Chyba při slicování

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

No, já kdysi s tím laboroval a skončil jsem u nařezaného zrcadla, kde jsem to máznul Korexkou a bez problémů. Potom jsem ale objednal pokusně z Ali takovou tu magnetickou podložku, která tam je doteď, protože jsem po čase sundal jednu stranu a nalepil na ten podklad a máznu to jen tou Korexkou, když je třeba. U větší plochy to nemažu vůbec, u malé plochy vždycky. Stačí ale vlhký hadr a to lepidlo vždy rozmazat do roviny a pak se nic dál nemusí mazat. Opravdu pomocí té vlhké hadry stačí tenký filtr jedné desetiny lepidla. Na oddělávání mám škrabku zbroušenou jen na jedné straně a jde to dolů vždycky.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od hafca »

Škrabka k tiskáně je, ale broušená je souměrně.
Mám ještě jeden dotaz. Jde v něčem rozdělit soubor stl? Mám v něm 3 díly a potřebuji jen jeden. Zkoušel jsem to ve 3D builder co je ve W10, ale nejde mi to. :(

EDIT
Rozdělení jsem už dokázal v programu Meshmixer.
Naposledy upravil(a) hafca dne 27 bře 2021, 19:36, celkem upraveno 1 x.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

p32 píše:No, já kdysi s tím laboroval a skončil jsem u nařezaného zrcadla.
Jaky ma vlasne vyznam to pouzivani zrcadel? Vsiml jsem si ze to spousta lidi dela, ale netusim proc. Ja si nechal zakalit par skel na podlozky, protoze pri vyssich teplotach nez cca 120C mi obycejne praskaly. Ale zrcadla pry takto nedelaji.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Zrcadla se kvůli bezpečnosti dělají z temperovanýho skla a navíc kvůli rovinnosti, aby nebyl zkreslenej odraz, se na ně musí používat tzv. plavený sklo neboli sklo vyráběný litím na hladinu roztavenýho cínu a ochlazovaný v peci během posunu právě po tý hladině - vzniká tak skoro ideálně planparalelní tabule. Běžný "okenní" se totiž vyrábí tažením přes rámeček z taveniny do proudu chladicího plynu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Jo, přesně tak. Je prostě rovnější než normální sklo a odolnější na praskání kvůli pnutí a zároveň odolnější teplotě. Výsledkem je ale to, že mi ta podložka z Ali bohatě vyhovuje na vše.
Naposledy upravil(a) p32 dne 27 bře 2021, 19:46, celkem upraveno 1 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Kamos sklenar mi rikal, ze jine nez float sklo se dnes uz nedela. A co se tyka rovinnosti, bezna zrcadla pry delaji z tech nejlevnejsich a nejhorsich skel. Proto mi nebylo jasne proc to lidi cpou do tiskaren.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Jo, mám taky známého sklenáře a ten mi říkal, že kdyby zrcadlo bylo křivé, tak bys to viděl na svém ksichtu a že při horší kvalitě by se stříbro prostě loupalo. A měl pravdu, u některých je fakt vidět, že to odfušovávají a že to po pár letech slepne. Proto jsem to řezal ze staršího zrcadla a většího i když zase někteří sklenáři tvrdí, že ze starého se nedá řezat. Myslím si jen to, že lidi nejsou blbí a že jim to funguje.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od termit256 »

Funguje to stejne jako jakekoliv jine sklo :-)
Paradoxne pry ty vlnky jsou na zrcadlech videt mnohem min nez na okennim skle. Nejvic jsou videt, kdyz se pres sklo divas pod velkym uhlem, coz se u zrcadel jaksi z principu nedeje. Na nej se divas vzdy kolmo ke sklu. Na ksichtu nepoznas uz vubec nic, ten je krivy prirozene.
Jeste k tomu tepelnemu vytvrzeni, pokud ti ho sklenar rezal, tepelne vytvrzene neni.

Stare skla rezat jdou, ale hodne blbe. Potvrdi to kazdy kdo desitky let stare skla rezat zkousel.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Blbý řezání starýho skla způsobuje krystalizace na povrchu. Aby se sklo po naříznutí tvrdokovem nebo diamantem rovně zlomilo, musela by se tím naříznutím proškrábnout ta rekrystalizovaná vrstva, aby se řez dostal až amorfní masy materiálu, kterou se pak při pokusu o ohnutí rovnoměrně šíří až praskne. Ohybem namáhaná rekrystalizovaná vrstva na povrchu nedovolí prasknutí podle rysky, starý sklo se proto láme nerado a ještě nepřesně. Na novým/čerstvým skle, který se ještě na povrchu nestačilo okysličit a tím i zrekrystalizovat, jdou řezy naprosto přesně. Aby sklo "nezestárlo", muselo by se skladovat ponořený pod hladinu neokysličující kapaliny - petroleje, trafooleje nebo něčeho podobně nepolárního ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

No, já se hádat nebudu. Pokud potřebuji 3 mm silné sklo a je tak silné jen zrcadlo, které se mi tady válí, tak není problém ho nařezat. Řežu si to sám a u toho starého platí, že čím méně sraní, tím lépe to jde, takže jsem to nařezal v řezačce na kachle a bez problémů. :wink: Kdybych chtěl sklo 1 mm silné, tak to taky není problém, mám jich tady na výšku asi 30 cm nařezaných ve formátu A4.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

Dědeček mojí ženy byl vyučenej sklenář, můj děda byl hodně mnohostrannej domácí kutil, kterej i skleník postavil, znám se i s členem místní několikagenerační rodiny sklenářů (Mehlovi pro znalý třebovskejch poměrů) - o tom vystárnutým skle to tvrdil každej. Něco jinýho je přitom řezačka na obkládačky a ruční řezák s diamantem nebo kaleným kolečkem (ty už snad ani nejsou, průmyslovej diamant na sklo je dostupnej snad v každým jen trochu lepším železářství...) - nebo dokonce rozbruška s karborundovým plátkem, to už je ta nejpustší barbařina ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Já vím, ale někdy jde hlavně o výsledek. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#28 Příspěvek od Celeron »

Kdysi mi Zahradník tvrdil, že zrcadlo tím pokovením líp rozvádí teplo. Osobně si myslím, že je úplně vuřt, jestli je na jednom místě bedu 110 a o kousek vedle 105. Já teda používám zrcadla už asi 3 roky, před tím mě obyčejný skla občas při chladnutí ABS "vybouchly," prostě se ze skla vyloupla taková čočka, co zůstala na tisku. To jsem ale ještě nepoužíval na Koresku Megastrong.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#29 Příspěvek od termit256 »

Kdyz uz jsme u tech sklenaru. Kamos se mne ptal, jestli bych nedokazal vyrobit bastl ktery by poznal ktera strana skla byla na hladine toho cinu. Uz jsem zapomnel proc to chce vlastne zjistovat, ale nejaky duvod k tomu mit bude. Nevideli jste nekde navod na vyrobu takove veci?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Habesan »

Prý to světélkuje pod UV světlem.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“