Kam s vodou z bazénu ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#16 Příspěvek od ZVUK2000 »

Problém je údajně v tom že už několik let jsou zimy bez sněhu. Hlavně ho potřebují hory kde pramení všechny naše řeky. Prd ti bude platné že je někde dost vláhy, když celoroční průtoky řek se snižují.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Behemot »

nějak sem přes ty závěje bílé sračky ten ne-sníh přehlídl čoveče
kokun píše:U nás (na VJV) za červen a červenec napršelo sotva několik mm :o :(
Tak se přestěhuj, nebo mi sem nastěhuj nějakou cisternu, nemám problém ti to sbírat ze střechy a můžeš si každej měsíc dojet pro pár kubíků dešťofky.

Jak sou na tom IBCčka s mrazem, snese to zmrznutí v celým objemu bez prasknutí?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Behemot píše:Jak sou na tom IBCčka s mrazem, snese to zmrznutí v celým objemu bez prasknutí?
Tady ti toho nakecají dost. Pravda je to, že tam tu vodu nechávám klidně do jara a nikdy se nestalo, že by to prasklo nebo vybouchlo jak už tady psali. Nikdy jsem to ale neměl úplně plné, vždycky tak asi 4/5. A s ventilem jsem samozřejmě netočil jak blbec, dokud to nebylo rozmrzlé.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Lukas-Peca »

Hubert_79 píše:Samozřejmě, "odborníci" budou tvrdit, že jedním z příznaků sucha je to, že téměř imrvére leje a ti, kdož by poukazovali na opak tomu nerozumí. Stejně jako klima-změna. Cokoli, jakékoli počasí je jejím příznakem.
Teď zrovna sucho není, ale máme za sebou cca šestileté období extrémního sucha, jehož následky viděl každý kolem sebe. Teď se klimatická oscilace vychýlila na druhou stranu, takže místo sucha máme povodně, kroupy a tornáda. Dá se očekávat, že půlperioda bude zase asi sedm let, takže ty nejvýživnější roky teprve přijdou. Amplituda kmitů se vzhledem k celkovému stavu přírody bude zvětšovat.

Jinak u Kokúně jsem byl před pár týdny a potvrzuju, že v Brumově opravdu sucho je, žlutá spálená tráva atd.. Pár kilometrů vedle to tak není.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

p32 píše:Pravda je to, že tam tu vodu nechávám klidně do jara a nikdy se nestalo, že by to prasklo nebo vybouchlo jak už tady psali. Nikdy jsem to ale neměl úplně plné, vždycky tak asi 4/5. A s ventilem jsem samozřejmě netočil jak blbec, dokud to nebylo rozmrzlé.
Basfácký modrý plastový sudy jsem taky na zimu nevylejval, nechal jsem asi 15 cm pod vrch a dovnitř naházel 2-3 ze čtvrtiny pískem naplněný PETky. Sudy držely skoro 20 let a pak najednou u dvou ze tří praskl šev ve dně. Koupil jsem nějaký podobný nový a radši je už vylejvám.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Behemot »

Lukas-Peca píše:Teď zrovna sucho není, ale máme za sebou cca šestileté období extrémního sucha, jehož následky viděl každý kolem sebe. Teď se klimatická oscilace vychýlila na druhou stranu, takže místo sucha máme povodně, kroupy a tornáda. Dá se očekávat, že půlperioda bude zase asi sedm let, takže ty nejvýživnější roky teprve přijdou. Amplituda kmitů se vzhledem k celkovému stavu přírody bude zvětšovat.
Ne já sem si facht nějakýho extrému nevšiml, prostě bylo nutný zahradu zalívat, to se stává běžně v létě. Průměr je zhruba furt stejnej, už loni byl lehce nadprůměr, takže šest let akorát tvýho lhaní.

Bylo solární maximum, to je tak jedinej výkyv, teď je zase solární minimum, má to furt stejný časový intervaly, tak si ty amplitudová trubko naštuduj základní jevy co se vokolo dějou.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Lukas-Peca »

Behemot píše:Ne já sem si facht nějakýho extrému nevšiml, prostě bylo nutný zahradu zalívat.
To máš fajn, že u vás bylo z čeho zalívat.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Hubert_79 »

Prostě vodborníci řekli, že je sucho, tak je. A voni to vědí, protože jim to co? Politicky myslí.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#24 Příspěvek od konosuke »

dvorak píše:Takže je nějaké rozumné řešení ?
je. vypustit v noci - za deštíku - na cestu a louku. do rána beze stopy...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

kokun píše:...
Ale v jednom máš pravdu - sezóna na hovno - alespoň ta houbová (a taky ta bramborová).
Trochu prší až během tohoto týdne - ale na obojí už trochu pozdě :(
Takto u mně dopadly brambory - po dvou měsících sucha a hiců natě usychaly. Když do nich tento týden obden prší, tak se ještě do nich dala plíseň a je po nich.
O něco lépe vypadají brambory na druhém záhoně - zasázené o 16 dnů později. Ale i ty zřejmě velice brzy chytnou tu plíseň od těch prvních (už začínají zasychat taky) - foceno dnes odpoledne:
Přílohy
Brambory - odrůda "Red anna" (poloranné, červené) - cca 80 dolců.
Brambory - odrůda "Red anna" (poloranné, červené) - cca 80 dolců.
Brambory - odrůda "Gala" (poloranné, žluté) - posázené 26.4. - cca 180 dolců.
Brambory - odrůda "Gala" (poloranné, žluté) - posázené 26.4. - cca 180 dolců.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Behemot »

Máš to postříkat skalicou. Ostatně stejně už začínají natě zasychat, takže zas tak vo moc nende, akorát holt budou herteple malý.

Další víc jak centimetr a půl, se z toho poseru, bude nutný začít řešit tu střechu, aspoň to, co můžu, už mě to nebaví při větších deštích tady místo práce furt přendávat kýble :roll:

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#27 Příspěvek od milosak »

To je dobrý, pole na brambory u paneláku :D

V Praze by si měli z vás vzít příklad ....

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#28 Příspěvek od kokun »

Tak to "pole u paneláku" jsou zahrádky (42,5m²) za činžákem - a mmchdm cihlovým (z pálených voštinových bloků), nikoliv panelovým. Z beton. panelů jsou teď pouze ty lodžie :roll:

A postříkáni brambor skalicí by nemělo význam - brambory měly už před těmi deštíky natě z poloviny žluté-uschlé. Za červen a červenec na ně spadlo s bídou několik mm vody. Takže budu kopat jen "ořechy" :o :(
Zato na chalupě jsem vysázel 2.7. už "druhé brambory" - na záhon po odroděných jahodnících.
Musel jsem je sice po celý červenec (téměř) denně zalévat, ale protože je to jen malý záhon, tak to nebyl problém. Teď, když mají měsíc a týden, jsou krásně vyrostlé, zelené a mají už na květ (odpoledne je půjdu nafotit). Jen mohu čekat (jako každý rok), že se mně tam na ně slétnou mandelinky z celého okolí, když už "první brambory" sousedům dozrávají. Už teď jich denně posbírám tak 10÷20 (vesměs mladí, letošní, brouci), a to přitom má soused přes plot brambory ještě zelené. Ale taky je v červnu a červenci (téměř) denně kropil vodou z hadice.

Tak ten deštivý začátek srpna mně snad ještě aspoň zachrání tu sezónu houbařskou. A i když je jí už polovina pryč, tak to snad ty zářijové houby ještě částečně doženou :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Hubert_79 »

Včera v pičasí ukazovali mapku s tím, jaký byl kde červenec. Teplotně a srážkově - západ byl teplotně podprůměrný a srážkově "obdržel" až 200% normálu, naopak východ byl teplotně nad a srážkově pod.
S pěstováním plodin mezi bytovkami a v centru měst jsem se setkal ponejvíce na Balkáně.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

Jo, letos se bramborám opět daří. Taky bylo na začátku sucho, ale chtělo to jednou za týden zalít, aby dobře vylezly (celkem dvakrát). Jak jsou už venku, tak se nezalívají, protože to tahají stejně zespod. Okurky už končí, cukety pokračují, dýně jedou jak plevel, rajčata bez plísně, brambory bez mandelinek a ten zbytek jako papriky, hadovky, víno nebo švestky nemá smysl ani popisovat. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“