R.I.P. telefonní budky v ČR.

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#16 Příspěvek od ZVUK2000 »

konosuke píše:Problém "co s nima"
Tak jak ve městech také mizí veřejné WC mohly se předělat na "kadibudky" :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#17 Příspěvek od konosuke »

možnosti je víc
po malé přestavbě prodejní automat cigaret, respirátorů, jízdenek MHD, kondomů, baterek, SIM karet
no co jenom chcete potřebujete
Přílohy
aquaphone.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#18 Příspěvek od Yarda1 »

Měl jsem telefonní kartu, pak jsem si pořídil první mobil, tu rozpoužívanou telefonní kartu jsem nosil s sebou pro případ "co kdyby náhodou". Pak se změnil provozovatel těch budek, staré karty chtěli bez náhrady zrušit, ale po protestech bylo možné neprovolané peníze převést na nové karty a doplatit zbylé peníze, aby se celková částka rovnala té částce na nové kartě. Tak jsem to udělal, ale nevšimnul jsem si, že na nové kartě bylo drobným písmem napsáno, že ta nová karta na rozdíl od té staré má omezenou platnost a dost krátkou.

BTW: Nevím jak teď, ale když jsem si někdy vyšlápl na procházku kolem Jáchymova, tak i v obydlených oblastech mi na mobilu občas vyskočilo hlášení "Jen tísňová volání".
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#19 Příspěvek od konosuke »

protože jsme blbý národ co si všecko nechá líbit, v civilizaci se lidé soudí
o daleko větší cipoviny a často spor vyhrajou...tu jde o princip
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#20 Příspěvek od SMITH »

O telefonnej budke je aj dobrý film :-D
https://www.csfd.cz/film/8227-telefonni-budka/prehled/
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Yarda1 píše:...Nevím jak teď, ale když jsem si někdy vyšlápl na procházku kolem Jáchymova, tak i v obydlených oblastech mi na mobilu občas vyskočilo hlášení "Jen tísňová volání".
Kupodivu i v takovych podminkach je lidsky organismus schopen prezit...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

To mám podobnou zkušenost - když se pohybuju v pohraničních oblastech, často mi naskakuje roaming - ať už nějaká polská síť v případě králicka, rokytnicka nebo náchodska, nebo v případě západních Čech síť bavorská. A to v tý chvíli nejsem půl kiláku "od čáry", ale třeba taky 10-12 kiláků od nejbližšího bodu sousedního státu. Halt jim to "přezařování" nevychází vždycky tak, jak slibujou, protože teoretickej návrh ozařovacích diagramů buňkovejch antén se ne vždycky shoduje s výslednou realitou po umístění antén do terénu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#23 Příspěvek od kevin_mitnick »

Kdyz byli v New Orleansu v roce 2005 zaplavy, obletel svet mimo jine i zaber muze ktery po pas ve vode telefonoval z budky na ulici. Pry pocelou dobu slo volat nouzove linky a zachranare. U nas by se par hodin po vypadku elektriny odporouceli veze mobilnich operatoru a co pak??

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#24 Příspěvek od mihal »

Blbé je, že ani pevná linka nieje už taká pevná. Po poslednom navýšení kvality služieb od jediného operátora pevných liniek v SR je telefón pripojený v modeme, pri výpadku napájania spolu s internetom zdochne aj telefón. Nerobím si ilúzie ako sa reoptimalizovali linky i tam kde zákazník nechcel dsl a pri niekoľkohodinovom plošnom výpadku sa dovolám len suseda oknom. Je to skutočne ukazovateľ stupňa technickej vyspelosti .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Aj vo firme nam 4 linky zrusili. Na jednu dali DSL router s VoIP. A zvysne 3 asi predali dalsim zaujemcom o DSL. Nahodne to vypadava - na routeri blika LED telefonu a neda sa nikam dovolat...

Internetove linky mame dve opticke, samozrejme od inych poskytovatelov. Od nich sme mali tiez. Doniesli obrovsky Cisco router, ktory sa nikam nezmestil, tak bol rok pod stolom. Potom sa linka zrusila a router tam bol odpojeny este niekolko rokov, kym sa uracili si ho zobrat...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Hubert_79 »

Yarda1 píše:
BTW: Nevím jak teď, ale když jsem si někdy vyšlápl na procházku kolem Jáchymova, tak i v obydlených oblastech mi na mobilu občas vyskočilo hlášení "Jen tísňová volání".
Stává se to i nyní. Je to tím, že v dané oblasti má signál jiný ze třech operátorů. Takže když máš třeba O2 a telefon "chytí" Vodafone, tak máš možnost jen tísňových volání. Když nechytí nic, tak se tam ani tohle nepíše.
A jak správně píše termit, i v takových podmínkách jde přežít.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#27 Příspěvek od EKKAR »

Ale prd a houby s voctem - už asi 5 let platí mezi našima triumvirátníkama dohoda, že v místech, kam některej z nich "nesvítí" mu jinej "půjčuje" svoje věže, aby nemuseli stavět v jedný lokalitě každej operátor svoji věž zvlášť. Takže pokud dojde ve vnitrozemí k situaci "Jen nouzová volání" na displeji, jde o výpadek příslušný buňky, která přešla do nouzovýho režimu a aby zajistila krizovou konektivitu po co nejdelší dobu, poskytuje jen tuhle službu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Hubert_79 »

Jakej zase nouzovej režim? Co to zase žvaníš za nesmysly?
Dohoda je, ale jen mezi O2 a T-Mobile a to ještě o tom, že si sdílí postavené vysílače. Žádný cokoli na způsob "vnitrostátního roamingu" u nás není a nebylo.
Pokud někde je věž šířící signál operátora "A", tak "B" a "C" mají smolíka. Lze realizovat jen nouzové volání.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#29 Příspěvek od Osmdesat »

Ten článek na novinkách slouží akorát jako PR firmy ó dva, aby mohla kvákat o tom, jaké máme super pokrytí mobilovým signálem.
Je vtipné, jak je Ó dva promptně odstranilo, když už je přestalo muset provozovat. V některých věcech je česko rychlejší než "západ", ale jen v těch, kde jde o to, něco zlikvidovat.
A prodat na aukru historickou telefonní budku, to může jen prasácká česká firma. Ve vyspělém státě by byla předmětem památkové ochrany.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#30 Příspěvek od termit256 »

Dej pokoj s pojebanyma pamatkarema. Ta pakaz zvani do uplne vseho ty sve nesmysly. Jeste aby zakazovali sesrotovat ty plechovo plastove rezave hruzy polepene reklamou a posprejovane, ktere jen hyzdily vsechno kde byly. Jsi normalni?

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“