Televize LG a Panasonic po blesku

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od otakarv »

Lubanec píše:Myslím,že tuto funkční desku mám doma
Proč mi neodpovídáš na email co jsem Ti poslal v neděli 19. 12. 15:23h? Nějak jsi se odmlčel, máš vůbec ten mainboard nebo jen tak blafuješ?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od otakarv »

Stále sháním mainboard do této televize. Napadla mě také myšlenka že koupím procesor LGE2136 na Aliexpress a dám jej vyměnit ale je tu zase riziko zvané "číňan fake".
Chtěl bych se zde zeptat zkušenějších jestli jdou vzájemně zaměnit EAX66453204(1.1) s EAX66453203(1.0), ta druhá deska neobsahuje satelitní tuner což by mi až tak nevadilo, důležité je aby byla navzájem kompatibilní.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od fogovic »

otakarv píše:Stále sháním mainboard do této televize. Napadla mě také myšlenka že koupím procesor LGE2136 na Aliexpress a dám jej vyměnit ale je tu zase riziko zvané "číňan fake".
jo super napad .. a naparuje ti to kto ? procesor neni jako bedynka brambor.. vymenis a jede se dal :D
Chtěl bych se zde zeptat zkušenějších jestli jdou vzájemně zaměnit EAX66453204(1.1) s EAX66453203(1.0), ta druhá deska neobsahuje satelitní tuner což by mi až tak nevadilo, důležité je aby byla navzájem kompatibilní.
pokial ti sedi model mainboardu, samozrejme vsetky konektory vratane LVDS tak potom by nemal byt problem

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od robo »

otakarv: bereš to možná špatným směrem. Telku zapneš a má modrý obraz- led KO a to komplet podle obrazu. Telku vypneš a uložíš. Po čase ji zapneš a nejde zapnout, ověříš že led jsou v kopru a jdeš shánět procesor nebo MB. A co zjistit důvod proč tv nezapne ? Změřit zdroj, napájení cpu, elity, prostě nějaká identifikace proč. Je taky možný že to celé souvisí s led podsvitem. Už má něco naběháno takže může být problém i v pasivním prvku. A nebo je opravdu v kopru procesor, i to je možný. Až telka nějak najede tak bych udělal tovární nastavení a znovu testnul HDMI.

Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

#20 Příspěvek od peterkos2 »

Robo píše veľmi dobre k problému.
Môže byť aj vadná EPROM,skúsiť prehrať dump.
Nie som odborník cez FW,ale niekedy sa mi podarí nahodiť život do TV.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Nema zmysel stracat cas s doskou, kde je ciastocne odpaleny procesor.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od otakarv »

Tu desku jsem měl u jednoho co se zabývá opravami základních desek, zdrojových desek a další elektroniky. Tu mojí desku proměřil a potvrdil mi že je zkratovaný procesor což i chování TV tomu v podstatě nasvědčuje (červená LED-ka svítí trvale i když mačkám tlačítko na TV nebo na ovládači. Podle mně i kdyby byl podsvit přerušený tak by ta LED-ka měla zhasnout.
Mám tu další televizi z rodiny LG 32LJ500V-ZB u které je vadný také podsvit, mám jí už rozkuchanou abych zjistil přesnou příčinu. Jsou tam 3Ks pásků po 7Ks LED diod, všechny tři jsou zapojené paralelně. Na dvou páscích jsou přerušené po jedné LED-ce takže v podstatě pouze ten středový svítí. TV při zapnutí jak tlačítkem na TV tak i DO nejdříve zhasla červená LED-ka a následně se na snad 2sekundy rozsvítilo logo, zhaslo a byla tma, zvuk šel. TV se musel vypnout buď DO nebo tím tlačítkem na TV.
Takto fungovala i moje (to zapínání) s tím rozdílem že podsvit svítil i když do modra, červená kontrolka zhasínala při zapnutí.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

otakarv píše:Jsou tam 3Ks pásků po 7Ks LED diod, všechny tři jsou zapojené paralelně.
A na to jsi přišel jak?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#24 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše: Prevodnik z HDMI na analog tu riesil Celeron. Obraz bude ale hnusny.
Obráceně. Analog na HDMI. Kromě signálu z S-VHS je obraz na HDMI PC monitoru zdánlivě srovnatelný jako když se pošle AV přímo do telky. No ale PC monitor je skoro 3 x menší a tak se na něm obraz jeví jako "lepší" .
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od otakarv »

p32 píše:
otakarv píše:Jsou tam 3Ks pásků po 7Ks LED diod, všechny tři jsou zapojené paralelně.
A na to jsi přišel jak?
Tak v první řadě to mám rozebrané a pohledem i měřením zjištěné. Nehádám se, pro posouzení přikládám fotky, mohu se mýlit.
Přílohy
1642193922600 – kopie.jpg
1642193895107 – kopie.jpg
1642193758221 – kopie.jpg
1642193833644 – kopie.jpg
1642191610534 – kopie.jpg

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od fogovic »

otakarv píše:Jsou tam 3Ks pásků po 7Ks LED diod, všechny tři jsou zapojené paralelně.
ako pocitam tak pocitam nevychadza to.. pises a aj na fotkach su 3 ks pasikov ale na power supply mas iba 2x plus a 2x minus ..

Kdepak udelali soudruzi z NDR chybu ?

- Strileli za valky do vzduchu ..

:D
Naposledy upravil(a) fogovic dne 14 led 2022, 23:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od fogovic »

aaa preco mas pri kazdom pasiku 2 ks konektorov po 2 draty ? nejaky home made - dodelej si sam ? kua neplanujes ty z toho udelat svarečku nakonec :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Pozeras blbo. V tom konektore do zdrojovej dosky su 3+3 droty (do krajnych kontaktov su nakrimpovane droty po dvoch). A tie druhe konektory pri kazdom pase su tiene.

Myslel som, ze inzinieri z LG by mali vediet, ako sa zapajaju diody. Ale mylil som sa, zjavne nevedia.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od workhard »

Fogovič nějakej chytrej, spočítej si, kolik drátů jde do toho konektoru a pak si můžeš i detailně prohlédnout DPS ze strany spojů, mimochodem Philips to taky takhle 🤐 připojuje.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od fogovic »

ved pohoda.. bral som to podla popisiek tu: http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... ie_179.jpg kde je len 2x uvedene led+ a led minus zospodu su ale pripojene po 3 piny .. ok beriem s5 .. ma to paralelne zapojenie
kazdopadne aj toto je divna fotka: http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... ie_852.jpg .. vyzeralo to ako po 2 konektory na ten isty pasik ale zjavne to bude blbo fotene a je to tien..

Asik som fakt uz prepracovany.. este ze je ten vikend.. dr*em na to vypinam mobil a du na hory :D

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“