Spotřeba starého radia a novější televize

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Cim novsi televizor, tym horsi zvuk. Akurat tak na rec pri spravach. Ludia potom kupuju drahe sound bary a aj tak to stoji za hovno.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#17 Příspěvek od mihal »

Ak v tom rádiu nevidíš kus poctivej techniky tak to predaj niekomu, kto to tam vidí a počuje a kúp si nejaký mrd zo súčasnej produkcie. Dizajnovo určite vyberieš. Za pár rokov pochopíš čo si predal.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

A nebylo by jednodušší doma všechno vypnout, vytahat nabíječky a všechno, co nemá síťový vypínač, ze zásuvek, opsat si stav elektroměru a hodinku nechat to rádio ve stand-by, znovu opsat stav elektroměru, další hodinku si hrát při normální hlasitosti a opsat stav elektroměru potřetí? Měl bys pak jasno.
Podle mne by byla škoda zbavovat se tak dobrého stroje jen kvůli štítkovému údaji o maximální (ačkoli sotva někdy využité) spotřebě. Vzhled taky nehraje.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

Pokud ná nový elektroměr s modrým tlačítkem ( od ZPA), tak několikerým stiskem jde zobrazit příkon ve Wattech. A jelikož není pod plombou, tak není co řešit.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#20 Příspěvek od Hill »

Jo, ale to rádio má proměnlivý příkon podle hlasitosti, struktury signálu, jestli už to všechno okolo pokládám za konstantní.
Takže zase tolik si v té hodnotě příkonu nepočte, leda spotřebu ve stand-by a při hraní na sluchátka, ta se téměř nemění. Na reprobedny bude mít vypovídací hodnotu až ten hodinový (nebo i déle vyhodnocovaný) průměr.

Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

#21 Příspěvek od katrops »

Tak jsem si dnes na googlu vyhledal co znamená význam receiver. Doteď jsem to netušil. Zjistil jsem, že jsem tenkrát koupil kvalitní stroj, jehož možnosti jsem vůbec nevyužil. Mám k tomu 2 repráky po 10 W, ale jinak to využívám jen jako radio.
Asi to opravdu prodám, ať to využije ten, který tomu na rozdíl ode mně rozumí.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#22 Příspěvek od Mysteri »

Ono všeobecne je veľká nevedomosť medzi užívateľmi elektroniky o tom, čo znamená ten údaj o spotrebe energie na štítku. Drvivá väčšina si fakt myslí, že to je stála spotreba (tak, ako pri žiarovkách). Takmer nik nevie, že to je údaj pri maximálnom pracovnom výkone (t. j. napr. na telke celá plocha biela s plným kontrastom, jasom, podsvietením a naplno vyhuleným zvukom + pripojený napr. aktívny USB disk). A na základe tejto nevedomosti sa aktivujú napr. ekoteroristi v Bruseli. Príkladom je napr. zánik výroby plaziem. Ľudia zmagorení údajmi o veľmi, veľmi veľkej spotrebe (z čias, keď technológia bola nová a spotreba bola aj 400 - 500W- tiež max., a hriali ako radiátor) to nekupovali. EÚ to potom ešte zabila zákazom ich predaja v EÚ. Pri tom posledné plazmy sa pri bežnom pozeraní s bežným obrazom pohybujú okolo 85W - 100W podľa uhlopriečky. (napr. moja 42" - sa pohybujem okolo tých 85W, pritom štítok píše 200W). Avšak kupovali to už IBA ľudia, ktorí vedeli, že v obraze má byť aj čierna farba, čo vtedajšia LCD technológia (a ani dnešná) nedokázala (a ani nedokáže, už iba z podstaty technológie - treba podsvietenie obrazovej fólie. Najmä pri pozeraní v tme - čierna nebude nikdy čierna). Potom ešte bežných ľudí oblbli pojmy OLED a LED. Mnohí do dnes nevedia, že marketingový ojeb LED TV je vlastne LCD a nie OLED (ktorý tiež pozná ,,black color" - i keď tento pojem už je asi tiež rasistický... :twisted: ). A podobných príkladov by bolo veľa.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“