(ne)kontaktni pole

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#16 Příspěvek od samec »

PotPalo píše:Že sú niektoré piny tvarované do okrúhla na nábežnej hrane je zaujímavé, ale zapojiť by to malo ísť aj keby neboli.
Nejde to, lebo jak sú na konci rozšírené tie krídielka, tak už to v drážkach opiera o steny a viac sa tie kontakty neroztvoria. Šírka tých krídielok je 1,4mm. Mám tu aj iné kontaktné pole, to má kontakty bez toho zaoblenia v streda a šírka krídielok je 1,2mm. Navyše sa drážky v tomto nepodarku zúžujú, takže je tam ešte menej miesta.

Poskladám to naspäť a skúsim tie kontakty roztiahnúť špendlíkom. Ak to nepäjde, tak to poletí do koša.

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od eleferner »

Ja jsem pred par lety na netu nasel prakticky test asi 20 ruznych kontaktnich poli a pak jsem si nakoupil viteze. Jsou fakt super, ale pravda, za 2 dolace z Aliku to nebylo:

https://www.tme.eu/cz/details/wbu-204/u ... nterprise/

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od pocitujlasku »

samec píše:odspájkovávať integrované obvody, alebo ich zahadzovať ako spotrebované, mi nepríde veľmi efektívne.
a preto existuje zazrak zvany patica. ten napajkujes a az potom osadis IO.
a vacsina z nich je taka, ze pri odspajkovani vies vytahovat jednotlive piny. alebo si patice nechas na plosaku a vyuzijes pri nejakom dalsom zapojeni
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem vždycky používal nevrtaný měděný jednostranný univerzály a na ně jsem dával IO do patic. Patice stojí dnešní korunu či dvě. Už tenkrát jsem je kupoval po stovkách. To není jak za socializmu, kdy ty zlacený potvory stály 20Kčs, což byl slušnej balík.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“