Superbaterie?

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od Stribrnak »


Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Pol megawatu z uholnej elektrarne na nabijanie jedneho auta...

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od Stribrnak »

rnbw píše:Pol megawatu z uholnej elektrarne na nabijanie jedneho auta...
Nějací akademici spočítali, že pokud bychom v 2035 svičli na full EV budeme potřebovat 9 Temelínů. No ještě bych to přepočítal.

Stribrnak

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#19 Příspěvek od MiraSt »

Nové zprávy ohledně HE3DA. Zde. Možna jste četli. Ale je dobré dále sledovat co se z toho vyvine.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#20 Příspěvek od MiraSt »

Tak po roce je Dakar tu. A co je nového na poli HE3DA? Loprais už nemá na kamionu reklamu. Nikde jsem ji nenašel. Článek co mělo být, pro oživení tu. Ale závod je teprve v začátku tak se možná ještě něco dovíme. A Audi se už představilo....
Přílohy
Dakar 2022.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#21 Příspěvek od ok1hga »

super baterie ?
Firma Phinergy předpokládá komerční nasazení svého systému v roce 2017. V budoucnu bude také možné nahradit hliník zinkem, jehož použití nebude v rámci baterie jednorázové.
6. duben 2013
. . . je rok 2022, viděli jste někdo, že by to už jezdilo ???

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Hape »

Další článek o bateriích HE3DA
Mimo jiné se v něm píše, "V letošním roce se v továrně již podařilo zahájit ustálenou sériovou výrobu na velkokapacitní lince, přičemž výroba se každý měsíc zvyšuje." a taky "Továrnu Magna Energy ­Stora­ge jsem osobně navštívil a viděl ji v provozu. Z prohlídky jsem měl velmi dobrý dojem... ...říká poslanec Martin Kolovratník."
Tak že by nakonec opravdu začali něco vyrábět?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od workhard »

Takový velký modrý baterky, do auta to asi nebude, ale jako domácí úložiště to nevypadá zle.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od RayeR »

Byl jsem se vcera podivat na vystave Smart Energy Forum. Uz jsem myslel, jesi ta HE3DA po tech soudech nezkrachovala, ale byli tam, venku ukazovali mobilni nabijecku na eauta a meli tam svuj stanek s baterkama. Co jsem se ptal, tak jednotlivcum nemaji zajem baterky prodavat, prodavaji jen cele powerboxy, pry 95% jde na export. Tady par fotek:
http://rayer.g6.cz/photo/photogal.php?p ... by%20RayeR

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“