NEčínské LED

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Kdyz jses tak chytrej, tak mu nejakou necinskou zarovku doporuc. Vedes tady neustale jen plane zvasty, ale sam cinu pokrytecky pouzivas, protoze nic jineho stejne nekoupis. Neustale zde jen vyzdvihujes "stare dobre" vykopavky, protoze nejsi schopen najit si moderni soucastky s mnohem lepsimi parametry. I kdejaka cina bude lepsi nez tohle harampadi. Na strankach onsemi jsou oznaceny jako obsolete, vis co to znamena?
https://www.onsemi.com/products/discret ... ors/mpsa56

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#17 Příspěvek od sinclair »

To je pro mě překvapení, protože ještě v půli loňského roku byly v hlavním výpisu Active.
Potřebuju vývodový tranzistory TO92 EBC, který umí 80V/0,5A/0,6W/100MHz a dokážou svoji práci dělat dlouhodobě.
Tak mi něco moderního, v tomto provedení a se stejnými, či lepšími parametry doporuč, když máme henten pokrok.

Sám používám už pátým rokem LED žárovky od Skylighting, všecky typy s plnou spokojeností.
Konkrétně:
E27/8W typu A60-2708C, E14/6W typu R50-1406C, k tomu u dcerky nějakých 12ks 5W typu GU10-105100C.
Všecky ty vypsaný typy od Skylighting mají uvnitř mohutný chladiče /jsou vidět žábrami nad závitem/, nemá to žádný srážecí kondy, ale chlazený měniče, s uchem přímo u žárovky jsou lehce slyšet, po 0,5m už ne.

Můžu tu firmu, teda pokud ještě existuje, s čistým svědomím komukoliv doporučit. Ze zhruba 12ks + 7ks + 12ks od každého uvedeného typu, zatím všecky do jedné fungují.
Běží už 4 měsíc pátého roku, takže za mě je v tomto počtu Skylighting plná spokojenost.
Přitom je mi ale celkem jedno, kde a kdo je vyrobil. Dal jsem na doporučení dobrého elektroúdržbáře z velkého lázeňského hotelu Palace, který jich instaloval tisíce, všemožných typů.
On zase dostal tip od svého kolegy z jiného baráku, když se tady ty zdroje objevily - jednu novou E27 rozkuchal.
Zajímavé je, že na krabičkách není klasické Made in China, ale Made in P.R.C. Sám distributor Skylightingu je myslím Itálie.
Není to "nečína", ale vypadá to zatím, že je to slušná čína. Stálo by za to zjistit, jaký čipy v tom používají.

Naopak se mi vůbec neosvědčily 7W "značkové" Philipsy A60-7W-E27-FR, které jsem měl jen 3ks, do roku a půl byly všecky v řiti.
Napřed byly dvoj-trojbliky po zapnutí, pak asi desetisekundová strobodiskotéka a šly v rozmezí tří měsíců všecky ven.
Totéž jsou všechny výrobky Profilite s paticemi GU5,3, GU10 i E27.
Ještě horší hnus jsou výrobky Trixline a Emos.
Bez chlazení, mizerný kondenzátory uvnitř, proudově přetěžované a téměř nechlazené čipy.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#18 Příspěvek od sinclair »

Abychom si dobře rozuměli:
Mně je úplně jedno, jestli nějaký konkrétní polovodič vyrobili v Malajsii, v Mexiku, nebo na Taiwanu.
Pro mě je podstatný, že je na balení toho polovodiče podepsán konkrétní, v mém případě dlouhodobě renomovaný výrobce, na jehož výrobky bylo a je spolehnutí.
V neposlední řadě také to, že mi výrobek prodá prodejce, který byl touto renomovanou firmou k prodeji autorizován.
Nic víc ke štěstí nepotřebuju.
Přílohy
AD812 orig box.jpg

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#19 Příspěvek od danhard »

2N5551, KC639 nevyhovuje ?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#20 Příspěvek od sinclair »

Ale jistěže by /po otočení i KC/ vyhověly.

Jenže - to jsou podle termit256 všecko starý, neperspektivní záprtky, vykopávky a harampádí, víš?
On totiž umí vybrat modernější čínskou náhradu, čehož já nejsem schopen, no tak na tu modernu z číny čekám.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#21 Příspěvek od PeteBurns »

Tak oni sa tie moderné súčiastky skôr sústredia na mosfety a SiC technológie, než staré bipoláry...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#22 Příspěvek od sinclair »

V pořádku.
Já ale potřebuju moderní čínský náhrady za staré bipoláry MPSA06/MPSA56/MPSA18.
Na místě té MPSA18, byla sice původně Motorola MPSA09, ale tyhle dva typy jsou vzájemně téměř zaměnitelné.
Potřebuju vyhledat běžně koupitelnou, spolehlivou čínskou náhradu za ty dva první typy. Nejsem toho schopnej, tak potřebuju pomoc frajera, co to umí.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#23 Příspěvek od Mysteri »

GeXeS píše:Aha, takže Osram ...
Pred dvoma dňami som kúpil OSRAM, údaje z krabičky: LED STAR CLASSIC A 75. 10W. Výrobca: LEDVANCE GmbH, Augsburg, Germany, Made in China. 3,99€. Musím jedine dúfať, že výrobca z nemeckého Augsburgu si ustriehol svoju prácu v PRCu..... Mimochodom, pred dvoma rokmi som v akcii kúpil v Kaufle 8 LED no name BELLALUX, 8.5W 1,49€/kus, po 1,5 roku jedna zdochla, preto som kupoval ten OSRAM za 3,99€ a dnes na tej krabičke BELLALUXu vidím: Výrobca:LEDVANCE GmbH, Augsburg, Germany, Made in China..... :roll: :twisted: :twisted: :twisted: 🤐!!!! Teraz nech mi to niekto vysvetlí..... :twisted:

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#24 Příspěvek od GeXeS »

Osram vyrábí (soudě podle toho výše uvedeného seznamu) část zboží v Číně a část mimo Čínu, tak proto jsem ho zmínil. Jinak to bude holt o obrovských rezervách mezi výrobními náklady a marží. A není to poprvé, co člověk v obchodě koupí totožné zboží s jinou "samolepkou" za diametrálně odlišnou cenu.

ad PeteBurns: Jasně že si myslím, že Čínu bojkotem jejich výrobků poškodím. Někdo začít musí. Zjevně se to nechalo zajít moc daleko, když tady vznikl monopol. V potravinách si taky vyberu to, co nevyrábí Babišův koncern.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#25 Příspěvek od Milan_F »

sinclair píše:Sám používám už pátým rokem LED žárovky od Skylighting, všecky typy s plnou spokojeností.
On ten Skylighting taky nebude žádný zázrak. Přežijí naplánovaný počet motohodin a šlus. Ono se není čemu divit. Tomu měniči uvnitř se musí zdát o čertech. Mám tu stmívatelnou A60-2712C-DIMM a po dvou letech, dvou měsících a dvou dnech zhasla. Mám jí v lampičce, takže dosti používaná. Ostatní obyčejný (10-12-15W) kupodivu drží. V provozu plus mínus dva roky, spíš víc. Ale zase se s nima tolik nesvítí.
U nás v práci ve skladu je už přestaly prodávat, že prej Italové začali šetřit na hliníku. Co je na tom pravdy, kdo ví.

Na fotkách jsou střeva tý smívatelný. Nafučenný kondy vyměněny a jede se zase dál. Největší problém je sehnat kondy co se vlezou. Z běžně prodávanýho sortimentu je všechno velký.
Přílohy
IMG_20201114_203423.jpg
IMG_20201114_190302.jpg
Naposledy upravil(a) Milan_F dne 02 kvě 2021, 07:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#26 Příspěvek od sinclair »

Však já taky nikde nepíšu, že je Skylighting univerzální zázrak, ale že mně osobně, se vyjmenované typy zatím osvědčují a jsem s nimi spokojen.
U mne jde o podstatně nižší příkony na kus, nestmívatelné, tedy nejspíše i elektricky jednodušší typy.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#27 Příspěvek od Cust »

Sháníš něco co se nevyrábí, takže výrobu zastupuje někdo kdo to neumí stejně dobře jak Phlips, OnSemi, či kdo a ty jsi ještě stěžuješ. Výrobce položil výrobu protože se nevyplatila. Někdo jiný ji zastupuje, řekni mu díky, když to nevyhovuje nekupuj. Osobně když vyrábím zařízení, tak nepoužívám součástky na konci produkční životnosti. Pokud je to na opravy historických zařízení, není proč si stěžovat - je to stejné ve všech oborech a období - pouze druhovýroba.

Uživatelský avatar
kiklhorn
Příspěvky: 58
Registrován: 05 čer 2021, 02:00

#28 Příspěvek od kiklhorn »

sinclair píše: Potřebuju vývodový tranzistory TO92 EBC, který umí 80V/0,5A/0,6W/100MHz a dokážou svoji práci dělat dlouhodobě.
Tak mi něco moderního, v tomto provedení a se stejnými, či lepšími parametry doporuč, když máme henten pokrok.
No jo, to je trochu oxymoron - moderního s drátovými vývody.
Ale co třeba ZTX653

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od robo »

Hledal jsem stmívatelnou nad pracovní stůl. Tak za měsíc ji budu mít v provozu dva roky. Nesvítí furt na max, ale svítí dost hodin pomalu denně a nemrká což se u jiných "taky" dimmer na českém trhu říci nedalo. Ani sem nic podobného na trhu nenašel. Když dám max tak je to dost slušný světlo, moje oči už potřebujou na práci víc luxu. Mám tu 18W verzi. A co že je z číny. Nač si komplikovat dnes už tak komplikovaný život sháněném něčeho no čajna. Já za přesunutí výroby do Číny/ nenažranost firem zaplatit evropské zaměstnance/ nemohu. Ale svítit si nad prac. stolem musím.
https://www.aliexpress.com/item/3286588 ... 4c4dkECPRO
Přílohy
06-12-2021_00151.jpg

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“