Tak už nám zase něco zařízli

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

dobrman píše: a mají i kys. do aku
Dobrmane, to je sice hezký, ale všude jen osobní odběr a zrovna Fichema je ode mě asi 380 km tam a zpět a celej den v řiti. Proto se čílím, když dřív stačilo kilák do krámu pro oboje.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od forbidden »

Problém bych v tom neviděl, oproti ŽL se dá sehnat furt dost věcí.
S akumulátorovkou jsem si hrál už jako děcko, zas tak silný to není. Mám tu sírovku koncentrovanou a té se i bojím. Tam už moc neplatí ta poučka o ředění, ta se vaří, i když ji liju do vody. Musí se opatrně. :D

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#18 Příspěvek od dobrman »

Celeron píše:......to je sice hezký, ale všude jen osobní odběr a zrovna Fichema je ode mě asi 380 km tam a zpět a celej den v řiti. ....
Jo, pardon, překouknul jsem, že to máš dost z ruky ...

já z Fichemy beru věci co jdou posílat (monopropylenglykol, glycerin, louh, isopropanol a pod)
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jjilek »

Ono to je buď strach nebo alibizmus. A zmrzačených přibývá, jak si mladí myslí, že všechno je jen politika a tak to také berou.
Loni se mně kolega ptal, co asi s 5 ml rtuti, kterou doma našel. Výkupna je daleko a tak se zeptal úřadů. Vzápětí přijeli hasiči v atomkeckách.
Je to sice nenápadné prevítstvo, ale jen při správné manipulaci bezpečné. Kyselina sírová podobně. Hydroxyd sodný také volně nekoupíš, musíš si koupit krtka nebo čistič odpadů. Co na tom, že je to totéž. A kolik z nás má doma vhodné nářadíčko na ředění kyseliny sírové (o zkušenosti nemluvím)?
To je podobné jak s elektrickými rozvody. Také to smí dělat jen někdo. Podle toho i na koupi jističe bude časem třeba živnosťák.
Je to úplně stejné, jako kolem Covidu. Kolik kolegů tady na fóru do toho "zasvěceně" mluví a posuzuje co je špatně a dobře.
Naposledy upravil(a) jjilek dne 10 čer 2021, 18:22, celkem upraveno 1 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Celeron píše: Možná jsi ho koupil vloni, to ten jeden papír navíc stačil.
Tak dej odkaz kde v maloobchodě tu třicítku aktuálně koupím!
Je to cca mesic co jsem to kupoval v nejake dire kousek od Kladna. Stacilo ICO a podepsat papir. Zadny problem s tim nedelali, byl to takovy modry 10l kanystr.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od jjilek »

forbidden píše: už moc neplatí ta poučka o ředění, ta se vaří, i když ji liju do vody. Musí se opatrně. :D
Ale platí, ale lít nebo přilévat tenkým proudem za neustálého míchání není totéž. A v každém případě se štítem a v gumových rukavicích. Občas se ruka může zatřepat.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#22 Příspěvek od dobrman »

jjilek píše:......Hydroxyd sodný také volně nekoupíš, musíš si koupit krtka nebo čistič odpadů......
zrovna ten z Fichemy beru, posílají to bez problému
https://fichema.cz/hydroxid-sodn--louh- ... 20041.html
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#23 Příspěvek od serviceman »

Hydroxid sodný je často volně v akci v Tescu i jinde. Teď právě v Tescu kilo za 70Kč.
Naposledy upravil(a) serviceman dne 10 čer 2021, 19:13, celkem upraveno 1 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

Já ho kupuji normálně.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od forbidden »

jjilek píše:
forbidden píše: už moc neplatí ta poučka o ředění, ta se vaří, i když ji liju do vody. Musí se opatrně. :D
Ale platí, ale lít nebo přilévat tenkým proudem za neustálého míchání není totéž. A v každém případě se štítem a v gumových rukavicích. Občas se ruka může zatřepat.
Já vím, myslel jsem to tak, aby někdo nenabyl falešnej pocit bezpečí a nenalil půl flašky do kýblu vody zaráz. Mám obličejovej štít i speciální rukavky Solvex 37-676.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#26 Příspěvek od Kremik »

Vy jste se někdy poleptali akumulátorovkou? Mi se to nepodařilo. Jen když jsem ji měl déle na ruce, začala trochu štípat. Po umytí ani flíček.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od forbidden »

Ne, ani solnou 31 %. Jen to trochu pálí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#28 Příspěvek od Celeron »

To "dejmavka" je na ručičce krapet větší problém. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
petr-p10
Příspěvky: 103
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#29 Příspěvek od petr-p10 »

kdo bude doma míchat nějaké prskavky naši zákonodárci jsou mimo realitu podívejte na aukro co se dá legálně !!!!! koupit v střené zbraně do roku 1890 zbraně kat.D.= VOLNĚ PRODEJNÉ od 18 let jsou tam plně funkční brokovnice, pušky, vojenské pušky velice přesné,revolvery, adalší puze třeba zvolit ráži pro kterou se dá sehnat střelivo které se běžně používá v dnešní době ale někteří prodejci ke zbraním nabízí patřičné střelivo dle přání kupujícího takže stačí přihodit zaplatit a poštou vám přijde třeba přesná vojenská puška v běžné ráži 8*57JS ta složí i slona dostřel 5Km,
je jich tam stále dost a je o ně obrovský zájem protože není třeba mít zbrojní prukaz ,a oni řeší peroxid a kyselinu do baterky.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#30 Příspěvek od Nakadah »

Tak ještě že mám pár 0,5l flašek doma. Hádám teď už nebudou AGM baterky třeba od Yuasy chodit suché nenalité s ampulí kyseliny.

Je to stejná pakárna jako zákaz volného prodeje čehokoliv s více než 4% obsahem boraxu. A to se najednou fotografové divili, proč jednu dobu nešla sehnat určitá fotografická vývojka (borax v jejím složení sloužil jako pufr pro stabilizaci zásaditého prostředí).

I když nakonec, chemo co potřebuju pro foto kupuju přes někoho kdo má IČO a navíc doktor, takže v podstatě není problém s ničím.

Je to jen šaškárna, tyhle omezení, regulace a registrovaný prodej.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“