Vymena IO na desce

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od Zaky »

Dá se ledacos, v podstatě je to o tom, co je popsáno výše. Není to metoda vhodná pro začátečníka, protože potřebuje ten správný grif a když se podíváš v tom videu na plošku vlevo nahoře u posledního IO, tak tu plošku poškodil. Pokud chce někdo trochu na úrovni pájet SMD, tak to chce investovat do horkovzduchu, není to nijak drahé. Nástavce si lze vyrobit z plechu, nekupoval jsem kromě základního příslušenství, co bylo u horkovzdušky žádný, výroba je snadná, na nějaké velké přesnosti vůbec nezáleží. A taky je opravdu dobré si pořídit mikroskop, dokud jsem dobře viděl, tak jsem dělal dlouhé roky bez něj, ale s mikroskopem je to úplně jiná práce.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#17 Příspěvek od ZVUK2000 »

Než to začít poprvé, je lepší to vyzkoušet na starých deskách. Až bude mít člověk grif tak se pustit do opravy.

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#18 Příspěvek od Spiral »

zaky
Souhlas, ploška u posledního IC, ale pokud bude nouze nejvyšší a polní podmínky ...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od Zaky »

Kdybych musel, tak bych metodu použil, ale pokud by to šlo, tak bych použil spodní předehřev, v "polních" podmínkách spodní předehřev zajistí třeba plotýnka vařiče, nebo žehlička. Tím bude stačit menší množství dodaného tepla od páječky. A taky by u toho čtvercového pouzdra pomohlo použít silnější drát, kvůli lepšímu vedení tepla.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od elnovy »

Zdravím , dle mého by bylo vhodné sem dát fotku desky se smd součastkami a taky sem napsat jak jsi přišel na to že obvod je KO ???
Když chceš kompletni radu jak na to :?:
el.návrhář HW a SW a DPS

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“