Klonování os win 10 na nový SSD disk

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Od te doby co google pozaduje me telefonni cislo jsem ucty u nich zrusil.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#17 Příspěvek od matahari »

Tak se pochlub o jaký ovladač na čínském webu šlo? To že stále řešíš desktop, neznamená, že jiný ho řeší také.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Byl to driver k nekteremu z techto chipu, uz nevim ktery, musel jsem jich vyzkouset vic nez jsem prisel na to se kterym to jede.
http://www.wch-ic.com/downloads/category/30.html
S desktopem to nema nic spolecneho.
Mam pocit ze zijes v nejakem idealizovanem svete tvorenem marketingovymi materialy microsoftu :-)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od robo »

Pravě kvůli ovladačům, ser. číslum k legalně nakoupeným aplikacím, kde to majitel stolního pc vůbec má, nastavení ovladačů pro hw okolo se přikláním ke klonování. Když jsem naposled dělal na noťasu nové win 10 tak se všechny ovladače nainstalovali sami, Dokoce u grafiky jsem měl ovladač od nvidie a ne nějaky universal od ms. Ale to byl můj noťas který znám.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#20 Příspěvek od matahari »

V offline balíku to všechno je, takže otázka minut, ne hodin při hledání na čínských webech.

Kód: Vybrat vše

340\
341\
365\
367\
375\
432\
CH35X\
CH38X\
IRDA\
PORTS\
SERIAL\
USB11\
USB20\
USBIOX\

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Hubert_79 »

Dělal jsem čistou instalaci na poměrně diluviální komp a proběhlo to nad očekávání dobře, žádné ojeby s ovladači, nic.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#22 Příspěvek od matahari »

... a pak přijdeš tady a dozvíš se, že Microsoft to s jeho marketingovými materiály neumí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od termit256 »

Toto byl asi 3 nebo 4 ovladac ktery jsem nasel pro tuto serii chipu ktery s tim fungoval (dela se spousta cinskych kopii a ja netusim ktery je v kabelu). V nejakych balicich byvaji predevsim viry :-) Jestli tam je zrovna to co potrebuju je spis jen dilem nahody a da vic prace stahovat vsemozne baliky s balastem nez najit to co opravdu potrebuju.

Nebo dalsi priklad ktery je celkem hororovy. Soft k logickemu analyzatoru. Mam koupene desitky analyzatoru sbernic ktere musim instalovat a nastavovat po jednom. Prace na cele odpoledne. Proste pokud je mozne disk naklonovat, je to jednoznacne jednodussi volba. V tomhle ti zadnej tvuj balik nepomuze ani teoreticky.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#24 Příspěvek od matahari »

Jasně, o tom že jdou .inf soubory editovat podle VID&PID jsi asi neslyšel, ty musíš hodiny hledat ovladače, ve kterých ten .inf někdo editoval místo tebe.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

Jasne, takze je jednoduchsi postahovat nejake baliky plne sracek ktere nefunguji, hledat VID&PID a editovat .inf, vse se naucit a nastudovat a to vse s nejistym vysledkem, nez proste na par kliknuti vse naklonovat :-)
Toto byl jen jeden jediny priklad, podobnych veci jsou hromady.
Napriklad konkretne ten kabel jsem potreboval k GSM brane (ceske vyroby) ke ktere se musi opet najit a nainstalovat spravnou verzi softu kterym se konfiguruje a nejspis taky nejaky ovladac. Takze zase stahovat vsemozne balicky a doufat :-)
Naposledy upravil(a) termit256 dne 22 čer 2021, 21:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#26 Příspěvek od matahari »

Tak napiš VID&PID toho tvého kabelu a verzi .sys souboru, co ti funguje, já se ze srandy podívám do offline balíku.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Hubert_79 »

Tohle je ale spíš chyba/blbost výrobce toho zařízení... Že není schopen dodat funkční soft.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

matahari píše:Jasnì, o tom že jdou .inf soubory editovat podle VID&PID jsi asi neslyšel, ty musíš hodiny hledat ovladaèe, ve kterých ten .inf nìkdo editoval místo tebe.
To funguje len v 32-bitovych Windows, kde to nie je podpisane...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#29 Příspěvek od termit256 »

matahari píše:Tak napiš VID&PID toho tvého kabelu a verzi .sys souboru, co ti funguje, já se ze srandy podívám do offline balíku.
Kabel je prilepeny isolepou nekde v rozvadeci s tou GSM branou. Toto byl jen jeden priklad z mnoha. Dalsi typicky problem je s cinskymi kopiemi FTDI ktere s originalnim ovladacem taky nefunguji, kdyz uz jsme u tech kabelu.

Proste pokud si disk naklonuju, mam jistotu ze na par kliknuti bude vsechno fachat a nebudu muset nic hledat, zkoumat, zkouset, editovat, nastavovat atd...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#30 Příspěvek od termit256 »

Hubert_79 píše:Tohle je ale spíš chyba/blbost výrobce toho zařízení... Že není schopen dodat funkční soft.
Ono se to nakonec vetsinou nejak rozchodi, jen to chvili trva. I kdyz vyrobce popise v manualu jak, musim se jim stejne vzdy prokousat a najit to tam.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“