LG k poruchám pamětí dochází výjimečně. Na rozdíl od např Samsungů.

Po zapnutí naskočí podsvit na max, cca během 1 až 2 vteřin klesne na min, a vypne se. Měřeno na konektoru osciloskopem. Zřejmě jedna větev led je načatá a při plném proudu se nějterá led přeruší.

Uživatelský avatar
pubalik
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2018, 02:00
Bydliště: Jihlava

#18 Příspěvek od pubalik »

Ahoj, nebudu zakládat nové vlákno, protože řeším podobný problém u televize LG 42LN577S - ve stand by řežimu červená LED svítí a po zapnutí TV LED bliká a potom zhasne a na displeji není nic vidět. Diagnostika: ve stand by řežimu je spotřeba kolem 0,7 W a po zapnutí TV vyskočí spotřeba na 18 W. Posvítil jsem si baterkou na displej a displej zobrazoval menu televize --> závada je nefunkční podsvícení displeje. Na zdroji na konektoru pro podsvícení displeje jsem na pinu + vůči kostře TV naměřil ve stand by řežimu napětí kolem 100 V a po zapnutí TV dokonce 230 V. Na zdroji je napsáno, že by na konektoru pro podsvícení měla být hodnota napětí kolem 157 V při zatížení (při funkčním podsvícení). Než se pustím do výměny LED pásků, tak jsem se Vás chtěl zeptat, jestli je naměřená hodnota napětí 230 V na konektoru pro podsvícení bez zatěže v pořádku nebo by tam měla být hodnota kolem 157 V ? Předem děkuji za Vaše odpovědi.
Přílohy
Zdroj
Zdroj

Uživatelský avatar
devilstar
Příspěvky: 33
Registrován: 31 bře 2004, 02:00

#19 Příspěvek od devilstar »

Mne sa podarilo zohnat vyradeny tv s inou chybou a po vymene desky som sa posunul dalej. Uz sa aj zapne, ale obrazovka nefunguje spravne. Vidiet na foto.
https://drive.google.com/file/d/1QaGsvp ... sp=sharing

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#20 Příspěvek od mi-ro »

Odkaz nefunguje, žádá heslo.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
devilstar
Příspěvky: 33
Registrován: 31 bře 2004, 02:00

#21 Příspěvek od devilstar »


Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#22 Příspěvek od Lubanec »

Třeba ta deska je na jiný typ panelu,proto se děje toto
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#23 Příspěvek od mi-ro »

Když ti nejde polovina displaye, hledej chybu u T-Conu. propojovacích flex pásech a nebo display.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“