Platební karta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#16 Příspěvek od keemo »

Hodne stesti :lol: :lol:

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#17 Příspěvek od vladodyno »

Je veľký problém zistiť kadiaľ vedie anténa? (Vrtákom ju zrušiť)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Něco zkusím , ale nechce se mi platit další karta s nechtěnými vlastnostmi ....

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Michal22 »

Kartu nosím v peněžence, a asi jako spousta lidí tu peněženku nosím v zadní kapse.
Minulá karta to po nějaké době vzdala, přestala fungovat bezkontaktně.
Když jsem ji prohlédnul pod lupou, našel jsem drobné praskliny.
A když jsem si ji prosvítil halogenem, uviděl jsem tvar meandru, který slouží jako anténa.
Některé praskliny byly zrovna v cestě toho "svinutého" vodiče.
Kartu jsem reklamoval u banky, poslali mi jinou.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#20 Příspěvek od Kremik »

Je tam po obvodu normální cívka. Stačí ji přerušit, bezkontakt nepůjde, vše ostatní ano. Vyzkoušeno.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od PotPalo »

To je tu zasa samý odborník. Načo sa asi dajú v internetbankingu vypnúť bezkontaktné platby kartou? Práve na to, aby boli vypnuté. Samozrejme karta sa to musí nejako dozvedieť, a to sa dozvie práve v bankomate pri komunikácii s centrálou, že má bezkontakt vypnúť. A netreba kartu ničiť.

Karta a mobil. Tu asi niekto nečítal pokyny ku karte. Karta sa nemá uchovávať v blízkosti mobilu. Mobil vydáva echt silné elektromagnetické rušenie, a to môže poškodiť čip v karte.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#22 Příspěvek od Artaban001 »

Já měl jeden čas platební kartu zcela průhlednou a tak jsem viděl, jak je to řešený. Teď už mám jinou a ta už je bílá. Je tam několik míst, kde může nastat "studeňák" -třeba na přechodu měděnýho drátu do čipu.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#23 Příspěvek od xsc »

BOBOBO píše:Mám obrácený problém . Nechci bezkontakt . Až mi ho vnutí , budu chtít tuto vlastnost zrušit , bez zničení kontaktního čipu .
Pro tebe jedině alobal. Na kartu i na hlavu :-)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#24 Příspěvek od Eleman »

PotPalo píše:Načo sa asi dajú v internetbankingu vypnúť bezkontaktné platby kartou? Práve na to, aby boli vypnuté.
U vás možná, u nás v ČR ne.
PotPalo píše:Karta a mobil. Tu asi niekto nečítal pokyny ku karte. Karta sa nemá uchovávať v blízkosti mobilu. Mobil vydáva echt silné elektromagnetické rušenie, a to môže poškodiť čip v karte.
Tohle fakt nehrozí, ikdyž je na to v pokynech upozorňováno.
Hlavně nesušit kartu v mikrovlnce :lol: , to samou radostí čip vyskočí na světlo boží a současně je vidět kudy vede (vedla) ta anténa :lol: .
Takže jediné řešení. jak už tady bylo naznačeno je silným světlem prosvítit kartu a vrtáčkem přerušit anténu. Samozřejmě se jedná o úmyslné poškození karty, na které pokyny také myslí.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#25 Příspěvek od pocitujlasku »

niektore karty maju obmedzenie na pocet bezkontakt. platieb za urcite obdobie. Vtedy staci zaplatit normalne kontaktne a potom zacne chodit aj bezkontakt.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Hubert_79 »

Omezení na počet plateb bez PIN samozřejmě existuje. Stává se mi, že při platbě do 500,- Kč (tedy by měla být bez PIN) si to o PIN řekne.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Žádné karty omezení nemají. Ta karta vždy komunikuje přes terminál s daným účtem a záleží jen na tom, jaký účet s jakými možnostmi to je a jak je nastavená ochrana. Je možné, že mají někde i zastaralé terminály, kde se ověření vyžaduje při výběru vždy nebo je tak mají pro jistotu nastavené. Na účtu se dá nastavit kromě toho, co je nastaveno default, tak výše výběru a maximalní počet výběrů denně, za týden a celkově. To vše samozřejmě záleží jen na smlouvě s peněžním ústavem, vlastním nastavení účtu a jiných podmínkách (např. zákaz výběru v zahraničí).
Dnes se vydávají karty, které mají všechny i bezkontaktní čtení, což se dá na účtu vypnout či znovu zapnout stejně jako další bezpečnostní nastavení. Pro některé klienty stačí osobní návštěva pobočky banky, kde to udělají za něho na místě po kontrole totožnosti atd.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Karta nijako nekomunikuje so ziadnym uctom.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

Jasně, že ne. To bys ji nemusel strkat k nějakému terminálu. :wink:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od PotPalo »

FIO má v IB možnosť vynúť bezkontaktné platby kartou. FIO je CZ/SK banka, takže to musí fungovať aj v CZ. Pokiaľ túto možnosť banka nemá, uvažoval by som o zmene banky.
Přílohy
Schránka01.png
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 21 črc 2021, 12:09, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“