KValitny zosilnovac a parametre

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#16 Příspěvek od rezis »

Tak to chce neco lepsiho nez obycejny zesilovac. S tim uz diru do sveta neudelas. Chtelo by to alespon nejakou tridu H, H+ nebo D at to stoji za to.tedy pokud to nedelas jen abys u nekoho rektalne horolezcil.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Sendyx »

Já nevím, co má být podnětného na SOČ ve stylu "najdu plánek a podle toho cosi postavím" ? K čemu to je ?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#18 Příspěvek od rezis »

Sendyx píše:Já nevím, co má být podnětného na SOČ ve stylu "najdu plánek a podle toho cosi postavím" ? K čemu to je ?
Mám takový pocit že dnes kdybys dal Splitovi ale i jinym tranzistor tak se budou koukat k cemu to je a jak to funguje. Dnes nikdo nepremysli proc ta vec funguje ci nefunguje. Viz dotazy vyměnil jsem skoro vše a nejede to. Za to může ale myslím doba a bude hůř. Dnes všichni umi napsat program ale jsem zvedav kkdo bude za 10let delat tu "mechaniku" bez ktere jim program bude k nicemu. Ještě to poupravim. Neni to mysleno proti splitovi. Je to ma uvaha
Naposledy upravil(a) rezis dne 16 pro 2006, 18:18, celkem upraveno 1 x.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

To není doba, ale asi něco jiného.
Nedávno jsem zažil borce s kravatou a sakem, který půl dne seděl u netu a sháněl datový Dsub 25/Dsub 25 v křížovém zapojení, nebo konverzní křížovou koncovku, protože objednal ten v přímém zapojení a křížový nikde nebyl... nakonec se kolega naštval, sundal jednu krytku a těch pár drátů k úžasu IT manažera přepájel.

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#20 Příspěvek od Split »

Tak aby bolo jasne.Chodi, na SPS Elektrotechnicku.Viem co je tranzistor aj jeho zakladne zapojenia.Skuste sa nejakeho SOC-kara spytat odkial ma schemu.Myslite si ze ludia maju cas si vyrabat schemu?Terajsi stvrtak aj s profakom museli v tej scheme na zdroj v hw.cz s digit. voltmetrom vela toho opravovat aby isiel.Takze bud mi viete poradit alebo tu mienite polemizovat o tom ze co maju robit SOC-kari alebo nie.
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Mohl bys mi objasnit, k čemu je dnes vlastně SOČ dobrá ?

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#22 Příspěvek od Split »

Velmi jednoduche.Ak si obhajis SOC nemusis robit prakticku skusku z merani elektronickych suciastok.Vacsinou sa pri SOC-ke naucis konstruovat veci lepsie ako na praxi.
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

Kvalitní zesilovač nemůže mít kvalitní parametry bez ohledu na výkon. Výkon je nutný kvalitativní parametr, aby zesilovač pomocí reproduktorů o nějaké citlivosti vytvořil nějaký akustický tlak. (Když se bavíme o zesilovači ve smyslu audio zesilovač, sloužící k zesilování reálného audiosignálu pro účely reálného poslechu). Z dynamiky hudební nahrávky, fyziologických vlastností sluchu, vlastností elektroakustického měniče a vlastností poslechového místa vyplyne určitý ne zrovna zanedbatelný potřebný výkon.
Jaké parametry by měla mít kvalitní SOČ,aby měla šanci na dobré ohodnocení?

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#24 Příspěvek od Split »

no tak neviem.Mne vravel profak ze ten ktory som tu uverejnil ako prvy ze by mohol byt SOC.Ale ked tuto pani inzinieri vravia ze je to srot tak potom neviem...
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

Jako SOČ by mohl být klidně i dvoutranzistorový jednostupňový Death of ZEN od Passe, když jeho filozofii prodáš jako hlavní námět SOČ. (Neznamená to, že s ní musíš vnitřně souhlasit) Nevidím důvod, proč ne. Z toho hlediska přece žádný zesilovač není ani vhodný ani nevhodný. Stačí jen sesbírat argumenty proč právě tenhle a pro jaké účely a pak si ty argumenty pevně obhájit. Což je možná hodnotnější než vzít nějaké tuctové schéma a horko těžko ho okopčit aniž vím proč vlastně.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#26 Příspěvek od Sendyx »

Jo, když se sesbírají vhodné argumenty, dá se obhájit i postoje pradědečka, Čekisty a posléze příslušníka NSDAP, žejo :D

Já nevím, jako SOČ bych si třeba představoval něco takového, jako sestavit třeba jednoduché tradované zapojení, a provést k němu kupu měření a tak ukázat, co ten paskvil se 3 trandy umí.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#27 Příspěvek od Crifodo »

proč chodit až k čekistovi, stačí se podívat na jisté současné mezistranické korouhvičky :D
Paskvil se dá sestavit se třemi trandy jako s pětačtyřiceti... ba dokonce i tomu měření se dá vyhnout poukázáním na psychoakustické aspekty vnímání výrobku, i když na SPEŠ už by to byla docela ekvilibristika :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#28 Příspěvek od Sendyx »

Já myslel, že by přínos SOČ mohlo být třeba prozkoumat něco, co se traduje... proč si někdo nedá třeba práci pořádně ověřit paměťový jev u NiCd, nebo životnost RAM článků apod. ?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#29 Příspěvek od Radix »

Možná někdo vzpomenete, jaká byla sláva se zesilovačem Texan a jak se to potom vyvíjelo.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#30 Příspěvek od Sendyx »

Ano, hezký příklad.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“