Chladnička ELECTROLUX EN3613MOX

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

A jaký stav by jsi čekal u termostatu chladničky za pokojové teploty ?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#17 Příspěvek od kejki »

Zkoušel termostat i zasunutý, vždyť to píše.

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#18 Příspěvek od Vlafig »

Termostat pravděpodobně vypíná dřív, než by měl a lednička se tak nestihne pořádně namrazit. Bývá to poměrně častá závada. Pokud se tvoří v ledničce námraza při zapnutí natvrdo, vypadá to na vadu termostatu, tak bych zkusil dát nový a dál nebádat. Při pokojové teplotě je sice správně sepnutý (jak říkáš, vyzkratovaný), ale jeho vypínací teplota je hluboko pod nulou a tam je pravděpodobně ten zmiňovaný problém, že vypíná moc brzy.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#19 Příspěvek od Kremik »

Já to mám přesně naopak. Termostat na minimu a lednice se pořád snaží být mrazákem. Co dám dozadu ke stěně někdy i trochu pomrzne. Funguje to tak už nejmíň 5 let, ale asi ještě víc. Kdysi z ní šly i rány, pak zas po rozjetí kompresoru tlakovala až celá skoro ztichla, pak to povolilo, zasyčelo, zabublalo, vrátil se jí normální zvuk a pak už jela normálně až do dalšího zapnutí kompresoru. Už před těmi 5ti či víc lety jsem ji nechal "na dojetí", ale postupně se podivné zvuky vytratily, šlape jak má, akorát že teda chladí až do nuly. Když jsem jednou zkusil co se stane když dám termostat do půlky, musel jsem pak vyhodit všechny vajíčka.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PotPalo »

A keď už mrazí, tak aj vypína? Alebo ťahá skoro v kuse? Niekde som počul, že chladnička má vychladiť do mínus neviem koľko, než vypne, a zapína pri plus 5 alebo ako je nastavená. Skrátka je tam veľký rozdiel. Pokiaľ kompresor nevládze vychladiť hlbšie pod nulu, termostat nevypne a chladnička mrazí stále.

Uživatelský avatar
Deather
Příspěvky: 388
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Liptov

#21 Příspěvek od Deather »

Tak mám nové info. Objednal som nový termostat, nainštaloval a problém je vyriešený. Chladnička už ide ako má. Ďakujem všetkým za rady! Zas som sa dačo nové naučil. 8-) Hlavne Vlafig, ešte raz vďaka Ti!
Inak ten pôvodný termostat som skúšal. Dal som tú kapiláru do mrazáku či ho vypne. A nevyplo. Vyzerá že vekom má posunutú citlivosť.

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#22 Příspěvek od Vlafig »

Tak to je super, o trochu elektroodpadu je méně. Ze statistik, které si dělám, plyne, že zhruba 1/3 vyhozených chladniček byla odepsána kvůli vadnému termostatu. Opravy se dneska moc neřeší, servis je drahý, trvá dlouho, než přijede a chladit se musí - tedy vyhodit a koupit novou.

Uživatelský avatar
Deather
Příspěvky: 388
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Liptov

#23 Příspěvek od Deather »

Vlafig, presne tak nejak to hrozilo aj v mojom prípade. Autorizovaný servisák mal málo času, ja som ešte chladničky neopravoval, tak som si nebol istý. Už som bol na tom že kúpim hneď novú s tým že starú dám vyviezť. Bola by to škoda.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“